15 פאבים מומלצים לקהילה הגאה בהוואנה

Havana Nightb6

הסצינה הגאה בקובה

תיירים רבים חושבים שקובה נתקעה אי שם בשנות ה 50 אפשר להבין זאת כאשר המראות הם של מבנים ישנים ומתפוררים ומכוניות וינטאג' ישנות המשאירות שובלים של עשן שחור וסמיך.
השכונה הטרנדית ביותר בהוואנה היא וודאדו, עם ארכיטקטורת הארט דקו עשירה והיסטוריה מרתקת ששמשה גם במרכז בידור לסלבריטאים אמריקאים ומאפיונרים מפורסמים. רחוב 23 הוא הרחוב העמוס ביותר בחיי הקהילה, ובלילה הוא הופך למוקד שוקק של הקהילה הגאה. מלונות רבים באזור מארחים מסיבות הומוסקסואליות עבור המקומיים, כך שהדרך הטובה ביותר לחוות את הוואנה הגאה היא עם מדריך מקומי שיש לו קשרים עם מארגני המסיבות.

Gay cuba
ⒸKevin Slack Photography
אולם, במבט עמוק יותר ניתן להבחין בהתקדמות בכל הנוגע לשוויון חברתי וזכויות שיש לקהילה הלהטבי"ת בקובה שעשויה להדהים ואף לעורר את הקנאה במרבית קהילות הלהט"ב באמל"ט.
בעשורים של שנות ה 30 עד 50, היו בהוואנה חיי הלילה הפעילים ביותר באמריקה, עם הקברטים הגדולים, בתי הקולנוע, המועדונים, הברים, המסעדות, וחיי ההומואים היו גלויים מאוד.
לאחר ניצחון המהפכה, הקהילה ההומוסקסואלית סבלה מהקשיחות וחוסר הסובלנות…

קרא עוד..

