BANNER CUBA MY TRIP 11
08

מערב קובה
פנטזיה קובנית

תיאור

חלופה זו מתמקדת בחלק המערבי המתויר של האי. מרבית התיירים והטיולים המאורגנים מבקרים בעיקר במסלול המשולש התיירותי.
מסגרת הטיול משלבת את הערים הוואנה – סנטה קלרה – טרינידד – סיאנפואגוס וחזרה להוואנה.
מסגרת הימים המומלצת לטיול הנם בטווח של בין 7 – 10 ימי טיול.
במידה וברשותכם מס’ ימים מצומצם יותר החלופה שתבחר תכלול מספר קטן יותר של אתרי ביקור.
מסלול זה כולל ביקור בשלוש שמורות טבע לאורך המסלול.

מסלול הטיול

נחיתה בהוואנה
קבלת פנים בשדה התעופה, העברה להוואנה קליטה והתארגנות
לינה  הוואנה
ערב  מופע קברט מרהיב וריקודים HAVANA CAFE

לאחר ארוחת הבוקר תגיע אליכם המדריכה אל הקאסה .
את היום תקדישו לסיור בהוואנה, בירת קובה, העיר הגדולה ביותר בקריביים ומרכז החיים.
העיר הוקמה לפני כ 500 שנה בעלת עבר קולוניאלי מפואר המתבטא בסגנון ובעיצוב שימרה את צביונה הארכיטקטוני והוכרזה כאתר מורשת עולמית.
העיר הוקמה כבירת המושבה הספרדית בקובה במאה ה-16, ומהווה את תמצית החיים הקובניים.
על רחובותיה של הוואנה שורה אווירת פאר מאובקת של ימים עברו, זכר לעברה הסוער כבירת הוללות ושעשועים, ובכבישיה עדיין מחליקות מכוניות עתיקות משנות ה 50, שהפכו זה מכבר לסמלה המסחרי.
החלק העתיק של העיר המכיל בנינים בסגנון ספרדי, כולל כיכרות וחזיתות מתפוררות של מבנים קולוניאליים ישנים המלמדים על עבר עשיר ומסוגנן.
ברחובותיה ניתן למצוא שרידים מימי הכיבוש הספרדי ועד לשרידי תרבות אמריקאית מימי הזוהר של טרום קסטרו.
מכוניות אמריקניות משנות החמישים אשר חולפות בין הבתים המתפוררים, חיי לילה עשירים ותמונות של פידל קסטרו וצ'ה גווארה הן רק חלק מאופיה המיוחד.
תבקרו ב: רח' אוביספו ובסמטאות והכיכרות הציוריות של העיר העתיקה מהם בוקעת מוסיקה קובנית בכל שעות היממה, סנטרל, כיכר העיר העתיקה, הקפיטוליו, הרובע הסיני, שדרות פסאו, מדרחוב סאן רפאל ותקנחו בסיור ממונע במשך שעה וחצי לאורך המלקון ברכב וינט'ג משנות ה 50.
לינה   הוואנה
בילוי ערב  מופע בואנה ויסטה קלאב BVC

