BANNER CUBA MY TRIP 9
12


המשולש התיירותי ונופש בואראדרו

תיאור

חלופה זו מתמקדת בחלק המערבי המתויר של האי. מרבית התיירים והטיולים המאורגנים מבקרים בעיקר במסלול המשולש התיירותי.
מסגרת הטיול משלבת את הערים הוואנה – וינאלס – סיאנפואגוס – טרינידד – סנטה קלרה – וחוף ואראדרו.
מסגרת הימים המומלצת לטיול הנם בטווח של בין 7 – 14 ימי טיול.
במידה וברשותכם מס’ ימים מצומצם יותר החלופה שתבחר תכלול מספר קטן יותר של אתרי ביקור.
מסלול זה מסתיים בריזורט על חוף הים מומלץ בואראדרו. ניתן לסיים ביעדי נופש נוספים כמו  קאיו סנטה מריה ועוד.

מסלול הטיול

נחיתה בהוואנה
קבלת פנים בשדה התעופה, העברה להוואנה קליטה והתארגנות
לינה  הוואנה
ערב  מופע קברט מרהיב וריקודים HAVANA CAFE 

הוואנה מודרנה אוצרת בחובה אתרים היסטורים יחודיים עם נגיעות והשפעות כלל עולמיות. את הסיור תתחילו במלון נאסיונאל דה קובה הסמל של הוואנה. מלון נסיונל דה קובה, שנחנך ב 1930, חוגג 88 שנים להיווסדו. המלון ממוקם בשכונת וודאדו ובנוי על גבעת Taganana לומה דה טגאנאנה, הכינוי של הגבעה הינו בגלל הדמיון של הנוף עם טגנאנה בטנריף שבאיים הקנריים. זהו אחד המלונות הקלאסיים ביותר בהוואנה המשלב סמליות, יוקרה, ואלגנטיות, מהשורה הראשונה של המלונאות הקובנית ומהווה מעין אנדרטה לאומית ואתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. באוקטובר 1962 במהלך משבר הטילים בקובה, חפרו חיילים קובניים מנהרות מתחת לגן והותקנו סוללות נ"מ תוצרת ברה"מ זאת על מנת להתגונן ממתקפה אמריקאית. בין האישים והאורחים המפורסמים הראשונים של המלון נמנים אנשי אמנות, משחק וספרות כמו ג'וני וייסמילר, באסטר קיטון, חוסה מוז'יקה, חורחה נגרט, אגוסטין לארה, טיירון פאוור, רומולו גאייגוס, ארול פלין, מרלון ברנדו וארנסטו המינגווי. בנוסף, נציגים מפורסמים של המאפיה האיטלקית-אמריקאית כמו סאנטו טרפנטה, מאיר לאנסקי, לאקי לוצ'יאנו ופרנק קוסטלו. בנוסף מנהיגים ידועים ופוליטיקאים כמו וינסטון צ'רצ'יל, הדוכס מווינדזור ואחרים. משם תמשיכו לבית הכנסת הגדול הקונסרבטיבי בית שלום הגדול והמפואר בין בתי הכנסת בקובה. ב 17 ינואר 1953 הונחה האבן הפינה הראשונה של בית מקדש זה, שעלותו הסתכמה בלמעלה מחצי מיליון פסוס. בחזית ביה"כ בולטת קשת בטון יצוקה מונומנטלית המייצגת את הקשת שבאה אחרי עשרה חודשי המבול וזה היה הסימן לברית של הקב"ה עם נח בברית הישנה התנ"ך. בכניסה מעבר לגרם המדרגות נמצא עמוד השער שלביה"כ ובו מוצגים אלמנטים פיגורטיביים הרומזים למסורת הטהורה ביותר ואת התחושה של העם העברי המאוחד ע" 12 השבטים. בתוך ביה"כ מול ארון הקודש מופיע נר תמיד, המייצג את הזרוע המערבית של המנורה של מקדש שלמה ובית המקדש השני בירושלים. בימי א' מתקיימים לימודי תורה במדרשה. היהודים בהוואנה לומדים בבתי-ספר רגילים ונפגשים במקום לתפילה בימי שישי ושבת, וכן בחגיגות בר-מצווה, המתקיימות באופן מרוכז. כ-80% מהמתפללים משתייכים לעדה הספרדית, בדרך כלל משתתפים בתפילות כ 70 מתפללים. משם תמשיכו לבניין פוקסה המרשים הבנוי בצורה של כריכת ספר ממנו תעשו תצפית על הוואנה מהקומה העליונה. המשך נסיעה וביקור בשכונת פוסטרלנדיה -בהוואנה, ממש כמו בברצלונה, יש שכונה ייחודית ומתחם פתוח של אמנות מופשטת, מדהימה ומיוחדת שנוצרה ע"י האמן חוסה רודריגז פוסטר, שנחשב "פיקאסו של הקריביים" בזכות סגנונו האמנותי הייחודי שמזכיר אמנים כמו פיקאסו וגאודי המשולב עם ניחוח קובני וקריבי מיוחד. פוסטר שאב את יסודות עבודתו האומנותית מגאודי הקטלוני וברנקוסי הרומני והפך את שכונתו הענייה בהוואנה לממלכת אמנות עממית חולמנית שהיא לוקיישן צילום חובה עבור כל תייר ומטייל שאוהב לצלם ולהצטלם במקומות מיוחדים. משם למוזיאון של ארנסט המינגווי המוזיאון נמצא בוילה שנרכשה על ידי הכותב עצמו ב-1949 ונקראת Villa Finca Vigia. הוא התגורר כאן חלק ניכן מחייו והכתיב את זמנו לכתיבה פה. הווילה הייתה מקום הלידה למבחר גדול של עבודות ספרותיות של המינגווי, ביניהם כמובן "הזקן והים". המוזיאון שופך אור על חייו הפרטיים וגם המקצועיים של הסופר האהוב.

ביום זה נצא לטיול למחוז הטבק 'פינר דל ריו' והעיירה הכפרית וינאלס.  בדרך נבקר בשמורה הביוספרית ובכפר האומנים האקולוגי לאס טראסאס.  גן ירוק של 5,000 דונם הנחשב למוזיאון אקולוגי פתוח.
האתר משמש היום ללימוד חקלאות אורגנית מסורתית ובכפר חיים בקהילה אומנים, וחקלאים העוסקים בפיתוח בר קיימה.
נקנח בשכשוך במפלונים של נהר סן חואן. משם נמשיך לפארק סורואה המכונה ה'קשת של קובה' בגלל משקעים של 1,300 מ"מ.
ירידה במדרגות לעבר מפל סאלטו הנשפך מגובה של 30 מ' שכשוך ורחצה. נמשיך ישירות לעיירה וינאלס, הדרך משופעת בחוות ומטעי טבק ובאסמי ענק לייבוש העלים. תצפית ערב יפיפייה לגבעות המוגוטוס הנישאות מעל עמק וינאלס על שלל צבעיו. קליטה והתארגנות בקאסה.
לינה    וינאלס
ערב   מועדון פולו מונתנז

את היום נתחיל בביקור בחוות טבק מקומית, נקבל הסבר באסם הגדול על תהליך גידול הטבק וייבוש העלים. משם נרד לעמק גבעות המוגוטוס – שילוב ייחודי גיאולוגי המתבטא גם בצבעים הירוקים של שדות הטבק והאדמה בצבעים מרהיבים של חום אדום וירוק. תבקרו בציור הקיר הפרהיסטורי הענק, המתאר את התפתחות האבולוציה. שייט מודרך בנחל סן וינסטה בתוך נקבת המערה האינדיאנית. ארוחת צהריים מאוחרת במסעדה האקולוגית.  משם טיפוס וביקור במערת סנטו תומאס הקראסטית או לחילופין נסיעה לעיירה פינר דל ריו וביקור במזקקת הרון הקובני המשובח.
לינה Vinales ערב Patio de Decimista

השכמה מוקדמת, יום נסיעה ארוך לפניכם.
לאחר ארוחת הבוקר נסיעה אל אזור הביצות של זאפתה.
זו אחת השמורות היפות בקובה ZAPATA SWAM ביקור בחווה לייצור קפה ובחוות התנינים שנועדה להציל מינים בסכנת הכחדה, בו ניתן לראות את כל שלבי הריבוי מהדגרת הביצים, דרך תניני מחמד קטנטנים, ועד לטורפים אימתניים. שמורה זו נחשבת לשטח הירוק הגדול ביותר בקובה ובאיים הקאריבים בפרט. שייט לאורך 8 ק”מ לכפר האינדיאני גואמה ולגונת האוצר.
משם נסיעה לחוף חירון ומפרץ החזירים. שם ניסו כוחות של גולים קובנים בסיוע ה C.I.A להפיל את משטרו של קסטרו ונחלו כשלון חרוץ. בסמוך לאתר 'סנוטה' בעומק 70 מ’ עם חיבור לים הקריבי.
המשך לעיר סינפואגוס שפירוש שמה הוא 'מאה הלהבות' השוכנת לחופו של הים הקריבי חלוצים שהיגרו מבורדו ומהאיטי הניחו את יסודות העיר לפני כ 200 שנה והשפעתם עדיין ניכרת במבטא הצרפתי השגור בפי התושבים ובתכנון העיר המרהיב. 
העיר שגשגה בזכות הנמל ששימש ליצוא הסוכר.  נוסף על הסוכר היווה האזור מרכז לגידולי קפה, מנגו וטבק.
לינה   סיאנפואגוס
ערב    TEATRO TERRY