של המהפכנים שרצו לבנות מדינה חדשה, כפי שהבהיר פידל קסטרו בנאומו ב- 13 במרץ 1963. "החברה שלנו לא יכולה להכיל את ההתנוונות הזו.", אמר בבוטות.
בשלב זה, הסוציאליזם הקובני צינזר את כל סוגי התיירות הזרה, למעט מדינות סוציאליסטיות. בנוסף, הממשלה שלחה כ 25 אלף הומואים, ללא כתב אישום או משפט וללא כל הסבר או הצדקה כלשהם, ליחידות הצבאיות לסיוע בייצור, שם הוטלו עליהם עבודות כפייה.
'יחידות המרה' אלו בהשראתם נוצרו בהשראתם  של מדינות סובייטיות שונות – שם התייחסו אליהם "כמכה חברתית" וכי עליהם להיות פרודוקטיבים לחברה, תוך שהם מקבלים חינוך מחדש מרקסיסטי שאיתו, בין היתר, הם ביקשו לרפא הומוסקסואלים מ"הפתולוגיה והחולשה שלהם". ובשל ה"פתולוגיה "שלהם, יש להפריד בינם לבין ילדים וצעירים, כדי שלא יוכלו להשחית אותם.
בשנת 1971 הכריז הקונגרס הלאומי לתרבות וחינוך על הומוסקסואליות כסטייה שאינה תואמת את המהפכה, ולכן הם לא יכלו לעבוד בתחומי החינוך והתרבות החלטה זו  היוותה מיסוד של הומופוביה ודיכוי  ההומוסקסואליות וסימנה את עתיד האי במשך עשרות שנים.
רק בשנת 1997 שונו חוקי העונשין הקובניים ובוטלו ההתייחסויות המפלות האחרונות להומוסקסואליות.
השינוי בהכרה בקהילה הלהטבי"ת בקובה בנוגע להומוסקסואליות החל בהודאה חסרת תקדים בשנת 2010 של הנשיא לשעבר  פידל קסטרו. בהיותו מודע לכך שעבירות נגד הומוסקסואלים בזמן שהיה בשלטון הינה "עוול גדול".
פידל לקח אחריות על התעללות ארוכה באלפי הומואים במהלך חצי המאה של תקופת שלטונו.
קסטרו הצהיר כי “היו לנו כל כך הרבה בעיות איומות, בעיות חיים או מוות" באותם רגעים לא הצלחתי להתמודד עם העניין הזה של הומוסקסואלים. " ובכך האשים את עמדותיה הקדם-מהפכניות של קובה כלפי הומוסקסואליות כבסיס הטיפול השלילי בקהילה זו. קסטרו הלך צעד קדימה והדהים את העולם כאשר הכריז כי הומוסקסואליות היא "היבט טבעי ונטייה של בני אדם".
אולם אין ספק שהאדם שתרם יותר מכל לרפורמה זו היא ד"ר מאריאלה קסטרו אספין, בתו של נשיא קובה לשעבר ראול קסטרו ואחייניתו של פידל.
מאריאלה, הטרוסקסואלית ואם לשלושה ילדים המנהלת את המרכז הלאומי לחינוך מיני בקובה (CENESEX).
בשנים האחרונות קהילת הלהט"ב של קובה עשתה צעדים אדירים מבחינת נראות, מודעות וקבלה. השינוי לאורך השנים, למרות שהוא איטי ושיטתי, ניכר לעין. למרות שיש הרבה מה לעשות, קובה היא ללא ספק אחת המדינות המתקדמות ביותר באמריקה הלטינית-אמריקאית בכל הנוגע לזכויות הומואים וסובלנות חברתית.
כיום, חתומה על עקרונות יוגיאקרטה המרחיבים במפורש את ההצהרה האוניברסלית על זכויות האדם על הומוסקסואלים, ביסקסואלים, טרנססקסואלים וטרנסג'נדרים, ומתקדמת באטיות עם הישגים קטנים אך מתמשכים.
למרות חילוקי הדעות, לתנועת הלהט"ב בקובה יש הרבה מה לחגוג מבחינת הניצחונות האזרחיים, אך הדרך עוד ארוכה. כיום, ולפי האגודה הבינלאומית לסביות, הומואים, ביסקסואלים, טרנסקסואלים ואינטרסקסים (ILGA), כמעט שמונים מדינות בעולם עדיין מפלילות וגוזרות על הומוסקסואליות בכלא, ובשלוש עשרה מדינות זה עונש עונש מוות. כיום קובה היא המדינה היחידה בעולם עם ברים הומוסקסואליים ממלכתיים.
החיים הגאים בעיר מרוכזים ברובע אל ודאדו. רחוב 23 הוא מרכז החיים של הקהילה הלהטבי"ת, ליד קולנוע יארה. ברחוב זה פוקדים הומואים ביום ובלילה (אך אל תצפו שזה יהיה הסוהו של לונדון).

צמצם

המקומות המומלצים

1. Cabaret Las Vegas

המועדון נחשב כמרחב הלילה הסמלי ביותר של סצינת ההומואים בהוואנה. מהווה ציון דרך הומוסקסואלי בהוואנה ומנוהל ע"י המדינה.
החל כמרכז להיפ-הופ ומאז עבר גלגולים שונים.
גולת הכותרת של המועדון הוא מופע הקברט שמתחיל ב 23:00  וכולל מופעי דראג קומיים, מופעי טרנסווסטיטים מצוינים תלבושות אקסטרווגנטיות וריקודים.
שם בכל לילה מופיעים אומנים ידועים, כמו אימפריו או מרגוט, שנותנים הכל על במה.
כאן ההיסטוריה והנוסטלגיה מתחברים, בין בולרו לפאייטים. בעיקר קהל גברים.
בלאס וגאס מתקיימים מדי לילה באווירת קברט. למרות שמועדון זה מאוכלס ברובו ע"י הקהילה הלהטבי"ת, הרבה זוגות הטרוסקסואלים רבים מבלים גם הם כדי ליהנות מהמופעים.

