ואראדרו

עיר הקייט המפורסמת של קובה – ואראדרו, ממוקמת בחלק הצפוני ביותר בקובה, הנקודה הקרובה ביותר למיאמי. מהווה טריטוריה קובנית יחודית.
שוכנת בחצי האי Hicacos במחוז המערבי של העיר מאתאנזס  כ 170 ק"מ מזרחית להוואנה ומהווה יעד התיירות השני בחשיבותו באי לאחר הוואנה. ואראדרו משמשת כמרכז נופש קובני כבר משנת 1872. יותר מ 20 ק"מ של חופים חוליים לבנים ואטרקציות תיירותיות, כגון: דולפינריום, פארק אתגרים, שייט בקאטאמרן, אתרי צלילה, מפעל לזיקוק רום וכו'.

קרא עוד..

התיירים הראשונים ביקרו את ואראדרו כבר בשנות השבעים של המאה התשע עשרה, ובמשך שנים נחשבה לאתר נופש עלית לתיירים. ב 1915 נבנה בעיר המלון הראשון בשם Varadero. התיירות גדלה בתחילת שנות ה 30 של המאה העשרים כאשר אירנה דו פונט, מיליונר אמריקאי, בנה את אחוזתו בחצי האי ובעקבותיו הגיעו אנשים מפורסמים. רבים נשארו בואראדרו בהם אל קאפונה. לאחר המהפכה הקובנית ב 1959 הופקעו רבים מן האחוזות מבעליהן העשירים. ארמונות אלה הפכו עד מהרה למוזיאונים. בין שנות השישים והשמונים הפכה ואראדרו למרכז תרבות. בשנות ה 90 לאחר קריסת ברה"מ, החלה בנייה מסיבית של מלונות על מנת להגדיל את הכנסות המדינה מתיירות לאחר המשבר הגדול. רבים מהמלונות מופעלים בבעלות משותפת של בעלי עסקים זרים עם הממשל הקובני.

צמצם

Varadero-Beach

Cuevad de Saturno

מערת סטורנו

פירוש השם מערת 'שבתאי'. ממוקמת בסמוך לחוף בלנקה ולשדה התעופה של חצי האי ואראדרו והכפר קרבונרה. כ 12 ק"מ מהעיר מאתאנאס המכונה 'ונציה של קובה'.
המערה נמצאת בחלל של מערת פעמון ובה נטיפים וזקיפים. האטרקציה באתר היא בריכה טבעית בעומק של 18-22 מ' עם מים צלולים, דרכם ניתן לראות בשקיפות מדהימה את קרקעית הבריכה.
תוך כדי שחיה בבריכה הטבעית תפגשו דגיגים קטנים ומין של סרטן עיוור.
הנוכחות של נטיפים שקועים במערה מלמדת כי מערה זו לא הוצפה תמיד במים.
בבריכה הטבעית טמפרטורה קבועה של כ 20 מעלות.

Cueva Saturno

Matansa

מאתאנס

העיר מאתאנס, שוכנת במפגש הנהרות ריו סאן חואן ויומורי, הוקמה בשנת 1693.
בעיר חמישה גשרים החוצים אותה, לכן קיבלה את הכינוי 'ונציה של קובה' עיר הגשרים ובנוסף 'היפהפייה הנרדמת'. נחשבת לאחת הערים עם האוכלוסייה האמידה בקובה.
בעיר מפרץ יפיפייה, בניינים קולוניאליים בסגנון ניאו קלאסי, כנסיות קתוליות, תיאטרון ומוזיאונים.
בשנת 1813 החל תור הזהב של העיר מאתאנאס בעקבות כניסת הדפוס לעיר, נכתבו הרבה מחזות ושירה והעיר קיבלה את הכינוי "אתונה של קובה".
העיר משכה אליה אמנים רבים, מלחינים, ואינטלקטואלים, שסייעו לשגשוג החיים התרבותיים בעיר.
מתאנאס נחשבת למקום בו נולד הריקוד הלאומי הקובני 'הדנזון' רומבה.