לאחר ארוחת הבוקר תצאו לכיוון העיר סנטה קלרה.
העיר שוכנת במרכז קובה ובה התרחשו שני אירועים חשובים מאוד בהיסטוריה של המהפכה הקובנית.
בסוף 1958 ערך בסנטה קלרה הקרב שהכריע את המערכה בין כוחות המהפכנים לחייליו של בטיסטה. ב 29 בדצמבר הצליחו שתי קבוצות גרילה קטנות בהנהגתם של צ'ה גווארה וקמילו סיינפואגוס להכניע את חייליו של פולחנסיו בטיסטה ולהשתלט בתוך שעה וחצי על רכבת עמוסה ב 400 חיילים ותחמושת. כמו כן בסמוך לסנטה קלרה הוצבו הטילים הבליסטים של ברה"מ מצב שכמעט גרם למלחמת עולם שלישית ב 1962 בעיצומה של המלחמה הקרה בין ארה"ב לברה"מ.
תבקרו במאוזוליאום של צ'ה גווארה שהוקם ב-1987, לציון 20 שנים למותו.
באתר, אנדרטה גדולה בדמותו ומוזיאון המוקדש לו אשר בו נמצא המוזוליאום. המוזיאון כולל חפצים שונים מחייו, מתעד את פועלו של גיבור המהפכה ואת הקרב שהתקיים בסנטה קלרה. בטקס מיוחד בו הדליק פידל קסטרו לפיד אשר בוער במקום עד
לאחר הביקור תמשיכו אל טרינידד, המהווה שריד מושלם לתקופה הקולוניאלית הספרדית.
המשך ביקור קצר במרכז ההיסטורי של העיר ובמתחם הרכבת. משם תמשיכו לכיוון העיר הציורית טרינידד.
בדרך תחלפו על פני עמק העבדים הידוע גם בשמו "עמק חוות הסוכר" אשר עד לא מכבר היו שם אלפי דונם של מטעי סוכר ואלפי עבדים שעבדו שם מהווים את כור ההיתוך של התרבות הקובנית הנוכחית.
הגעה לטרינידד – קליטה והתארגנות בקאסה.
לינה קאסה בטרינידד
ערב Casa La Musica

את היום תבלו בטרינידד הציורית, אחת הערים העתיקות המיוחדות של קובה, המהווה שריד לתקופה הקולוניאלית.
עיירה זו נבנתה בתקופת השלטון הספרדי ומיוחדת בזכות הארכיטקטורה והרומנטיקה, הרחובות מרוצפי האבן וגגות הרעפים "טרה קוטה" האדומים וכן הבתים הצבעוניים בני הקומה האחת.
נוסדה כבר ב-1514, אולם עד סוף המאה ה-18, לא הייתה אלא עיר מקלט למבריחים שהביאו לכאן עבדים וזהב מג'מייקה.
כל זה השתנה בתחילת המאה ה-19, כשמרד עבדים בהאיטי גרם לבריחתם של בעלי מטעים צרפתיים לטרינידד, שם יסדו מחדש את נחלותיהם. טרינידד פרחה, עד שמלחמות העצמאות הרסו את מטעי הסוכר של האזור, והעיר הידרדרה שוב.
את תוצאותיו של השגשוג קצר המועד בעסקי הסוכר ניתן לראות במגדלי הכנסייה הבארוקיים של העיר, ברצפות משיש קארארה איטלקי, ובבתי האחוזה המוזנחים-משהו.
תבקרו במפעל הקרמיקה הביתי של צ’צ’י, במרכז ההיסטורי ושוק המזכרות והבדים שנשתמר מהמאה ה 15 ועד ימינו.
פלאסה מאיור ותצפית ממוזיאון בנדידוס.  שיעור סלסה פרטי בקאסה או בסטודיו פרטי. אתנחתא מוסיקלית ורענון בבר קאצאנצ’ארה LA CANCHACHARRA בו אפשר לטעום מהמשקה הטיפוסי וליהנות מהמוסיקה הקובנית המקורית.לאחמ"כ נסיעה של כ 12 ק"מ מדרום לטרינידד בסמוך לכפר הדייגים קסילדה (רק באמצע אוגוסט כאשר נערכת במקום פייסטה דה סנטה אלנה הכוללת שתיית רום בלי הפסקה, תחרויות רכיבה על סוסים ועוד) שוכנת רצועת החוף פלאיה אנקון (PLAYA ANC'ON). מדובר באחד החופים המרהיבים בקובה עם ארבעה קילומטרים של חול לבן ורך, מים צלולים ושלווים ושוניות אלמוגים מהיפות שיש. חוף שכוח אל שנופיו היפים מסמלים את כל הטוב שבאיים הקאריבים.
זה המקום לתפוס בו שלווה, להתמתח על החול החמים, ולרבוץ בחוף בניחותא עם כוסית של רום, מוחיטו או סתם בירה ולחייך. הנוף, הבריזה והמראות השלווים יעצימו את תחושת הנירוונה במקום.
לינה   טרינידד
ערב   מועדון Casa de La Musica