Cabaret Las Vegas

2. Café Cantante

ממוקם בקומת הקרקע של התיאטרון הלאומי. המועדון נחשב לאחד הקלאסיים בהוואנה, מציע קוקטיילים ומשקאות במחיר שפוי, כמו גם הופעות חיות של להקות מקומיות שנעות בין סלסה היפ-הופ ורוקנרול. מושך תשומת לב בערבים ולילות. קהילת ההומואים מתרכזים בעיקר  בשבת.
על מנת להיכנס צריך להגיע מוקדם ולהמתין לתורכם.  הקהל די צעיר ומגוון.
אחד ממועדוני הלילה  במועדון תחגגו במסיבות בלעדיות בכל שבת עם מוזיקה מוקלטת וכמה הופעות חיות.
זוהי אפשרות זולה יחסית לבילוי ערב שאומצה על ידי קהילת הלהט"ב להיפגש  לשתות טוב ולהינות.

Café Cantante

3. King Bar

מסעדה ומועדון לילה זה מציע מגוון רחב של משקאות וקוקטיילים, משקה הדגל שלו "Kingbed beta" מציע תערובת מרעננת של נענע, חלב, קקאו וכמובן רום. ממוקם ברחובות 23 ו- D בוואדו.
קינג ב כמקום מועדף על קהילת הלהט"ב; אך עם הזמן הפך לנקודת מפגש עבור הומוסקסואלים; במיוחד אלה בעלי אופי אינטלקטואלי העוסקים בתרבות, ספרות ואומנות.
הקינג בר מעוצב באדום נלהב ומאופיין במופעי פלמנקו שמתחילים בשעה חצות, ומסתיימים בריקודים אינטימיים.

King-Bar

4. Bar La Esencia

המועדון שוכן באחת האחוזות הראשונות בוודאדו, במבנה יפיפיה משנת 1880 המהווה שילוב מושלם של היסטוריה ומודרניות. הבר מחולק בין מספר חדרים של בית מרהיב מראשית המאה הקודמת, שלה קירות גבוהים מעוטרים בעתיקות ובכרזות נוסטלגיות. מבחינה קולינארית תמצאו מגוון רחב של קוקטיילים ומשקאות וכן מגוון טאפאסים, כריכים, פיצות וכריכי לחם יום שני בערב בהוואנה הוא יום משעמם ומרבית המקומות סגורים אולם לה אסנסיה הוא יוצא מן הכלל. הבר מקדיש שני לילות בשבוע (רביעי וחמישי) לקיום מסיבות הומוסקסואליות שמושכות מספר רב של לקוחות. הוא פתוח גם ביום, אך האטרקציה העיקרית שלו היא ללא ספק בלילה, במיוחד אלה המוקדשים להומוסקסואלים, שם הצדדים משתגעים יותר.
la esencia

5. SW Habana

זהו חלל המיועד לקהילת הסווינגרים של הוואנה.

למרות שזה לא בר ספיציפי המשמש את הקהילה, SW הוא אחד הברים הנפוצים ביותר כמקום בילוי ובידור LGBTI כרגע.
הבאר בולט בקונספט הכללי, המרענן והלא שיפוטי. בשבת הוא מלא עד אפס מקום ובעיקר לקבוצה הלסבית בהוואנה. 

Swinger-habana

6. El Pazillo

אל פזילו ​​בולט בלילה בהוואנה בזכות המוסיקה החיה שלו והאווירה היחודית.
הצמחים הפנימיים ועיצוב המודגש בעץ שמעניקים לבר  תחושה מרעננת.
בד"כ ערבי רביעי מוקדשים לקהל הלהט"ב הצעיר ביותר בהוואנה, המגיע בהמוניו לשמוע מוזיקה ולצפות במופע דראג קווין.
בפזילו מגישים המבורגרים טובים מה שהופך אותו לבחירה טובה לחטוף משהו לאכול בשעת לילה מאוחרת.
כמו כן מלבד הופעות מעולות של מוסיקה חיה, הבר מציע  מגוון של קוקטיילים שלא ניתן לעמוד בפניהם.