סיאנפואגוס פנינת הדרום, עשירה בשכיות חמדה ובאדריכלות נאו קלאסית.
תבקרו בטיילת דל- פראדו ופסלו של הזמר בני מורה.  משם למרכז ההיסטורי של העיר.  פארק מארטי,  הקתדרלה של סינפואגוס, התיאטרון המרשים ע"ש תומאס טרי וגלריות לאומנות. תצפו בבניין הממשל הענק ובשוק המזכרות הסמוך למדרחוב העירוני.
תבקרו בארמון שנבנה בשנות ה 20 כבית מגורים ותענוגות של משפחת וואיה. בארמון סגנונות בנייה רבים: גותי, רומנסקי, בארוק אלמנטים מזרחיים והודיים עם השפעות מורית.  הארמון שימש בתקופת הנשיא בטיסטה כקזינו מפואר.
משם נסיעה צרה לאורך המלקון אל לשון היבשה "פונטה גורדה".
נפרדים מסיאנפואגוס וממשיכים לשמורת מפל אל ניטשו, סיור מעגלי קליל באתר המרשים ושכשוך בברכות הטבעיות. המשך ישירות לעיר הציורית טרינידד.
לינה   בטרינידד
ערב  CASA LA MUSICA

 

את היום תבלו בטרינידד הציורית, אחת הערים העתיקות המיוחדות של קובה, המהווה שריד לתקופה הקולוניאלית.
עיירה זו נבנתה בתקופת השלטון הספרדי ומיוחדת בזכות הארכיטקטורה והרומנטיקה, הרחובות מרוצפי האבן וגגות הרעפים "טרה קוטה" האדומים וכן הבתים הצבעוניים בני הקומה האחת.
תבקרו במפעל הקרמיקה הביתי של צ’צ’י, במרכז ההיסטורי ושוק המזכרות והבדים שנשתמר מהמאה ה 15 ועד ימינו.
פלאסה מאיור ותצפית ממוזיאון בנדידוס.  שיעור סלסה פרטי בקאסה או בסטודיו פרטי. אתנחתא מוסיקלית ורענון בבר קאצאנצ’ארה LA CANCHACHARRA בו אפשר לטעום מהמשקה הטיפוסי וליהנות מהמוסיקה הקובנית המקורית.לאחמ"כ נסיעה של כ 12 ק"מ מדרום לטרינידד בסמוך לכפר הדייגים קסילדה (רק באמצע אוגוסט כאשר נערכת במקום פייסטה דה סנטה אלנה הכוללת שתיית רום בלי הפסקה, תחרויות רכיבה על סוסים ועוד) שוכנת רצועת החוף פלאיה אנקון (PLAYA ANC'ON). מדובר באחד החופים המרהיבים בקובה עם ארבעה קילומטרים של חול לבן ורך, מים צלולים ושלווים ושוניות אלמוגים מהיפות שיש. חוף שכוח אל שנופיו היפים מסמלים את כל הטוב שבאיים הקאריבים.  בקיצור חוף חמוד ואיכותי.
זה המקום לתפוס בו שלווה, להתמתח על החול החמים, ולרבוץ בחוף בניחותא עם כוסית של רום, מוחיטו או סתם בירה ולחייך. הנוף, הבריזה והמראות השלווים יעצימו את תחושת הנירוונה במקום.
לינה   טרינידד
ערב   מועדון CASA DE LA MUSICA

נפרדים מטרינידד ונשים פעמינו לאזור מאנאכה שם נמצא עמק העבדים.
עמק רחב ידיים המשתרע למרגלות הרי אסקמבריי, מעט צפונית מזרחית לטרינידד במחוז סנטי ספיריטוס.
העמק משתרע על פני 250 קמ"ר במעין מישור משולש, ידוע גם בשמו "עמק חוות הסוכר" (ואייה דה לוס אינחניוס).
עד לא מכבר היו בעמק עשרות אלפי דונמים של מטעי סוכר, אשר עובדו, נקצרו והובלו על ידי עבדים.
בעמק היו פזורות כ- 40 חוות סוכר גדולות, בכל חווה היו עשרות עבדים, אגף בו הוחזקו העבדים, תחנת רכבת אליה היו מביאים את התוצרת, וכמובן בית חווה גדול לבעל המטעים.
​החווה הטיפוסית לגידול קני הסוכר, בספרדית "אינחניו" הייתה גם כור ההיתוך של התרבות הקובנית הנוכחית, אשר התפתחה כאן כתוצאה ממיזוג בין עבדים שחורים לאדונים לבנים.
ב"אינחניו" התפתחה המוסיקה הקובנית, המחולות, וכן נשתמרה הדת הקרוייה סנטריה.
משם המשך נסיעה ישירה לסנטה קלרה.
לינה Santa Clara
ערב Disco Isla

 

העיר שוכנת במרכז קובה ובה התרחשו שני אירועים חשובים מאוד בהיסטוריה של המהפכה הקובנית.
בסוף 1958 ערך בסנטה קלרה הקרב שהכריע את המערכה בין כוחות המהפכנים לחייליו של בטיסטה. ב 29 בדצמבר הצליחו שתי קבוצות גרילה קטנות בהנהגתם של צ'ה גווארה וקמילו סיינפואגוס להכניע את חייליו של פולחנסיו בטיסטה ולהשתלט בתוך שעה וחצי על רכבת עמוסה ב 400 חיילים ותחמושת. כמו כן בסמוך לסנטה קלרה הוצבו הטילים הבליסטים של ברה"מ מצב שכמעט גרם למלחמת עולם שלישית ב 1962 בעיצומה של המלחמה הקרה בין ארה"ב לברה"מ.
תבקרו במאוזוליאום של צ'ה גווארה שהוקם ב-1987, לציון 20 שנים למותו.
באתר, אנדרטה גדולה בדמותו ומוזיאון המוקדש לו אשר בו נמצא המוזוליאום. המוזיאון כולל חפצים שונים מחייו, מתעד את פועלו של גיבור המהפכה ואת הקרב שהתקיים בסנטה קלרה. בטקס מיוחד בו הדליק פידל קסטרו לפיד אשר בוער כאש תמיד.
ביקור במפעל הסיגרים המקומי קונסטנטינו פרז,  שם מייצרים בעבודת יד וללא מיכון את הסיגר המשובח בעולם.
ביקור קצר במאוזוליאום של צ'ה גווארה ובאתר הרכבת המשוריינת נקודה שהפכה למפנה בתולדות המהפכה הקובנית
במקום עד לאחר הביקור תמשיכו ישירות לחוף וואראדרו, עיירת קייט ונופש המפורסמת ביותר בקובה..

לינה חוף וואראדרו
ערב Hotel Discotec

נופש בווארדרו –  עיירת הנופש הפופולרית ביותר בקובה, מרוחקת כ-140 ק"מ מהוואנה הבירה.  חצי אי בשם איקאקוס (HICACOS) עם רצועת חוף של 12 ק"מ. החול הרך בצבעי זהב לבן, מי האוקיאנוס האטלנטי בצבע טורקיז, צמחיית החוף הרבה ודקלי הקוקוס הנוטים לכיוון הים, מקנים לאזור אווירת נועם וקסם. חצי האי איקאקוס צר למדי ועל כן הליכה קצרה בכל אחד מצידיו תוביל אתכם היישר לחוף הים. האמת שמצב זה מיטיב מאוד עם האזור שכן הבילוי המרכזי בואראדרו הוא ללא ספק חוף הים המרהיב שלה חופים נפלאים של מי טורקיז עוצרי נשימה עם חול לבן מלטף, חלומו של כל תייר קריבי. אזור ואראדרו הוא מהמפותחים ביותר בקובה.  יש כאן את המלונות היפים ביותר, אתרי הבילוי הטובים והחדשניים ביותר במדינה ולא מעט אטרקציות תיירותיות הסובבות רובן ככולן את נושא הים: צלילה, ספורט ימי, שנורקלים שחיה עם דולפינים ועוד. התושבים בעיר (9000 במספר) הם מהעשירים והנהנתנים הקובנים הגדולים ביותר בקובה. תוכלו למצוא כאן אחוזות וארמונות של ממש של עשירי קובה אשר בחרו להקים באזור גן העדן הזה את מקום מושבם.
לינה   ואראדרו ערב  LA CUEVA DEL /PALACIO DE LA RUMBA
קפה קובני אחרון בואראדרו, התארגנות לעזיבה. נסיעה עצמאית במונית מקומית מוארדרו דרך מאתאנס ישירות לנמל התעופה הבינלאומי חוזה מרטי

בכל שעה שתחליטו אנחנו  לרשותכם

לקבלת פרטים לטיול פרטי

זמינות  24 שעות
כל שירותי התיירות לקובה בקליק אחד

בית דגן, מנחם בגין 5 מתחם אמות פארקטק
(בניין ברן) כניסה צפונית

כל מה שנדרש לטיול מוצלח

מדריך ערים

לרשותכם מדריך ערים מפורט ומעודכן כולל מסלולים ואתרים היכן לטייל, מסעדות מומלצות, קאסות, חיי לילה והכל בעברית

טיסות מוזלות לקובה

אנחנו נדאג לתת לכם כל אפשרויות הטיסה בהתאם לדרישתכם כולל טיסות שילוב ליעדים נוספים בהתאם למחיר ולקונקשיין

חבילות טיול

התרשמו ממגוון חבילות הטיול המוזלות שלנו עם הצוות המקומי שלנו תכירו את קובה בזוית ייחודית ובעיניים קובניות

המומחים לקובה

לוגו gif 3
Shahar Gal
יועץ התיירות האישי שלך לקובה

Servicio Turisticos Locales En Toda Cuba

לטייל |להרגיש |ולראות את קובה בעיניים קובניות 

Office

 Calle irtudes #165 Centro Habana | Cuba

שד' מנחם בגין 5 אמות פארקטק בית דגן | ישראל

© כל הזכויות שמורות לאתר קובה מרכז מידע החוויה הקובנית.
אין להעתיק, לצלם מסך ולהשתמש בתוכן זה ללא אישור.

