מדריך מזג האוויר בקובה

booked.net

     תחזית שבועית בקובה

כשמתכננים טיול לקובה חובה לבדוק את עונת הטיול המתאימה ביותר. מכיוון שמזג האוויר בקובה יכול להשפיע ולהעיב על אופי הטיול שלכם במדינה הקריבית והמיוחדת הזו.
מאחר וקובה ממוקמת באיים קריביים במרכז אמריקה, היא אינה יוצאת מן הכלל וכמו שאר מדינות איים קריביות נוספות היא ניחנת באקלים סוב-טרופי.
כך שבקובה חם ונעים כמעט כל השנה, ולמעשה ניתן לטייל בקובה במשך כל השנה. במאמר זה נשתדל להרחיב בנושא על מנת לתת לכם את האפשרות לבחור בעונה הטובה והמתאימה ביותר עבורכם.

5_800x465

יכול להיות בקובה חם מאוד מחד גיסא, ומאידך, יכול גם פתאום לרדת לכם גשם במפתיע.  כן, גם בחודשים יולי-אוגוסט, מתי שמאוד חם בקובה תמצאו את עצמכם לפתע ביום גשום במיוחד.
הגשם הוא לעיתים קרובות קצר ולא מפריע להנאת הטיול והמדהים הזה, כך שאין סיבה לדאגה.
הצד הצפוני של האי חשוף יותר לגשמים בממוצע כ 3000 מ"מ שנתיים, ואילו הצד הדרומי מקבל ממוצע של כ 1000 מ"מ גשם בשנה.

aa_800x465

העונה ה'יבשה' בקובה

עונה זו מיוחסת ל'חורף' בקובה והיא בין החודשים נובמבר עד אפריל.
בין נובמבר לאפריל מזג האוויר בקובה פחות לח וקריר במקצת, עם טמפרטורות גבוהות ממוצעת בין 21 ו -28 מעלות צלזיוס, וטמפרטורה נמוכה ממוצעת של בין 18 ו -24 מעלות C°.
לעיתים, בחודשים ינואר ופברואר טמפרטורת המינימום הינה כ 10 מעלות צלזיוס. מומלץ בתקופה זו להצטייד סוודר צמר קל או מעיל ומטרייה.
בדרך כלל זו העונה שנחשבת מומלצת יותר לטיולים בקובה משום שהטמפרטורות יותר נוחות מאשר בעונה הגשומה והמקסימום שתגיעו יהיה 24 מעלות. 

9_800x465

בעונה היבשה תתקלו בימי גשם בודדים, אך עדיין תוכלו למצוא את עצמכם בימים גשומים בו הגשם לא יפסיק לרדת למשך כמה שעות טובות.
שימו לב שזו העונה המתוירת ביותר כך שתצפו לא להיות לבד בקובה, אלא עם עשרות תיירים ומטיילים נוספים מכל העולם שבאים לחזות בפלא האותנטי המיוחד של קובה.
אם אתם מתכננים לטייל בקובה טיול מקיף ולא להגיע רק להוואנה עיר הבירה, אין ספק שזו העונה המומלצת ביותר עבורכם לטיול מלא בקובה ממזרח למערב.

2_800x465

הוריקנים בקובה

התקופה שבין ספטמבר לנובמבר נחשבת לעונת ההוריקנים בקובה, כך שאנחנו מידעים אתכם לגבי אפשרות של היווצרות הוריקן בקובה בתקופה הזו. https://www.nhc.noaa.gov 
קובה בנוסף לאיים הקריביים והאנטילים, החוף מקסיקני , מפרץ מקסיקו ובעיקר פלורידה נמצאות בנתיב התכוף של הוריקנים ומושפעות בממוצע אחת לשנתיים.
במהלך מאתיים השנים האחרונות (1800 עד 2017) חלפו בקובה ובסמוך לה 109 הוריקנים, 28 מהם מקטגוריה 3 ו 5, (150-250 קמ"ש) הנחשבת מזיקה.
כיום אין חשש לתיירים להיתפס באופן לא צפוי על ידי הוריקן מאחר והרשויות לגילוי ההוריקן כבר מדווחות על היווצרותו כ 5 ימים קודם להגעה לקובה.
יש לזכור שהוריקן הוא תופעה אטמוספרית, המתוחמת בזמן קצר. אנחנו מדווחים לכל המטיילים כ 5 ימים לפני היכן ומתי וקצב ההתקדמות בהתאם לדיווחי האמת המעודכנים של הצוותים שלנו בקובה.

6_800x465

העונה ה'גשומה' בקובה

עונה זו מיוחסת לחודשים מאי עד אוקטובר, הטמפרטורה הממוצעת היא בסביבות 30 מעלות צלזיוס, עם לחות גבוהה מעט יותר.
עונה הזו מאופיינת בטמפרטורות גבוהות יותר מהממוצע, אפריל מאי – חם ולח במידת הסביר וגשם לפרקים, יולי אוגוסט חם לח דביק ומעיק.
אך בניגוד לתל אביב גם כמות המשקעים בקובה גבוהה משמעותית מהעונה היבשה.
למי שמתכנן לטייל בעונה זו קחו בחשבון שתוכנית הטיול שלכם חייבת לכלול פארקים טבעיים עם מפלים וחופי ים אחרת לא תוכלו לשרוד את החום והלחות הבלתי נסבלת של יולי אוגוסט.

4

לסיכום

ספטמבר – אוקטובר – נובמבר – דצמבר: עונה מצוינת מבחינת העונה הרטובה אשר נתונה להשפעות אקלימיות אבל נחשבת זולה מבחינת שירותי התיירות.
ינואר – פברואר: נעים וקריר עם התכנות לגשמים וימים קרים, עם זאת חודשים אלו מהווים שיא עונת התיירות בהם שירותי תיירות יקרים יחסית, זמינות שירותי תיירות בעייתיים.
מרץ – אפריל: עונה חמה, לחות קלה יחסית, זמן מצוין לשכשוך בחופים, מפלים ובריכות טבעיות.
מאי – יוני – יולי – אוגוסט: מזג האוויר בקובה הוא דביק ומעיק עם טמפרטורות גבוהות וגשם לפרקים, מאוד ולחות מטורפת, זוהי גם החופשה הגדולה של הקובנים ועונת הקרנבלים בקובה. 

6

לקבלת פרטים לטיול פרטי

זמינות  24 שעות
כל שירותי התיירות לקובה בקליק אחד

בית דגן, מנחם בגין 5 מתחם אמות פארקטק
(בניין ברן) כניסה צפונית

הפוסט הזה סייע לכם שתפו והגיבו

המומחים לקובה

לוגו gif 3
Shahar Gal
יועץ התיירות האישי שלך לקובה

Servicio Turisticos Locales En Toda Cuba

לטייל |להרגיש |ולראות את קובה בעיניים קובניות 

Office

 Calle irtudes #165 Centro Habana | Cuba

שד' מנחם בגין 5 אמות פארקטק בית דגן | ישראל

© כל הזכויות שמורות לאתר קובה מרכז מידע החוויה הקובנית.
אין להעתיק, לצלם מסך ולהשתמש בתוכן זה ללא אישור.

Servicio Turisticos Locales En Toda Cuba

לטייל |להרגיש |ולראות את קובה בעיניים קובניות 

Office

Virtudes #214 Centro Habana | Cuba

שד' מנחם בגין 5 אמות פארקטק בית דגן | ישראל

© כל הזכויות שמורות לאתר קובה מרכז מידע החוויה הקובנית.
אין להעתיק, לצלם מסך ולהשתמש בתוכן זה ללא אישור.

Scroll to Top