לאחר ארוחת הבוקר תצאו אל שמורת לאגונה גואנארוקה Lagun Guanaroca, סיור רגלי בשמורה ושייט קצר באגם. 
משם נסיעה קצרה למפל אל קובנו המרשים. (להצטייד בנעלי הליכה ומגבת)
ביום זה תבצעו גם פעילות ספורטיבית. הליכה בשביל טבע מאתגר של כ 40 דקות עד למפל, יש להצטייד בנעלי הליכה.
משם תמשיכו אל העיר סינפואגוס שפירוש שמה הוא עיר מאה הלהבות, העיר נוסדה ע"י הצרפתים בשנת 1819 ושגשגה בזכות נמלה ששימש ליצוא הסוכר.
עיר יפיפייה השוכנת כ 240 ק"מ מהוואנה ו כ 75 ק"מ מטרינידד, פירוש השם הוא מאה הלהבות, הקובנים מכנים את סיאנפואגוס כ'פנינת הדרום'.
תבקרו במרכז ההיסטורי המרשים העטור מבני ממשל, תיאטראות וארמונות מפוארים.
תוכלו להתפעל מחזיתם של מבנה הממשל, הקתדרלה ותיאטרון טרי שהוקם בכספי עזבונו, ותחת צוואתו המפורשת של טומס טרי, אחד מעשירי העיר, בעל חוות סוכר וסוחר עבדים.
חלוצים שהיגרו מבורדו ומהאיטי הניחו את יסודות העיר לפני כ 200 שנה והשפעתם עדיין ניכרת במבטא הצרפתי השגור בפי התושבים ובתכנון העיר המרהיב.
בשנת 2005 הכריז אונסק"ו על המרכז ההיסטורי של העיר כעל אתר מורשת עולמית.
העיר עשירה במבני ציבור, ארמונות ותיאטראות בסגנון ניאו קלאסי, ונחשבת מודרנית ומפותחת ביחס לערי קובה האחרות.
תבקרו בארמון ואייה שנבנה בשנות ב 20 בסגנון אקלקטי היהלום שבכתר הוא ארמון וואיה.
הארמון הוקם בראשית המאה ה 20 כבית מגורים ותענוגות של משפחת וואיה.
נבנה בין השנים 1913 – 1917 ותוכנן ע"י האדריכל פול דונאטו בעלות של מיליון וחצי פסו קובני.
הבת הבכורה של המשפחה ירשה את הארמון כמתנת נישואים מאביה, ובשנות ה 50 מכרה את הנכס לפולחניו בטיסטה, שליטה הקודם של קובה אשר הקים כאן קזינו מפואר.
תבקרו בארמון שנבנה בשנות ה 20 כבית מגורים ותענוגות של משפחת וואיה. בארמון סגנונות בנייה רבים: גותי, רומנסקי, בארוק אלמנטים מזרחיים והודיים עם השפעות מורית.
משם נסיעה צרה לאורך המלקון אל לשון היבשה "פונטה גורדה".
לינה סיאנפואגוס
ערב תיאטרון טרי