Servicio Turisticos Locales En Toda Cuba

לטייל |להרגיש |ולראות את קובה בעיניים קובניות 

Office

Virtudes #214 Centro Habana | Cuba

שד' מנחם בגין 5 אמות פארקטק בית דגן | ישראל

© כל הזכויות שמורות לאתר קובה מרכז מידע החוויה הקובנית. 
אין להעתיק, לצלם מסך ולהשתמש בתוכן זה ללא אישור.

ביקורות והמלצות
Smadar Tal
Smadar Tal
12:34 28 Oct 23
יצאנו לטיול אחרי שחב' פגסוס ביטלה את הטיול פעמים.
זכינו להכיר את שחר גל ימים ספורים לפני ביטול הטיסה... שלנו.
קיבלנו טיול מתוכנן על פרטיו למופת.
אני רוצה להודות לשחר על התכנון המענין, על הקאסות המעולות שבחר עבורנו, על המסלול ובמיוחד על המדריכים שפגשנו.
מאיסידרו שקיבל אותנו בשדה התעופה והחזיר אותנו חזרההביתה , אוסי המדריכה בהוואנה ועד לרוברטו "סבבה" שליווה אותנו כל הטיול.
הקאסות שהיגענו אליהם היו טובות מאוד ובמיוחד האנשים שמנהלים אותם. אנשים מקסימים, חמים , שמחים ומוכנים לעזור תמיד.
עם פרוץ המלחמה בארץ 7.10.23 היינו בקאזה של פורי ונסטי שני אנשים קטנים ומקסימים. הם דאגו לנו יותר ממה שהצלחנו להבין. נתנו לנו לדבר עם המשפחות בארץ ונפרדו ממאיתנו בדאגה רבה.
שחר תודה על העזרה שלך להחזיר אותנו הביתה , שום דבר לא מובן מאליו.
מקווה לימים שפויים ושקטים!
קראו עוד
Ofek Nir Macmel
Ofek Nir Macmel
16:20 16 May 23
חזרנו מטיול מטריף ומגוון שמחים ומסופקים!🥳
עשינו איחוד משפחתות במקום המיוחד והלא-פשוט הזה ונהנו... מאוד!😍
שחר והצוות דואגים להכל גם בימי מחסור קשים בתקופה זו בקובה♥
👈תתכוננו לטיול בלתי נשכח, ארץ יפיפייה, אנשים מקסימים וזכרונות שנשארים לתמיד!🙏
*חשוב לדעת שבתקופה זו בקובה יש מחסור חמור בדלק (מעבר למחסור הכללי שיש לתושבים כבר שנים)..
☝️כדאי לקחת בחשבון כשטסים ולבוא בראש פתוח וזרימה, אם כך- הנאה מובטחת 🙂
סרטון טעימה בתגובה למטה ^^
קראו עוד
Liora Katz Portal
Liora Katz Portal
19:05 16 Apr 23
שחר היקר, אנחנו רוצים להודות לך מקרב לב על ארגון מקצועי של הטיול שלנו, על קשירת כל הקצוות, על הדאגה לפני ותוך כדי, על... הכנה מעולה, על אנשי צוות חמים ומסורים, על תמורה הגונה לתשלום בקיצור- אלוף האלופים!קראו עוד
Shimri Lotan
Shimri Lotan
11:06 13 Mar 23
טיילנו בקובה במשך 12 יום לטיול שורשים בהוואנה בעקבות משפחתו של אבי וכן ביקור בטרינידד, סיאנפואגוס וויניאלס
הבנו... שבמצב הנוכחי בקובה חייבים להגיע מאורגנים מבחינת מקומות לינה, תחבורה וכד'.

למזלנו יצרנו קשר עם שחר שבעשר אצבעות בנה בקובה חברת טיולים לתפארת שמחזיקה צוות נהדר של נהגים ומדריכים ואירגן לנו טיול שתפור בדיוק למה שרצינו כולל ביקור בבתים ובחנוית לשעבר של המשפחה וכמובן טיול באתרי תיירות שהם חובה לכל תייר אבל ללא הדרכה והכוונה לא היינו מגיעים אליהם. בעזרת המדריך המצוין שלנו יאן והמדריכה המצויינת אוסי הצלחנו לגלות את קובה שמעבר לתיירות ולעטיפה ולהבין ולהכיר את המנטליות ואת הלך הרוח הקובני המיוחד