Bar-Pazillo

7. XY

בעבר נקרא מיקסטו, זהו עוד אחד הברים האטמוספריים הפופולריים ביותר בבירה, במיוחד בימי שישי וראשון. המופעים הצבעוניים והפוליטיקה הכלולה בו מושכים קהלים גדולים, ללא קשר לנטייה המינית.
בר-מסעדה אינטימי ונעים המזמין אתכם לרגעים בלתי נשכחים מול קו החוף של הוואנה. אידיאלי לקבוצות חברים המתכננות לילה אחר.

xy

8. Bar Bohemio

בר בוהמיו הוא יותר בית קפה בסגנון בוהמייני מאשר בר טיפוסי.
מרחב מקסים למי שרוצה לקחת את הדברים בצורה רגועה יותר, באווירה נינוחה ורומנטית יותר.
בבאר מרפסת וטרסה מלאה בצמחים, תאורה חמה, פטיו וכורסאות אישיות.
מקום מושלם להיפגש עם חברים למשקאות (רגועים). 
הומוסקסואלים מעדיפים שזה לשתות קפה או אלכוהול.
אם אתם מחפשים בר נינוח, עם אווירה טרופית וייחודית בהוואנה, זה המקום  בשבילכם. הבר הינו בבעלותם של כמה רקדנים בדימוס של להקת הבלט הלאומית., מסעדה מקומית זו ממוקמת באחוזת בשכונת וודאדו.  

9. Humboldt 52

בר זה שנפתח במאי 2013 מדגיש את אדיבות הצוות שלו ואת האפשרות לפגוש אנשים מכל הסוגים. זה מקום עם הרבה מושבים, טלוויזיות בעלות מסך גדול שמוקרנים בו קליפים, בעיקר אמנים קובנים, ועם רחבת ריקודים גדולה. 
הצוות החם, הסביבה הנוחה והאווירה המסבירת פנים   מספקים בילוי לילי מהנה, ללא קשר לאוריינטציה מגדרית. יש הרבה מקומות ישיבה, טלוויזיות בעלות מסך גדול שמציגות קליפים (בעיקר אמנים קובנים).
כמו ברוב הברים ההומוסקסואליים ברחבי העולם, יש גם כדור דיסקו ו'חדר אחורי '- אם כי זה מיועד לעישון ולא פעילויות אחרות, ליבידיות יותר. צמד אופרות מוכשר מופיע בימי רביעי; בימים אחרים תוכלו למצוא הופעות קריוקי ודראג.

10. Cine Club Diferente

זהו אחד ממקומות המפגש  הגדולים ביותר עבור הקולקטיב ההומוסקסואלי בקובה, המתקיים מדי חודש ב- Cine 23 y 12, המנוהל על ידי מבקר הסרטים הידוע פרנק פדרון.
במקור הוא נפתח בשנת 1941 בשם האסטור. בשנת 1952 הוא עבר מודרניזציה ושופץ מחדש.
בקולנוע מתקיימות פגישות חודשיות של מועדון Cine Diferente (מועדון הסרטים השונים) בהובלת הסופר ומבקר הקולנוע פרנק פדרון נודארס המוקדשות למגוון מיני חלקם פולמוסיים למדי.
הקולנוע מארח אנשים המשתוקקים לראות סרטים המתמודדים עם נושאים של גיוון מיני – חלקם פולמוסים למדי. הקרנות העבר כללו את זעם, הארווי מילק וורדה ורדה, הסרט הקובני משנת 2011, שמראה כמה רחוק הדברים הגיעו מאז הוקרן הסרט תות ושוקולד (וכמה רחוק אנחנו עדיין צריכים להגיע). הקפידו על דיון הקהל התוסס שאחריו.