השכמה מוקדמת, יום נסיעה ארוך לפניכם.
לאחר ארוחת הבוקר תצאו מטרינידד היפה לכיוון חוף חירון ומפרץ החזירים. Bahia de Cohinos))
אזור זה מפורסם בהיסטוריה העולמית . מבצע שתוכנן על ידי הנשיא אייזנהאואר ואושר ב 17 מרץ של 1960 ע"י הנשיא קנדי. היה זה הפרויקט המאורגן ביותר של ארצות הברית במטרה להפיל את משטרו של פידל קסטרו.
שילוב של כוחות מזויינים וכ 1400 גולים קובנים שהתאמנו בגואטמאלה לקראת הפלישה למפרץ החזירים.
תשעים מהגולים שנחתו על החוף נהרגו בקרבות, והיתר נפלו בשבי. שתי ספינות אספקה אמריקניות, "יוסטון" ו"ריו אסקונדידו", הוטבעו על ידי מטוס קובני. לכשהתברר גודל הכישלון וההבנה כי רק סיוע אמריקני נרחב יציל את הפלישה הכושלת, הורה קנדי שלא לסייע לגולים על מנת שלא להעמיק את המעורבות האמריקנית במה שנראה ככישלון מהדהד ולחסוך בחיי אדם. תוצאת הפעולה הייתה שקסטרו, אשר פיקד על הלחימה באופן אישי, הוסיף ליוקרתו ושמר על מעמדו.
הפסקה קצרה בבריכת הדגים בריכה טבעית, מוקפת צמחיה עבותה הנמצאת כשעה נסיעה מהעיר סיאנפואגוס וממוקמת בסמוך לחוף חירון וחוף לרגה, אזורי הצלילה המועדפים בקובה. עומק הבריכה/סנוטה הוא כ 70 מ' ויש חיבור טבעי תת קרקעי בין הים הקריבי לבריכה. במים תמצאו שפע של דגים טרופים צבעוניים. מומלץ לעצור ולהשתכשך.
משם נסיעה מערבה לשיט באזור הביצות של זאפתה שמורה ביוספרית זו נחשבת לשטח הירוק ביותר בקובה ובאיים הקאריביים בכלל, בשמורה להקות צבאים, חזירי בר תנינים ויונקים נוספים.
בקצה הדרום מזרחי של השמורה נמצא הכפר האידיאני גואמה (Guama) אליו ניתן להגיע באמצעות סירת מנוע בשייט לאורך של כ 8 ק"מ עד ללגונת האוצר Laguna del Tesoroo.
משם נסיעה ישירה חזרה להוואנה.

 ביום זה תבקרו בעמק הפורה של מחוז פינר דל ריו מקור הגדול העיקרי של על הטבק הקובנים המשובחים בעולם.
האזור מכונה עמק הטבק או 'הגן הירוק' של קובה.
תחילה תעצרו לביקור בשמורת פארק סורואה אתר מדהים העשיר במפלי מים ובמיני סחלבים שונים, הוכרז כשמורת טבע
ב 1999. באזור סורואה יורדים למעלה מ-1300 מ"מ של גשם בשנה, ולכן נקרא המקום 'הקשת של קובה'.
כפר הנופש סוֹרוֹאָה מתנשא לרום של 250 מטרים מעל פני הים, במרכזו של יער טרופי יפהפה.
הוא נקרא על שמם של שני אחים ממוצא בַּסקי-ספרדי, לוֹרֶנְזוֹ ואַנטוֹניוֹ סורואה מוּנאגוֹרי, שקנו מטעי קפה באזור בשנת 1856 והפכו לבעלי קרקעות גדולים. הירידה למפל הינה במדרגות עם מרפסות עצירה לתצפית.
מפל סָאלְטוֹ (El Salto) מפל שופע במים, מימיו המגיעים מנהר המָנָנְטִיאָלִס בגובה של כ-30 מטרים.
המקום משופע בנוף מרהיב, שדות טבק נרחבים, רכס הרים שאורכו 175 ק"מ, מערות מאבן גיר באורך של מעל 20 ק"מ וגבעות מרשימות Mogotos שחורצות את העמק.
משם תיסעו ישירות לעמק וינאלס בדרך תוכלו לראות את האסמים הגדולים ועבודת חריש האדמה המבוצעת ע"י שוורים.
עמק Viñales הוכרז כפארק לאומי בשנת 2001 ואתר מורשת תרבותית על ידי אונסק"ו בשנת 1999.
במחוז פינר דל ריו עדיין ניתן לראות שיטות מסורתיות של חקלאות ששרדו ללא שינוי במשך מאות שנים, במיוחד בתהליך גידול הטבק. העמק הוא מרחב תרבותי, כור היתוך של עמים, ילידים, כובשים ספרדיים ועבדים אפריקאים שעבדו במטעי הטבק.
ויניאלס עדיין שומרת בקנאות על האופי הייחודי הכפרי לה, תוך התאמה לתנאי חיים מודרניים.
תצפית על העמק ממלון היסמינים שם תוכלו לראות את העמק בשלל צבעי החום והירוק.
התצפית לעמק מרהיבה בשל הניגוד בין צבעי העמק המשולבים בירוק של שדות טבק ואדמה בצבע אדום חום ומעל מתנוססות גבעות המוגוטוס. תצורה נופית ייחודית זו נוצרה לפני כ 100 מיליון שנה כאשר נהרות תת קרקעיים חצבו בסלעי הגיר שנשחקו בתהליך קרסטי איטי ויצרו מערות ענקיות שבסופו של דבר קרסו ונותרו רק הקירות.
משם תגיעו לחוות הטבק פרטית, שם תקבלו הסבר מקיף על גידול עלי הטבק ותהליך היבוש באסמים.
לאחמ"כ תרדו לעמק לציור הקיר הפרהיסטורי. ציור קיר ענק רוחבו כ 160 מ' וגובהו כ 120 מ', נמצא על צלע של מוגוטה דוס הרמנס.
צויר בשנת 1961 ע"י האומן ליאוביחלדו גונזאלס מוריו, שהיה גם מדען ומנהל המיפוי של האקדמיה הלאומית למדעים של קובה. 15 איש עבדו במשך 5 שנים תמימות להשלים את הציור. בשלב הראשון היה צורך לנקות באופן מלא את האבן של שכבת הקרקע העליונה. הדמויות שעל הקיר בהם יונקים ענקים, דובים גדולים, רכיכות, זוחלים ימיים, חילזון ענק, דינוזאורים
בני האדם, כל אלה מסמלים את התפתחות האבולוציה.
משם תשוטו בנקבת המערה האינדיאנית מערה עם נטיפים וזקיפים וציורי קיר של האינדיאנים שחיו באזור.
בתוכה זורם יובל של נחל סן ויסנטה. רק ק"מ אחד ממנו פתוח למבקרים.
המערה התגלתה בשנת 1920 על ידי איכר בשם חואן דיאס.
המערה שילוב מעניין של אתרים בישראל, כמו: ראש הנקרה, מערת הנטיפים ובריכת הקשתות ברמלה.
בסמוך למערה ישנה קבוצה של שחקנים המתארים את חיי היום של הילידים האינדיאנים במקום.
ארוחת צהריים מאוחרת משם נסיעה חזרה ישירות להוואנה.