שחר ביחד עם איסידרו האופרטור הקובני וכלל הצוות דואגים שהחוויה הקובנית תהיה הטובה ביותר ולשמחתנו היה לנו טיול מצויין עם חוויות רבות!
קראו עוד
חני מולינס מור
חני מולינס מור
08:45 26 Feb 23
אני אתחיל בתודה ענקית לשחר שבהתרעה קצרה (יומיים!!) אירגן לנו טיול מושלם!
אני בעלי והילדים (בת 5 ובן שנה) היינו... במקסיקו ואחרי 3 שבועות החלטנו להמשיך לקובה, אחרי שביררנו הבנו שלקובה חייב להגיע עם נהג צמוד והדרכה לשמחתנו להרבה מצאנו המלצות רבות על ״קובה שלי״ והחלטנו לפנות לשחר שעל אף שלא היה בזמן עבודה והיה בנסיעות וסידורים עשה הכל בשבילנו וסגר לנו טיול שהיה מאורגן בצורה הטובה והנכונה ביותר עבורנו.
קובה מדהימה, מסקרנת ומעניינת!
האנשים שם ידידותיים ומדהימים!
התרבות הנופים הצבעים והאווירה שיש בקובה הופכים אותה ליעד המיוחד שהיא!
זכינו במדריכה הכי טובה שיש (אוסי המהממת!) עם ידע רחב שהפך לנו את הנסיעה לחוויה הטובה ביותר!
מעבר למקצועיות ולאנטלגנציה שלה היא אישה מדהימה ומיוחדת שעזרה לנו בכל מה שהיא יכלה מלהשיג סים, אוכל טוב שמפו ומרכך (שלא פשוט להשיג בקובה😉) עד לשמור לנו על הילדים שנוכל להנות מכל האטרקציות.
אז תודה לשחר, לאוסי ולצוות הנפלא מ״קובה שלי״ היתה לנו חוויה של פעם בחיים.
ואתם אם קובה קצת מסקרנת אותכם אל תחכו ותסגרו רק דרך שחר! מובטחת לכם חוויה שלא תשכחו לעולם❤️
קראו עוד
מורן מקברית
מורן מקברית
12:01 11 Dec 22
חזרנו מטיול של שלושה שבועות לפנמה וקובה. התכנית של בעלי ושלי היתה להצטרף לבת שלנו שמטיילת באמריקה הלטינית.
לקובה היה... לנו ברור שכדאי להגיע עם ליווי והדרכה מקצועית.
מבירור קצר שערכנו מצאנו המלצות רבות על שחר ואכן ההמלצות הוכיחו את עצמן, שחר התגלה כבחור מקצועי, אמין, בעל ידע רחב בכל הקשור לקובה, שחר נפגש איתנו עוד בארץ, סיפק לנו מידע רב על קובה, בדק איתנו את הרצונות שלנו, והתאים לנו טיול משפחתי מתוכנן שהכיל את כל מה הצרכים והרצונות שלנו ואף אפשר לנו חופש פעולה לעריכת שינויים במהלך הטיול.
הרגשנו שהגענו לקובה מוכנים ושיש לנו על מי לסמוך, גם במהלך הטיול היה זמין ונתן מענה לכל שאלה או צורך.
קיבלנו מדריכה מקומית מקסימה, דוברת אנגלית, נהג שדאג ועשה הרבה מעבר לתפקידו, לינה בקאסות איכותיות שנבדקו ע"י שחר עצמו, ומסלול שכלל את כל מה שרצינו: תרבות מקומית, מוסיקה, ריקודים ונופים. אז למי שקובה מציתה לו את הדמיון ורוצה חוויה מוצלחת, ממליצה בחום להתחיל את התכנון אצל שחר ולקבל ליווי מלא!
קראו עוד
Or Boberman
Or Boberman
01:37 02 Dec 22
מהרגע שנכנסים למשרד של שחר
כבר מרגישים את קובה.
שחר מכיר היטב את קובה, למד להכיר אותנו ועזר לנו בתכנון מדוייק... בהתאם לצרכים שלנו.
מעבר לסידור הויזה, שחר נתן לנו טיפים סופר חשובים כדי שהכניסה לקובה תהייה קלה וזורמת. וכך היה.
הטיול היה לא פחות ממדהים.
שחר ציוות לנו את קנלי מדריך נהג מקומי דובר אנגלית שוטפת בעל ידע נרחב, מקסים ושירותי.
בימים בהם קובה מתמודדת עם מחסור בגז וחשמל עוד יותר מומלץ לקחת את השירותים של שחר.
מודה לך שחר על התכנון, השירותיות והאכפתיות. היה לנו טיול מושלם ונשארנו עם טעם של עוד.
אין ספק שגם בביקור הבא נחזור אלייך!
קראו עוד
דורית אוסמו
דורית אוסמו
07:59 18 Oct 22
אני ואחותי (בשנות השישים)נסענו לקובה למספר ימים ,שחר ארגן לנו את הטיול לפי רצוננו ולפי המלצותיו היכן כדאי לנו לטייל... ,בשדה התעופה אספה אותנו המדריכה ונהג ,התאכסנו במקום מרווח נקי עם ארוחת בוקר ישראלית ,בעלי הבית חייכנים ומאוד נעימים .אריסאליס המדריכה ליוותה אותנו בכל שהותנו שם ,קיבלנו הסבר על כל מקום שהגענו אליו ,בחורה נעימה חכמה ואינטלגנטית. איסדרו איש צוות מקומי עזר לנו בכל מבוקשנו ,איש מקסים ואדיב ,הרגשנו נעים וחופשי איתו ועם המדריכה שלנו . כל הטיול הרגשנו ששחר איתנו מלוה אותנו ןיודע בדיוק היכן אנחנו נמצאות ואם הכל בסדר ,הרגשנו מאוד בטוחות ,נהננו מאוד מהחויה הקובנית שלנו ,תודה לשחר ולצות הקובני שלו .קראו עוד
Karin Meytahl
Karin Meytahl
23:10 16 Oct 22
שמחה לשתף בהמלצה מכל הלב על שחר גל ומהחוויות שלנו במסע לקובה, שהיה יוצא דופן במושלמותו.
בילינו 14 יום במסלול היקפי... שכלל את מערב קובה המתוייר יותר ואת מזרחה המרוחק והמפתיע. השירות שקיבלנו משחר, שהוא פשוט איש מקסים, היה מעולה: החל בתכנון המוקפד של טיול מרתק, עבור באינספור שאלות שענה עליהן בסבלנות ובמקצוענות טרם הטיול, דרך שמירה על קשר גם במהלך הטיול, וכלה בידענות והיכרות מעמיקה עם כל פינה בקובה.
מילה טובה גם על הצוות המקומי המדהים: עם הנחיתה בהוואנה קיבלה את פנינו המדריכה אדיאנט, שדאגה להסעה הישר לקאסה, וביום למחרת הדריכה אותנו בהוואנה - אשה ידענית, חכמה ומקסימה.
זכינו ״להשתדך״ לנהג/מדריך קנלי מאררו ל-11 ימים מדהימים. אי אפשר שלא להתאהב בקנלי, איזה איש יוצא דופן! קנלי עתיר תושייה, ויודע בכישוריו וקשריו לצלוח כל מהמורה. הוא גם קשוב ואכפתי, ויש לו כל כך הרבה ידע וסיפורים, שכל שיחה איתו היתה מרתקת והרבה פעמים מצחיקה מאוד.
במהלך הטיול הבנו מה מעניין אותנו יותר, וכך הטיול התגבש לפי מידותינו תוך כדי תנועה. עשינו כמה שינויים במסלול, והודות לקנלי, בכל מקום היתה לנו קאסה נהדרת ללון בה, ותוכנית מעניינת ועשירה. בזכות קנלי גם דיברנו המון עם מקומיים, ביקרנו בבית ספר יסודי, השתתפנו בטקס דתי בבית משפחה בטרינידד, ואפילו מצאנו עצמנו אורחי כבוד (!) בטקס אזרחי שכונתי בסימן הערצה לקסטרו ולמהפיכה - כל אלה לא היו מתאפשרים אילולא מדריך מקומי מעולה כמו קנלי.
טיילתי לא מעט במדינות עולם שלישי (בדרום אמריקה ובמזרח אסיה), ומצאתי שבמובנים רבים קובה מאתגרת יותר. אם הטיול לא מתוכנן ולא מתווך בידי מדריך מקומי, במקרה הרע נתקלים במהמורות לא נעימות. במקרה הפחות גרוע, פשוט חווים הרבה הרבה פחות.
אני ממליצה מכל הלב להתייעץ עם שחר לפני הטיול, ולהשתמש בשירותיו כדי להבטיח טיול מעולה.
קראו עוד
Yossi Mendler
Yossi Mendler
13:25 04 Oct 22
היינו בקובה 21 ימים בטיול שרובו תוכנן ועוצב על ידי שחר (בספטמבר 2022). במילה אחת – היה מאלף! חוויה בלתי... נשכחת.

קודם כל – מי שחושב לטוס לקובה ללא תכנון בסיסי וסיוע ממקומי או ללא ספרדית שוטפת (כאילו זו תאילנד) – זה בהחלט יכול להיגמר במפח נפש גדול ובריחה מהמדינה הרבה לפני הזמן המתוכנן.

הסיכום שלנו הוא שקיבלנו משחר והצוות שלו בקובה שירות מעולה.

שחר סייע לנו בתכנון הטיול עוד בארץ, מיקד אותנו במקומות חשובים. את הקאסות ביקשנו שהוא יסגור לנו. יש מקומות שהחשמל היה בהם רעוע אז העדפנו מלון – שחר נתן לנו מספר אופציות שנסגור וגם כמה אתרים לרישום למלונות. בנוסף המליץ לנו לא להרחיק מאד לכיוון גואנטנמו בגלל שבעיות החשמל שם הפכו בלתי נסבלות – מה שהסתבר בסוף כעצת זהב.

כשהגענו לקובה התקבלנו על ידי נציג של שחר שטיפל בנו, לקח אותנו לקאסה ואפשר לנו התארגנות של יום וחצי בהוואנה – מתוך זה יום שלם סיור מודרך עם מדריכה מעולה לטעמי (גם היא של שחר).

לאחר מכן היינו עם נהג צמוד שהוא גם מדריך כ-12-13 יום (אריאל). אחלה בחור, צחוקים, בילויים, עזר בכל מה שצריך, הכווין ונתן עצות בכל תחום וכמובן סיפר המון על קובה ועל החיים בה. ממש התחברנו אליו ונהננו מכל רגע.

לאחר מכן היינו במלון בוראדרו לבד ולאחר מכן מספר ימים בהוואנה לבד.

מבחינתנו תכנית הטיול (כולל הימים לבד) היתה מצויינת ממש כמו כפפה ליד. שחר התקשר מדי כמה ימים לשאול מה איתנו ואיך הולך. באופן שוטף הצוות של שחר שם סייע לנו גם בימים שהיינו ללא הנהג הצמוד. כשהיינו צריכים את שחר עצמו הוא היה זמין ואם לא אז חזר אלינו תוך זמן קצר יחסית.

סיכום: ממליצים מאד על שחר גל
קראו עוד
Iris Anavim
Iris Anavim
21:29 30 Sep 22
נסעתי לקובה עם הילדים עם חחשות רבים- בעיקר מהלא מוכר. כבר משיחת הטלפון הראשונה עם שחר הוא נסך בטחון - והעניק כל מידע... שהוריד את החששות.

- בפגישה עם שחר - לקראת הנסיעה- הרגשתי שבחרנו נכון - ויצאנו לטיול בציפייה ורוגע כי ידענו שיש עם מי לדבר - על מי לסמוך!

ואכן- בכל שלב של הטיול- החל משדה התעופה בדרך לקובה - ועד לנחיתה בארץ שחר נכח - ונתן תחןשה שהוא מלווה אותנו לכל אורך הטיול גם איננו נמצא פיסית בקובה.

הנחיתה בשדה שם כבר המחישה מה עתיד לבוא- ועוררה עוד יותר סקרנות. הצוות שלו חיכה לנו בנחיתה ולקח אותנו לקאסה של איסידרו - שנתן לנו הרגשה משפחתית חמה ולבבית.הוא יודע גם קצת עברית!

עשינו מסלול של האוונה ויניאליס טרינידד וחזרה להאוונה. התכנית הייתה נהדרת - הצוות: אוסי המדריכה המיוחדת וקרלוס הנהג- עמדו תמיד בזמנים. ויחד עם זאת גילו גמישות לכל רצון/צורך שלנו במהלך הטיול. כך שהיו חלקים שהעדפנו להרחיב והיו חלקים שבחרנו לוותר. או אפילו להוסיף משהו שלא תוכנן כמו אומגה...

אוסי המדריכה מאד לבבית ודואגת לכל דבר- בתי הייתה צריכה להגיע לבית חולים ואוסי הייתה איתנו החל משבע בערב עד עשר- למרות שיכלה ללכת הבייתה כבר בשבע...היא דאגה לתרגם והמליצה היכן לרכוש תרופות.