11. Escaleras al Cielo

מועדון לילה זה מהווה מוקד בילוי חם בעיקר ביום שישי בערב, כאשר צעירים קובנים הומוסקסואליים נוהרים  לרחבת הריקודים הגדולה שלו.
במועדון שנפתח ב 2011 יש כדור דיסקו ומערכת אורות לייזר וסאונד מתוחכמת להפליא יחסית למועדונים אחרים בקובה. מדרגות גן עדן נחשב אחד הידועים בהוואנה, בו יש גם נשים וגברים שמבצעים הופעות. במועדון תצפו ב תמונות של האומנים המפורסמים בעולם; אלביס פרסלי, מייקל ג'קסון, ג'ון לנון, מדונה ופרדי מרקורי נותנים אווירה פאנקית של שנות ה -70. במועדון זה המדיניות הינה ללא עישון. המקום נכון לעכשיו מושך בעיקר קהל להט"ב אם כי יש גם לילות מעורבים יותר.
Escaleras al Cielo

12. Café Bar Madrigal

קפה מדריגל הוא סוג של מקום שמזכיר את פריז וסן פרנסיסקו יותר מאשר הוואנה.
זאת בזכות עיצוב הפופ האומנותי והקוקטיילים המהודרים, האווירה האמנותית וקינוחים טעימים.
מקום בילוי זה ממוקם בקומה השנייה של מבנה קולוניאלי המהווה מקום התכנסות לכל סוגי האנשים, כולל גברים ונשים הומוסקסואלים.
לאחר שנה שלמה של תיקונים ושינויים במבנה המקורי (שתחילתו בשנת 1919), פתח רפאל רוזאלס את קפה מדריגל.
בעוד שקירות הלבנים החשופות חושפים את עבודת הבנאים שעיצבו את האדריכלות של שכונת ודאדו המתהווה בתחילת המאה ה -20, על הקירות תצפו ב סיפור חייו של רוזאלס באמצעות אמנות ותמונות, תמונות וחפצים. רוזאלס עבד עם הקולנוע הקובני למעלה מ -20 שנה. כמו כן על הקירות תלויים כרזות קולנוע ישנות וחפצי אמנות קובנית עכשווית.
במועדון פינות ישיבה נוחות,  במיוחד מרפסת הטרסה והסלון.

Madrigal

13. Café Fortuna

קפה פורטונה לא נחשב כאייקון  בסצינת חיי הלילה של הוואנה.
אבל רבים מעידים שהמקום נעים כמו מקום מפגש בניו יורק ווסט וילג 'עם עיצוב פנים תואם.
בקפה יש מכונות כתיבה עתיקות, מכשירי רדיו וחפצים מוזרים אחרים התלויים על הקירות, ודברים משונים כמו אמבטיה לשניים או מכונית אמריקאית ישנה.
זהו אחד המקומות הבודדים בהוואנה שבהם ניתן עדיין לעשן; יש בר משקאות מלא זאת בנוסף למגוון רחב של סוגי קפה עשויים היטב.  

Cafe-Fortuna

14. Fashion Bar Havana

מועדון עם תפאורה יחודית. בליווי מופע פנטסטי.
הבעלים, המכונה לואיסיטו בילה שנים רבות בהולנד בקזינו לפני שחזר לאי והביא משם את כל החידושים ובעיקר את השירות המצוין ללקוחות. 
המופעים הם לא פחות ממדהימים.
המופע כשלעצמו מציע שילוב ייחודי של ריקודים ארוטיים, מערכונים קומיים, ואירובי חובבני.
בנוסף מתקיים מופע בידור העוסק בחינוך הקהל למין בטוח, וסוגיות אפליה מינית. כיף, קיטש ומצחיק באופן שערורייתי.