Matanas City

Cuevas de bellmar

מערת הקריסטל בלמאר

עוד שכיית חמדה בקובה הממוקמת כ 5 ק"מ מהעיר מאתנאס סמוך לואראדרו.
המערה נחשבת לאחד מאוצרות הטבע של קובה, מהווה את אחת האטרקציות המומלצות בואראדרו.
זוהי מערה קארסטית, שהחלה להיווצר לפני כ 300.000 שנה בתהליך ארוך ואיטי של המסת הסלע על ידי מי הגשמים בשילוב של חומצות אורגניות ופחמן דו חמצני.
מערה זו הינה חלק ממכלול של 33 מערות גדולות. במערה המרשימה יש חללים המקושטים בתצורות קריסטל מעניינות, אולמות וגלריות עם נטיפים וזקיפים.
המערה התגלתה באקראי בשנת 1861 כאשר עבד אחד 'נעלם' מהחווה של דון מנואל סנטוס פארגה, במטרה לחפש מקור מים.
המערה היא עולם אצור של סלע ומים שהשילוב ביניהם יצר עולם מופלא של תצורות סלע.

Cueva Belmar

Rio Caminar

נהר קמינר

נהר Canímar הינו הנהר הראשי והגדול ביותר של פרובנצית Matanzas. מגיע לרוחב מרבי של 100 מטר ולעומק של 6 מטר. ממוקם כ 17 ק"מ מצפון לואראדרו. ניתן לשוט ביובלו המרכזי על פני 12 מתוך 19 קילומטרים ממוקם בסביבת העיר מאתנאס. האקלים הקריבי הקל,  הצמחייה השופעת עם מזונות מזינים, ומגוון העופות והדגים הפכו את עמק הנהר למקום האידאלי להתיישבות קדומה של קבוצות ילידים בתקופה הפליאוליתית שאוכלס לפני אלפי שנים על ידי קהילות אבוריג'יניות ברמות פיתוח שונות. אזור נהר קנימר הוא אזור ארכאולוגי חשוב בו נמצאים עדויות רבות להתנחלויות של 31 יישובים קדומים.

קרא עוד..

במקום זה הם פיתחו את חייהם בחוץ. על גדות הנהרות הם השיגו מי שתייה, מזון וחומרי גלם כדי להכין את כלי האבן שלהם. ארכאולוגים טוענים כי השימוש במערות או במקלטים נראה כי בעיקר נועד לתרגול קבורה אנושית. קנימר נחשב לאחד מאתרי הקבורה החשובים ביותר בקובה ובאיים הקריביים ומשם חולצו יותר ממאה שלדים, נמצאו שרידים אנושיים מלפני 7,000 שנה. בנהר ניתן לצפות ב 77 מיני ציפורים כ 50 מהם אנדמיים לנהר. בהם, האנפה הלבנה הגדולה, הינשוף המסתורי והטוקורורו, הציפור הלאומית של קובה. כמו כן תוכלו לטעום מקצת מהפירות הגדלים באזור בהם שקד, קוקוס, גויאבה לימון, מנגו, ממונצ'יו, שזיף, תפוח עץ רפרפה, אנון, ספוטה, אבוקדו, תפוז, לימון, ואשכולית. כיום פארק התיירות Río Canímar, מהווה אתר אקולוגי מרכזי שמציעה קובה לנופשים זרים ומקומיים. נחשב למתקן היעיל והנוח ביותר לקמפינג הפופולרי במחוז מאטנזס. מקבל מדי שנה כ- 60 אלף תיירים זרים, ומציע ליהנות משירותי פנאי כמו רכיבה על סוסים ושוורים מאולפים, טיולי סירת משוט, סירות מנוע מהירות, ובעיקר מנוחה בערסל מתחת לעץ בעל עלים. ניתן גם לטפס על גבעה בו נמצא בקתת איכרים טיפוסית.

צמצם

Lanch Rio Canimar
עיטור אדום עליון

לקבלת פרטים לטיול פרטי

זמינות  24 שעות
כל שירותי התיירות בקליק אחד

בית דגן, מנחם בגין 5 מתחם אמות פארקטק
(בניין ברן) כניסה צפונית

העמוד הזה סייע לכם הגיבו ושתפו

Servicio Turisticos Locales En Toda Cuba

לטייל |להרגיש |ולראות את קובה בעיניים קובניות 

Office

Vrtudes #214 Centro Habana | Cuba

שד' מנחם בגין 5 אמות פארקטק בית דגן | ישראל

© כל הזכויות שמורות לאתר קובה מרכז מידע החוויה הקובנית.
אין להעתיק, לצלם מסך ולהשתמש בתוכן זה ללא אישור.

Scroll to Top