הנהנ - קרלוס. אדם מקסים! הרכב היה מאד מאד מרווח ונקי! והוא נהג בזהירות בכל דרך שהיינו.

קובה לא דומה לשום מקום אחר !!!

כמו לנסוע אחורה בזמן לשנות החמישים....

המצב לא פשוט בקובה בימים אלו. מומלץ להביא סבונים ונייר טואלט.ולהיות מוכנים למזג אויר חם מאד!

עקב המשבר שקיים בקובה- קובה זו ארץ שלא היינו מעזים לטייל לבד! ולכן המשמעות של שחר גל בטיול הזה הייתה רבה ומאד מאד טובה!!!
קראו עוד
אורי קוך
אורי קוך
13:17 26 Aug 22
הגענו 2 זוגות בגיל 60 לטיול בקובה שחר עזר לנו לארגן טיול בהתראה של שבוע ארגן לנו מדריך מצויין שדאג לנו להכל כסף תקשורת... רכב הזמנות מסעדות היה צמוד אלינו טיפל בכל פרט במסירות. הדרכה ומקומות מעניינים מומלץקראו עוד
Tami Koch
Tami Koch
13:04 26 Aug 22
ממליצה בחום לקחת טיול לקובה עם קובה שלי! זה הזמן אם לא נסעתם עד כה בגלל העבודה וגידול הילדים להגשים את החלום לגלות... את המקום.
היה לנו את הנרי שפינק אותנו 6 ימים היה מעניין הרבה מה לעשות ולראות
ללמוד לבלות הכל מהכל חויה אחרת מקצועיות.
קראו עוד
Shahar Hamsi
Shahar Hamsi
14:46 28 Jul 22
המלצה רותחת מהלב ♥️
קודם כל תטוסו לקובה,
אחרי שהחלטתם שאתם מגיעים למקום המהמם הזה תיעזרו בשחר גל.... קובה שלי - החוויה הקובנית שלך ‭+972 50-7489920‬
סוכן ישראלי שעובד בקובה ומכיר אותה הכי טוב שאפשר, יעזור לכם עם לינה במקומות הכי טובים נוחים ומרכזיים, התניידות, המרת כסף, אטרקציות, ארוחות וכעיקרון כל מה שתצטרכו. מומלץ במיוחד בימים אלו שקובה לא הכי קלה לוגיסטית.
מהרגע שנחתתי בקובה עד הרגע שהמראתי ממנה לא הייתי צריכה לדאוג לשום דבר ברמת הפרטים הכי קטנים.
והחלק הכי טוב בכל הסיפור מעבר ללא להתאמץ אפילו טיפה ולהגיע נטו להינות בלי סרבולים, זה ששחר עושה את העבודה שלו עמוק מתוך הלב.
זמין 24/7 לכל שאלה בקשה ופנייה, זמין אפילו לחברים ולהורים המודאגים בבית כשאתם לא תהיו,
ובגדול מסדר לכם את הטיול מא׳-ת׳ בצורה הכי טובה שאפשר.
אז טוסו לקובה.
קראו עוד
Noam Shambi
Noam Shambi
12:27 19 Jul 22
שחר גל ואיסידרו התותחים !!

תודה רבה על הליווי, השירות, העצות, העזרה, ההכוונה, והטיפים.
אין ספק שללא... שירותכם,הידע והנתינה שלכם, הטיול בקובה המופלאה–לא היה אותו הדבר.

טסנו (זוג) לקובה באפריל2022

כשהתחלנו לחשוב על טיול לקובה,לא ידענו כ"כ את המגבלות,וההכנות של ה"הלפני" הדרושות למקום מיוחד שכזה.. בכל זאת קובה -מכל המשתמע..

שחר גל האלוף-מ"קובה שלי"-אדם מקצוען ורציני עם ניסיון שמתמצה בכל מה שקשור לקובה בצורה נדירה.

חשב ודאג על הכל מא'-ת'.

מכין אותך בארץ לפני הטיסה -בע"פ ובכתב, עם כל מה שצריך וחשוב לדעת כתייר למי שמגיע לקובה

-חוקים,התנהלות,ויזות,אישורים,סיפורים,חוויות,מקומות,כך שאתה נוסע לשם בלב שקט ובתחושה כיפית.

הזמינות שלו 24/7 שהצילה ועזרה לנו לפני ותוך כדי הטיול-נותנת הרגשת ביטחון ,שיש מישהו שמכיר את קובה,הבירוקרטיה וההתנהלות שם -ויכול לתת מענה ופתרון לכל מצב ובעיה שתצוץ- שלא ניתן לפתור אותן בדרכים מוכרות לנו-מצרך חשוב.

זה מתבטא אפילו בפרטים הכי קטנים שאתה אפילו לא חושב עליהם-כמו ברים, מועדונים, קניות, רחובות הכי שווים ומיוחדים שאסור לפספס ולגלות מקומות/אתרים ודרכים שרוב הסיכויים שלא היינו נתקלים בהם אילולא שחר.

ועד לבירוקרטיה- אישורי כניסה למדינה, שהייה, בדיקות קורונה ,ויזות והמציאות הקובנית הלא פשוטה בכלל.

הורכב לנו מסלול טיול-לפי הזמנים ,הצרכים והדברים ש"מדברים" אלינו.

מרגע הנחיתה בקובה-דאג שיהיה איתנו אדם-נהג צמוד מהצוות שלו, עם ידע על כל האתרים והמקומות

וענה לכל שאלה ובקשה שהייתה מצידנו. (אפילו דאג לנו לכרטיס SIM מהיום הראשון)

מהבוקר ועד הערב היה איתנו ,ואם רצינו להישאר במקום מסוים "וחרגנו" מלו"ז הטיול- איפשר זאת. נתן הרגשה שאתה "הבוס המחליט ", אתה קובע מה ומתי- נתן תחושה אמיתית של חופש ושחרור וללא לחץ.

(שחשוב לומר שאין את זה בכל טיול "מאורגן " כביכול)

שמחים על ההחלטה ללכת עם שחר ו"קובה שלי - ממליצים בחום

תודה רבה שחר ולכל הצוות הקובני
קראו עוד
Amit Einziger
Amit Einziger
01:40 13 May 22
טסנו לקובה זוג לתחילת הטיול הגדול במאי 2022.

היינו שבוע בטיול זוגי בקובה מאורגן ע״י שחר גל המדהים!

מהרגע... שפנינו לשחר קיבלנו מענה מהיר וכנה על כל שאלה קטנה בכל נושא.

הטיול הותאם אלינו והיה גמיש בתכנון עד לרגע שאישרנו סופית.

שחר סגר את כל הפינות עוד בארץ ודאג שאנחנו יודעים ומוכנים להכל לפני הטיסה.

מהרגע שנחתנו בקובה היינו מוקפים בצוות של שחר שדאג לנו 24/7 לכל דבר שהיינו צריכים היה איש קשר שיעזר בכל נושא ובכל שעה (לא עשינו כלום חוץ מלהנות!!) הצוות יודע קצת עברית ומדברים באנגלית (לא מובן מאליו בקובה)

היינו במסע בכל הפינות האותנטיות של קובה, פגשנו אנשים מקומיים שעשו סיור במיוחד בשבילנו והגענו למלא יעדים מדהימים ביום הראשון עם הנרי שהיה שופע בידע על המדינה וההיסטוריה שלה ובהמשך עם אדל הנהג הפרטי שהפך לחבר ודאג לנו כמו אבא במהלך כל הטיול וכמובן שהסביר על כל מקום שהגענו אליו ונתן רקע מפורט ואין לנו ספק שלא היינו מצליחים להגיע עצמאית למקומות האלה בטח לא ברמה הזו!!

הנהג הולך איתנו לכל מקום מהרגע שקמים בבוקר ועד שחוזרים למיטה בערב, מסביר את ההיסטוריה ומוסיף את דעתו מחבר מאוד למקומות ונותן תחושת ביטחון להסתובב ברחובות. גם בזמן אמת בקובה הטיול גמיש לפי הרצונות שלנו ומותאם אלינו בכל שלב.

אפשר לסמוך על שחר והצוות שלו בעיניים עצומות מהרגע שמתכננים את הטיול ועד לעזיבה מקובה ליעד הבא.