15. Bar (Amor) Karabalí

הבר ממוקם בלה רמפה, האווירה המובילה למקום הינה של בלוקים אירוטיים שמובילים אותך למלקו.
במקום, בר ידידותי לגייז, הממהווה את אחד הפאבים האחרונים המיועד לקהילת הלהט"ב בהוואנה.
ניתן לראות שם את מיטב הדוגמניות והחשפניות וכן את הגברים הנחשקים, יחד עם קומיקאים וזמרים.

Bar amor

נהניתם מהמידע, כנסו לאתר קובה שלי שם תמצאו מאות מאמרים וכתבות שלא תראו בשום מקום אחר.
אל תפספסו את ההמלצות החשובות, המסלולים החדשים והדיווחים המעודכנים שלנו מקובה!!!
אשמח לתיוג תגובות ושיתוף לחברים שמתכננים לנסוע לקובה.
מעוניינים לראות את הפנים האמיתיות של קובה ולא רק את מלכודות התיירים הממוסחרים.
עם 'קובה שלי – החוויה הקובנית שלך' תוכלו לקבל זוית אישית ייחודית לטיול פרטי קסום ובלתי נשכח.

מעוניינים בתכנון טיול ייחודי לקובה ושירותי תיירות
לקבלת שלד מסלול מפת ציר טיול ועלויות למייל ללא תשלום.

נהנתם מהמידע שתפו והגיבו תודה

SG lOGO

פוסטים אחרונים

קצת על הכותב

Shahar Gal
shahar gal
Operator & Travel consultant
שחר גל 54, מטייל, מדריך, חוקר, אופרטור ומומחה בעל שם לקובה.
באמתחתו מאות מאמרים העוסקים בכל הרבדים ותחומי החיים באי.
במהלך 14 השנים האחרונות לאחר אין ספור ביקורים ואלפי ק"מ באי, הטביע חותם אישי וטביעת אצבע בכל פינה ברחבי קובה.
קובה בשבילי היא בית, אהבה, אנשים, משפחה, הוויה, שפה, חלום מתמשך ו'שריטה עמוקה בלב'

כל האפשרויות להתקשר אלי

שתפו את הפוסט לחברים

שעה ותחזית מזג האויר

טעימה מהחוויה הקובנית

השאירו מייל לקבלת ניוזלטר וחדשות על קובה

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

פוליסת ביטוח מודולרית לקובה

כיסוי מלא להוצאות בגין מקרה חירום רפואי בקובה
כיסוי מלא להוצאות בגין Covid 19
כיסוי לביטול הנסיעה עקב אבחנה חיובית לנגיף הקורונה / אשפוז.
כיסוי להוצאות הארכת שהיה במדינת היעד עקב סירוב העלאה לטיסה מחשש להידבקות (תשלום באמצעות כרטיס (PasportCard)
שירות יעוץ רפואי מרחוק (Telemedicine) מבלי לעזוב את חדר המלון
√ אין צורך להוציא כסף מהכיס !!! (תשלום באמצעות כרטיס (PasportCard)
פטור מלא מהשתתפות עצמית בעת תשלום הוצרות רפואיות בקובה (באמצעות כרטיס PasportCard)

ארנון לוקר

סוכן הביטוח האישי שלך לקובה

כתבות מעניינות נוספות

12 הקוקטלים הכי טעימים בקובה

6 סוגים שונים של בירה שכדאי להכיר

6 סוגי רום שמשנים את מצב הרוח

לפרטים | שאלות | הצעות

Servicio Turisticos Locales en Toda Cuba

לטייל | לחוות | להרגיש| ולראות את קובה
בעיניים קובניות

Office

Calle irtudes #165 Centro Habana

שד' מנחם בגין 5 אמות פארקטק בית דגן

© כל הזכויות שמורות לאתר קובה מרכז מידע החוויה הקובנית. 
אין להעתיק, לצלם מסך ולהשתמש בתוכן זה ללא אישור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top