קפה קובני אחרון בהוואנה, התארגנות לעזיבה. שיטוט וקניית מזכרות אחרונות. העברה מהוואנה ישירות לנמל התעופה הבינלאומי חוזה מרטי

בכל שעה שתחליטו אנחנו  לרשותכם

לקבלת פרטים לטיול פרטי

זמינות  24 שעות
כל שירותי התיירות לקובה בקליק אחד

בית דגן, מנחם בגין 5 מתחם אמות פארקטק
(בניין ברן) כניסה צפונית

כל מה שנדרש לטיול מוצלח

מדריך ערים

לרשותכם מדריך ערים מפורט ומעודכן כולל מסלולים ואתרים
היכן לטייל, מסעדות מומלצות, קאסות, חיי לילה והכל בעברית

טיסות מוזלות לקובה

אנחנו נדאג לתת לכם כל אפשרויות הטיסה בהתאם לדרישתכם כולל טיסות שילוב ליעדים נוספים בהתאם למחיר ולקונקשיין

חבילות טיול

התרשמו ממגוון חבילות הטיול המוזלות שלנו עם הצוות המקומי שלנו תכירו את קובה בזוית ייחודית ובעיניים קובניות

המומחים לקובה

לוגו gif 3
Shahar Gal
יועץ התיירות האישי שלך לקובה

Servicio Turisticos Locales En Toda Cuba

לטייל |להרגיש |ולראות את קובה בעיניים קובניות 

Office

Virtudes #214 Centro Habana | Cuba

שד' מנחם בגין 5 אמות פארקטק בית דגן | ישראל

© כל הזכויות שמורות לאתר קובה מרכז מידע החוויה הקובנית. 
אין להעתיק, לצלם מסך ולהשתמש בתוכן זה ללא אישור.

Scroll to Top