הייתה לנו נחיתה רכה לתחילת הטיול הגדול ושמחים על ההחלטה ללכת עם שחר יותר מממליצים!
קראו עוד
Dor Srugo
Dor Srugo
00:35 06 May 22
קובה היא לא מקום פשוט לתכנן בו טיול עצמאית. כשחקרתי על המדינה הבנתי שהיא מסוג המדינות שאתה צריך להיעזר במישהו שמכיר את... המקום והאנשים מקרוב. שחר גל הצליח להפוך את הטיול שלנו למסע חוויתי שלא חשבנו שנעבור. לאחר הנחיתה אסף אותנו הנרי המקסים שעשה לנו סיור מרתק בהוואנה. למחרת קיבלנו את המדריך המושלם שליווה אותנו לאורך כל הטיול - אדל. עם האופי חדור המטרה והקשרים שלו, הצלחנו להגיע לכל מקום שרצינו. גילינו כל כך הרבה דברים חדשים וקיבלנו כל כך הרבה פרופורציות לחיים. ברגע האחרון בוטלה לנו הטיסה ומיד שחר הצליח לשנות את כל התאריכים והתוכנית ולחשב מסלול מחדש. לאורך כל הטיול שחר היה זמין לכל שאלה ועזרה. לא יצא לנו עדיין להיתקל בכזה יחס אישי צמוד. בזכות הטיול הזה הרגשנו שהתווספה לנו משפחה חדשה בקובה. ממליצים בחום! בטוחים שעוד נחזור.קראו עוד
Matanya Radin
Matanya Radin
08:49 26 Apr 22
הכול מאורגן מ א עד ת המדריך מקצועי לא היה רגע בלי אטרקציות נופים אוכל ובילויים.עלויות הוגנות
היינו לפני שנתיים
Ayelet Golan Yellin
Ayelet Golan Yellin
07:36 17 Apr 22
המלצה חמה על שחר גל!
יצאנו באפריל 2022 לטיול של 10 ימים בקובה. קיבלנו המלצה של שחר גל ובחרנו בו לבנות לנו את... הטיול.
שחר ליווה אותנו לאורך כל הדרך, החל משלב תכנון הטיול ועד לביצוע. לא ידענו הרבה על קובה ושחר בנה לנו טיול המותאם לרצונותינו והגשים לנו חלום!
הגמישות של שחר רבה הן בתכנון הטיול והן במתן הפתרונות לכל מה שהיינו צריכים.
השרות של הצוות הקובני במהלך הטיול היה מעולה (נהג/מדריך צמוד) וכן בחירת מקומות הלינה. הכי חשוב- לאורך כל הטיול 24/7 שחר היה זמין לנו לכל נושא, בעיה או סתם התייעצות ותמיד בסבלנות רבה ובנועם. הטיול בקובה הוא בהחלט מאתגר במיוחד לאחר תקופת קורונה ארוכה בה המדינה היתה סגורה לתיירות, ולכן עוד יותר חשוב שיהיה מישהוא בישראל שהוא זמין לפתרון כל בעיה ובקובה בהחלט יכולות לצוץ בעיות שלא ניתן לפתור אותן בדרכים המערביות המוכרות לנו.
הרגשנו עטופים ומוגנים במציאות הקובנית הלא פשוטה בכלל.
נהננו מאוד ושמחים להמליץ על שחר גל למעוניינים לבקר בקובה!
קראו עוד
Zohar Shalom
Zohar Shalom
09:46 14 Apr 22
אז לקובה שלי, הגעתי דרך שני מטיילים שפגשתי במקסיקו לפני שהגעתי לקובה.
שבוע לפני הטיסה לקובה, לא היה סגור לי כלום. לא... קאסה לנחיתה, לא מסלול.. בקיצור, כלום.

סימסתי לשחר, הוא ענה לי מהר ומאז הכל השתנה.
שחר עזר לי לסגור קאסה מהממת לנחיתה רכה בהוואנה. קאסה במיקום מעולה, ארוחת בוקר מצויינת.. אנשים מקסימים.. קאסה ברמה גבוהה. הוא גם עזר לי להגיע מהשדה אל הקאסה.

כל דבר שרק הייתי צריכה, שחר היה זמין לי!! בכל יום, בכל שעה.
אחרי זה כשעזבתי את הוואנה ונסעתי לערים נוספות בקובה, שחר גם היה שם כדי לעזור. והכל דרך התכתבות פשוטה בווטסאפ.

אני חייבת להמליץ על שחר כי באמת שאם הוא לא היה נמצא שם כדי לעזור לי, כל הטיול שלי בקובה היה נראה ממש אחרת.
בנוסף היה גם את איסידרו האלוף שהיה שם לכל דבר שהייתי צריכה וגם את הנרי התותח שהכיר לי את הוואנה כמו שצריך!!
אז שחר, שוב תודה רבה רבה על הכל.

יכולה להגיד בבטחון שצוות קובה שלי הם הצוות שלכם לטיול בקובה ולכל דבר בקובה.
עד הפעם הבאה חברים!!
קראו עוד
Mor Tuch Artsi
Mor Tuch Artsi
08:21 03 Apr 22
המלצה על שחר - קובה שלי
אז את הטיול שלנו לקובה החלטנו לסגור במהלך הירח דבש שלנו שהיינו בקוסטה ריקה.
כיוון... שכשטסנו ההנחיות לקובה היו שחייב תוצאת pcr שלילית היינו חייבים להיות ספונטנים בלי יותר מדי תכנונים.
ברגע שקיבלנו את התוצאה, יום לפני הטיסה פנינו לשחר בוואטספ (אמצע הלילה בשעון ישראל) וברגע שראה את ההודעה הוא ישר עזר לנו. תקתק את הכל במהירות שיא!!
סגרנו עם שחר נחיתה רכה הוא דאג לנו לאיסוף משדה התעופה עם נהג דובר אנגלית וקצת עברית (בחור מקסים!!), לינה בקאסה בהוואנה ברמה גובהה מאוד עם ארוחת בוקר, סיור יומי פרטי עם מדריך דובר אנגלית ובעיקר הכרנו את האדם שעזר לנו בכל חלק מהמסלול.
אחרי הוואנה החלטנו לנסוע לעמק ויניאליס - שחר (שוב הכל דרך הוואטספ שאנחנו בקובה והוא בישראל) דאג לנו לנהג מונית וקאסה ברמה גבוהה מאוד שכוללת בריכה וארוחת בוקר. מויניאליס המשכנו לטרינידד וגם שם שחר דאג לנו לקאסה מעולה.
חשוב לנו להגיד תודה ענקית לשחר שבכל שלב בטיול שלנו הוא דאג לנו מרחוק! החל מהתייעצויות על אטרקציות ומקומות לבקר בהם ועד מקומות לינה מומלצים.
שחזרנו להוואנה מטרינידד נפגשנו עם שחר והכרנו איש אמיתי ומקסים!! אדם צנוע ואיש שיחה וחמוד ממש !
ואפילו בילינו איתו קצת. הטיסה שלנו חזרה הייתה בשש בבוקר והוא דאג לנו לאיסוף והגעה לשדה באמצע הלילה!!
החוויה שלנו בכל קובה יכלה להיות שונה לחלוטין אם לא היינו שומעים על שחר.
אנחנו ממליצים עליו בחום כי באמת מגיע לו!
שחר שוב תודה ענקית על הכל!! מעריכים אותך המון !!
יוגב ומור
קראו עוד
Alon Sapir
Alon Sapir
08:03 25 Feb 22
שחר גל מתמחה בקובה עם הרבה ניסיון בתחום, שחר נתן לנו המון מידע על המצב בקובה והיה זמין 24/07 לכל בעיה שהייתה וזמין גם... להורים בארץ. בתקופה קצת מורכבת בקובה זה הבדל אדיר לטייל עם עזרה של מישהו דובר עברית עם המון ידע והיכרות עם המקום ועם הרבה מקומיים בכל אחת מהערים. מעבר לזה הקאסות שסגרנו איתו והסיור יום בהוואנה היו מצויינים עם אנשים חמודים שהשפיעו מאוד על החוויה שלנו בקובה. בקיצור מומלץ מאוד!!קראו עוד
Oren Dvir
Oren Dvir
16:13 18 Jan 22
שחר וצוות קובה שלי אתם אנשים מדהימים קודם כל!
הליווי היחס העמידה לצידנו לאורך כל הדרך לא מובן מאיליו.
רוצה... להגיד תודה ענקית שבזכותכם יצאתי לטיול מאורגן עד הפרט הכי קטן ובמיוחד בתקופה ככ בעייתית.
ממתין לטיול הבא🙌❤
קראו עוד
Elchanan Longini
Elchanan Longini
19:08 14 Jan 22
הייתי זקוק לעזרה מיידית בזמן שהותי בקובה, תוך זמן שיא מאז שפניתי לשחר, הצליח לסייע במהירות מקצועיות ונחמדות.
ממליץ... לפנות לכל צורך שעולה, בזמן הטיול או לפניו, הוא יכול לעזור!
ועושה זאת באהבה ושמחה.
קראו עוד
אילן לורנצי
אילן לורנצי
19:40 28 Feb 20
"קובה שלי" בהובלתו של שחר גל . ממליץ בחום על שחר : מקצוען חם , גמיש ונותן את הנשמה , הוצאתי טיול צילום של בית הספר... לצילום - הקופסה בעזרתו של שחר , היינו 18 צלמים ומטיילים בסך הכל ועם כל המורכבות של הטיול היה מוצלח ביותר .קראו עוד
Marianna Baranovsky
Marianna Baranovsky
13:58 26 Jan 20
כל מידע מדוייק בזמן הכי מהיר!! אילו לאלה שאוהבים לתכננן טיול לבד. לפני נסיעה ממליצה בחום לפנות לשחר. תעשו אצלו ויזות... ובנוסף תקבלו טיפים של חייםקראו עוד
Orit Mazor
Orit Mazor
20:10 15 Jan 20
יצאנו לטיול של 7 ימים בקובה. שחר אירגן לנו את הטיול מא׳ ועד ת׳. אני חייבת לציין שלאחר שיחה קצרה עם שחר הבנתי מיד שמודבר... פה בצוות מנוסה שיודע את העבודה ושאנחנו בידיים טובות.
הכל היה כמתוכנן, הנרי החייכן קיבל אותנו בשדה התעופה, הנהג חיכה לנו, המארחים בקאסות היו מסבירי פנים, חייכנים ונחמדים. ארוחות הבוקר היו עמוסות מכל טוב. הנהג שהיה גם המדריך היה אמין, דיבר אנגלית מצויין וידע לספר לנו על קובה פוליטיקה, כלכלה, משטר וכו.
היה לנו טיול רגוע ומהנה בזכות האירגון המדוייק של שחר והצוות.
שחר, תודה רבה. אלן ואורית, דאלאס טקסס.
קראו עוד
Ruth Yosef
Ruth Yosef
13:39 23 Dec 19
קובה שלי בהנהלת שחר גל
קיבלנו ערב הכנה מרתק על קובה
הסטוריה משטר אוכלוסיה,טיפים
ועוד.
שחר בנה לנו טיול... בתאריכים 5/12עד18/12/19 זכינו למזג אוויר נפלא טיול מהנה כייפי עם מדריכה ונהג צמודים.
הכל התנהל בצורה מקצועית וטובה.
מודים וממליצים בחום על טיול בקובה רק עם שחר גל "קובה שלי"
קראו עוד
Neomi Dov
Neomi Dov
13:45 20 Dec 19
שמונה חברים שהם ארבע זוגות בשנות השישים החלטנו לטייל....
היעד נבחר קובה.
מהמלצות שקיבלנו פנינו לשחר "מקובה שלי"... והשאר כבר הסטוריה...
מרגע הפניה לשחר הטיול קרם עור וגידים בתשאול מדוייק להעדפות החברים, שחר טווה טיול מדוייק מסעיר ומקצועי מאוד.
הליווי היה יומיומי ולא פסק על חזרתנו ארצה אחרי 14 יום.
אחרי פגישה והסבר על קובה הסטוריה, מורשת, מנהגים, עצות ועוד..יצאנו לדרך.
בשדה התעופה פגשנו את אוסי המדריכה המקסימה והמאוד מקצועית אחרי יום התלווה אלינו גם הנהג האדיב והמקצועי ומשם הכל התנהל לפי התוכנית בדיוק .
קובה מסעירה מרתקת שמחה עם נופים וחופים מדהימים.
בזכות הצוות של "קובה שלי" ושחר קובה הפכה להיות גם שלנו.
קובה עוד נחזור.....
תודה.
קראו עוד
Niva Tayer
Niva Tayer
18:33 18 Dec 19
שחר, בעל החברה, הוא מקצועי, אמין, עומד בכל ההתחייבויות שהבטיח, בקשר עם המדריכים שלו בחו״ל ותמיד מעודכן בכל מה שנעשה ומה... שצריך לשפר כדי שהלקוחות יהיו מרוצים,תהנוקראו עוד
Sinai Paz Tal
Sinai Paz Tal
05:44 30 Nov 19
שחר הוא איש אמין ,אחראי ומקצועי
מארגן את הטיול שלכם עד הפרט האחרון. קובה היא מדינה מדהימה ומענינת. כדאי ,כדאי,... כדאי
רק עם קובה שלי הטיול שלכם יהיה
מושלם
קראו עוד
עליזה פרבר שמש
עליזה פרבר שמש
11:23 27 Oct 19
ממליצה על שחר גל,
על ארגון וטיול כייפי ואוטנטי מאוד.
נהננו מאוד..המדריכה היידי מקסימה בעלת ידע רב,חייכנית... וסבלנית..
חזרנו לפני 4 ימים מלאי חויות..
תודה רבה שחר גל..מקבוצת דרור עמרם
וחיים שחר..
ממני ומבן זוגי יעקב פרבר
קראו עוד
Esti Shor
Esti Shor
19:04 07 Oct 19
מצאו הרבה מידע רלוונטי לטיול
Ofra Levi
Ofra Levi
08:33 04 Aug 19
ממליצה כי שחר מקצוען והידע שלו עדכני והקובנים שעובדים איתו אמינים
Osi Isreal Cappon
Osi Isreal Cappon
09:02 29 Apr 19
״קובה שלי״! רק חזרנו ואני כבר מתגעגעת. קובה היתה חלום של בעלי, בשבילי היתה בלתי נגישה. בעלי חיפש באינטרנט מידע והגיע אל... שחר גל. מיד עם השיחה הראשונה הבנו ששחר גל הוא אדם של אמת. בלי מניפולציות, בלי תנאים. אצלו קובה בלב. חיה ונושמת.
שחר גל הכין לנו תשתית ותוכנית טיול. ו״מה צריך להכין״ שלב אחרי שלב. לגבי תשלום, שחר היה אציל נפש ולא ביקש תשלום מקדים לשירות! בהמשך ביקש שנגיע למשרד לפגישה ועמד על כך ששנינו נגיע! בדיעבד הוא צדק. המפגש עם שחר הועבר כאילו שאנחנו קבוצה ״גדולה״ עם כל הכבוד לנו, עם כל הפרטים וכל התשובות. כשהיו לי חששות, הוא השיב בכנות וצייד אותי בכל ההסברים עד לפרטים הקטנים. קיבלנו דיווח מפורט על ״נחיתה רכה״ בקובה ע״י הצוות של ״קובה שלי״ בקובה. חשוב לציין, בליווי תמונות של האנשים שאנו עומדים לפגוש שנהיה בטוחים שאנו בידיים טובות ואמינות. וכך היה! מהנחיתה והאיסוף בשדה התעופה, הובלה לקאסה הראשונה, הדרכה צמודה ביום למחרת ואחריה נהג צמוד שהוא גם מדריך ואיש מדהים בשם אריאל רמוס, שאימצנו אותו חזק לליבנו כחבר ואח. בסוף המסע עשינו הפסקת ריענון אצל איסידרו, ״האיש של שחר גל״ בקובה, וזכינו לפינוק אמיתי בשעות לפני הטיסה.
אריאל הגיע להיפרד פעם נוספת. החוויה שלנו בקובה הפכה אותה עבורנו ליעד מועדף. אנו מתכננים כבר את הפעם הבאה! המקצועיות, הרגישות, והליווי, פתחו בפנינו עולם של אנשים חמים כנים ואמיתיים משחר גל ועד נותני השירות ובעלי הקאסות המארחים. אני ממליצה בחום!
קראו עוד
Lilach Kaciely Shifman
Lilach Kaciely Shifman
15:27 30 Jan 19
תודה ענקית על כל העזרה 😍👍🏻
Revital Gil
Revital Gil
22:05 17 Dec 18
לטייל בקובה היה החלום שלנו, לטייל בקובה עם צוות "קובה שלי" היה התגשמות החלום✨ כשהתחלנו לתכנן את הטיול לקובה,... ראינו הרבה המלצות על שחר גל. מייד יצרנו איתו קשר ואנחנו כל כך שמחים על כך. שחר גל וצוות "קובה שלי" בקובה, הפך את הטיול שלנו לטיול של 10 כוכבים! הכל היה מתוקתק להפליא, החל משיחת ההקדמה עם שחר ועד האיסוף חזרה לשדה התעופה. שחר ציוות לנו את אדל כנהג וזה שדרג לנו את הטיול לרמות אחרות של התרגשות והיכרות עם ההוויה הקובנית. אנחנו 3 זוגות בסביבות גיל 60, לא יכולנו לחלום על יותר טוב מזה. תודה ענקית לשחר, לאדל, לאמד, לאיידה, לקרלוס ולהוליו. רויטל ויוחנן גיל, עליזה ודוד אלבז ענת ושעיה פאסיקראו עוד
דני בן חיים
דני בן חיים
08:13 15 Dec 18
שחר גל, תכנן לי ולבני שחר טיול אופטימאלי מאלף של שבוע בקובה, התכנון, הליווי הצמוד, ההדרכה והעברת החומר טרום הנסיעה... באופן מקצועי, מדוייק ואמין עם חיוך לבבי ואכפתיות, ראויים להערכה יוצאת דופן, שחר היה זמין לכל שאלה או בקשה חריגה עם תשובות מהירות מאד ובכל כלי (טלפון, וואטס אפ, מייל), הנחיתה והקליטה בקובה היו כל כך נוחים (יחסית למדינת עולם שלשית) מאחר וליוו אותנו מרגע הנחיתה ועד העזיבה באופן צמוד, הקאסות הטובות, המדריכים והנהג האישי היו ברמה גבוהה כפי שהובטח ומקצועיים מאד, וריאל הנהד האישי עבד 18 שעות ביממה - 12 שעות טיול ביום (לי ולבני) ועוד 5-6 שעות בילויי לילה עם בני, עד השעות הקטנות והלך לישון רק לאחר שהחזירו לקאסה, ורק לאחר מכן הלך להשלים 6 שעות שינה לפני יום ארוך מדהים למחרת, שחר דאג שהחוויה הקובנית שלי ושל בני תהייה מושלמת ועל כך תודתיינוקראו עוד
Idan Bortz
Idan Bortz
17:50 24 Oct 18
אלוף!! מספר 1.
Dor Baranes
Dor Baranes
12:57 13 Oct 18
כל התהליך, מהשיחה הראשונה עם שחר דרך שיחת ההסבר המפורטת, הנרי שאסף אותנו מהשדה וטייל איתנו בהוואנה וכמובן הדובדבן... שבקצפת רוברטו היה פשוט מושלם וגרם לנו לחוות את הטיול בצורה הטובה ביותר. קובה מדהימה ולוקח זמן להבין עד כמה, בזכות רוברטו הטיול היה בלתי נשכח. אותנטי. אמרתי לאשתי שאם לא היינו סוגרים דרך קובה שלי ואם לא היה לנו את האנשים המופלאים האלה לאורך כל הדרך איתנו, ככל הנראה אחרי 10 דקות בהוואנה הייתי עושה אחורה פנה וחוזר מהר לארץ. תודה!קראו עוד
Sharona Romano Lazar
Sharona Romano Lazar
20:59 10 Oct 18
שחר אירגן לנו טיול שנתן לנו חוויה קובנית אוטנטית עם טעם של עוד
כל הקובנים המקומיים שנתנו לנו שירות דרך שחר היו... מקצועיים, אדיבים ונעימים
הן בקבלת הפנים בשדה התעופה, בהדרכה , שיעור הסלסה בטרינידד, הקאזות והנהג רוברטו שליווה ודאג לנו לאורך כל הטיול .
תודה שחר על חוויה קובנית . המשך יבוא ....
קראו עוד
Rachel Kaverman
Rachel Kaverman
13:01 02 Oct 18
תודה על הארגון למופת והביצוע של טיול במדינה מאד מאתגרת
והחוויה הייחודית במהלך 10 ימים של טיול עם בתי במערב קובה
Hananel Edri
Hananel Edri
07:41 26 Sep 18
חזרנו אתמול מירח הדבש שלנו שכלל לא מעט יעדים ובין היתר את קובה המדהימה אליה הגענו ממיאמי. אני מוכרח להודות לשחר על... השירות הבלתי ייאמן והיעיל ביותר. הוא סייע לנו במקצועיות וענה על כל שאלה שהיתה לנו. את טפסי הכניסה למדינה הוא שלח למייל מיידית ועזר לנו בכל מה שקשור בפרק קובה של ירח הדבש שלנו. ממליץ בחום לקחת את שירותיהם הנדירים של מיי קובה ולהנות מהארץ הייחודית הזאת. תודה שחר, אתה אלוף אמיתי!קראו עוד
Yifat HG
Yifat HG
19:09 08 Sep 18
לפני שלושה ימים חזרנו מטיול משפחתי במערב קובה. נסענו בקבוצה רב גילאית של בנות בוגרות והורים מבוגרים (טווח גילאים בין... 30 שנים ל- 80 שנים). יש לנו גם מגבלות אכילה של צמחוני בלבד. השירות שנתן לנו שחר היה מעולה!. זמינות מלאה לפני היציאה לטיול, ארגון הנסיעה לפרטים הקטנים כדי למנוע בעיות (ויש כאלו בקובה), יחס נעים ברמה האישית, והמלצות מעולות לגבי תוכנית הטיול. הירידה לפרטים באה לידי ביטוי גם בבחירת הצוות הקובני. הצוות המקומי של שחר הוא מדהים והוא ליווה אותנו מהרגע שנחתנו בהוואנה. הנהג שבחר עבורנו שחר (אריאל רמוס) היה התאמה מושלמת. אריאל בעל מזג נעים וחיוך תמידי היה קשוב לצרכים והיכולות שלנו. לאריאל ידע עצום בהיסטוריה ובאגרונומיה. ההסברים שלו הוסיפו עניין רב לטיול. גם המדריכים המקומיים ששחר ארגן עבורנו בהוואנה (הנרי) ובטרידנידד היו מצויינים. קובה מקסימה אבל רק בזכות הארגון של שחר היה לקבוצה רב גילאית כמו שלנו טיול סופר מוצלח.קראו עוד
Suzana Zilberberg
Suzana Zilberberg
13:51 22 Aug 18
חזרנו אתמול מטיול של 21 יום בקובה (שני הורים ושני מתבגרים בני 17).
במילה אחת: התאהבנו!!!!

התאהבנו בקובה... המקסימה, באנשים, בקצב, בטבע, בפשטות.

התאהבנו בצוות המופלא של "קובה שלי" :
שחר שארגן והכין אותנו מופלא למסלול, לארץ, לאוירה ולמה שעשוי ויכול להשתבש.
הנרי שקיבל את פנינו כמדריך בימים הראשונים והצטרף אלינו כחבר בימים האחרונים לטיול,
וקנלי הענק שעטף אותנו 16 ימים באיכפתיות אינסופית, המון ידע וסיפורים נהדרים והפך פורמלית לחלק מהמשפחה.
המון תודה. אנחנו עוד נשוב.

ולבקשת הצוות הקובני הבטחנו תרגום של עיקרי הדברים:

We fell in Love!
We fell in love with the beautiful Cuba, the people, the tempo, the nature, the simplicity.

We fell in love with the “My Cuba” team:
Shahar – who planed and prepared us to the trip, the country, the atmosphere and to anything that can go wrong…
Henry – who was our guide at the first two days and joined us as a friend at the last two days.
And Huge and Great Kenly – who wrapped us with endless caring, lots of knowledge and great stories and became a formal part of our family.
Thanks all, we will be back!
קראו עוד
Yaara Bokstein
Yaara Bokstein
06:20 15 Aug 18
שחר אירגן לי ולחבר שלי טיול שלא נשכח אף פעם. צוות מדהים שליווה אותנו מהרגש הראשון שנחתנו בקובה ונתן לנו הרגשה של משפחה.... קובה פשוט מוקסמת. מקום מדהים עם אנשים עוד יותר מדהימים. טיילנו בכל כך הרבה מקומות שבחיים אני לא ישכח. המלווים שלנו קרלוס ובמיוחד רוברטו היו מדהימים. אני ממש ממש ממליצה לפנות לשחר לפני שאתם חושבים לנסוע לקובה המהממת!קראו עוד
Omer Vaknin
Omer Vaknin
15:34 14 Aug 18
הטיול היה מאורגן בצורה מדהים ובלי שום תקלות ! הטיול התחיל כבר ביצרת קשר עם שחר שפתר ונתן לנו מענה מדהים (חשוב לציין... ששחר ענה לנו בכל שעה שאנחנו נמצאים במקסיקו והוא נמצא בארץ כל שעה שיצרנו קשר קיבלנו מענה ) בנה לנו את התוכנית הטיול בדרך ובצורה הכי מפורטת שאפשר ! הסביר לנו הכל לגבי קובה מה מותר ומה אסור ואפילו יום לפני התקשר ועשה לנו תדריך וענה לנו על כל השאלות האחרונות והכל בפירוט רב ובאהבה רבה ללקוחות שלו !
בטיול המדריך שלנו היה רוברטו שהוא נהג וגם מדריך ביחד !מדבר ספרדית ואנגלית ! אני חייבת לציין שהוא פשוט עשה לי את הטיול למדהים ! מדריך פשוט מושלם אין לי מילים איך להסביר כמה שהוא גרם לי ולמשפחה שלי לטיול הכי מושלם שלנו ! יצא לי לטייל הרבה במיוחד בחצי שנה האחרונה ומדריך כמו רוברטו אין בשום מקום חוץ מבקובה ! אז באמת אם כבר יוצא לכם להגיע לקובה רק דרך שחר ואם אתם רוצים לעשות חיים מושגעים ולהנות כמו שבחיים שלכם לא נהנתם זה רק עם רוברטו ! תודה על הכל היה מושלם באמת !!!
קראו עוד
Nadav Damti
Nadav Damti
13:49 14 Aug 18
שחר אחלה גבר, מכיר כל חור בקובה. לטיול איכותי, שווה ובאמת חוויתי ומהנה ממליץ ליצור קשר. לא תתאכזבו!!!
Shikma Hans
Shikma Hans
21:11 31 Jul 18
היי לכולם ! לפני כשבוע חזרתי מטיול של 13 יום בקובה , מהוואנה לסנטיאגו , אין ספק שזו מדינה מדהימה בזכות הנופים המהממים... שלה , וכמובן בזכות האנשים שבה , האדיבים ומסבירי פנים אבל את הצלחת הטיול יש לזקוף לזכור אדם אחד שחר - מקובה שלי - החוויה הקובנית שלך!!! העזרה באירגון לפני הטיול , האנשים שלך שפגשנו בדרך , הנחיתה הרכה והאיסוף בשדה התעופה , וכמובן erial ramos הנהג והמדריך שליווה אותנו.
אבל התודה הגדולה לך שחר!!!!!!!! שלאורך הנסיעה דאגת להתעניין שהכל בסדר , ליוות אותנו בטלפון בכל שאלה לאורך השהות שלנו שם , אני ממליצה בחום אל תהססו !!!!!!!!!!
קראו עוד
Hila Keren
Hila Keren
15:21 12 Jul 18
את שחר הכרנו מהקבוצה בפייסבוק, בפחות מ24 שעות שחר סייע לנו בכל מה שהיינו צריכים. מבניית מסלול, לקבלת מידע,לליווי צמוד ,... להענות על כל השאלות שלנו.
בעזרת שחר קיבלנו את חופשת החלומות ואין ספק שנחזור לקובה בזכותו! תודה רבה שחר אתה אלוף!!!!!׳ ממליצים בחום!
קראו עוד
הביקורות הבאות
js_loader
Scroll to Top