מסע לקובה

11 ימים -9 לילות 

'להכיר | ללמוד| להתרגש'
בהובלת נעמה עוזרי

06-16.02.23

מסע אותנטי גיאוגרפי לפנינת האנטילים
המקום בו הזמן עצר מלכת

ברוכים הבאים לקובה

האי קובה, שוכן בלב הים הקריבי בפתחו של מפרץ מקסיקו. מיקומו האסטרטגי כתחנה אחרונה בדרך ליבשת אמריקה הפך אותו, מאז גילויו בסוף המאה ה-15, לנקודת מעבר חשובה עבור כובשים, מהגרים ויורדי ים, שביקשו ליהנות מאדמתו הפורייה של האי, אוצרות הטבע שלו ונמליו.
בטיולכם זה תפגשו ערים קולוניאליות, נופים ירוקים, עמקים חקלאיים בהם מגדלים בחלקות קטנות טבק וסוכר, חופים קריביים לבנים יפהפיים הנושקים למי ים בצבעי הכחול והטורקיז עם שקיעות אדומות עוצרות נשימה. לצד החופים ניבנו בתי מלון מודרניים ומפנקים. הערים והכפרים צבעוניים ועדיין אוטנטיים.
קצב התנהלות היום יומית איטית ומתגברת כשנשמעת מוזיקה הסלסה הקובנית הקצבית.
קובה אינה מדינה מודרנית, גלגלי הזמן כמו נעצרו בה מלכת. האוכל בקובה כמו גם המוסיקה היא תערובת ומפגש מרתק בין תרבויות: ספרדית, צרפתית, אפריקאית, סינית ועוד. 

למה קובה

הססגוניות הקובנית, ניחוחם המתקתק של הסיגרים האיכותיים בעולם המגולגלים ביד, טעמו של שיכר הרום וקוקטיל המוחיטו, מכוניות עתיקות מיוחדות, מוזיקת הסלסה, ושירי אהבה קובניים ישנים, עושים את הטיול לאירוע מרגש שילווה אתכם המטיילים בקובה עוד זמן רב לאחר שובכם לארץ.
הלינה היא בקאסות (בתים מארחים בעלי רישיון מטעם הממשל הקובני בסטנדרט תיירות מקומי) שיטת אירוח פופולרית בקובה המאפשרת הצצה לחיים האמיתיים בקובה. החדרים ממוזגים ובכל חדר שירותים ומקלחת (בדומה ל B&B במקומות אחרים בעולם).
בנוסף שני הלילות האחרונים בריזורט מפנק בעיירת הקייט וואראדרו על שפת האוקינוס האטלנטי.

Cuban Personas

מס' עובדות שלא ידעתם

קובה נחשבת למעצמת השכלה, זכתה ב 30 פרסי חינוך בינלאומיים, הלימודים בחינם מגן הילדים ועד האוניברסיטה.
בקובה 99.8% יודעי קרא וכתוב.
האונברסיטה הגדולה בעולם ללימודי רפואה נמצאת בהוואנה ולומדים בה סטודנטים בעיקר ממדינות עולם שלישית.
קובה מייצאת כ 35 אלף רופאים למדינות נחשלות ובתמורה מקבלת משאבי טבע וכימקלים שחסרים בקובה.
הרכב האמריקאי הכי חדש בקובה הינו משנת 1959.
קובה נחשבת למוזיאון המוטרי פעיל של מכוניות אמריקאיות הגדול בעולם.
קובה עדיין נמצאת תחת מצור אמריקאי מתמשך משנת 1960.
הסיגר והרום הקובנים נחשבים למותג המשובח בעולם.
עד 2008 לא היו טלפונים ניידים בקובה, כיום כל מתבגר בקובה מחזירק בטלפון סלולארי.

Cuba School

תכני הטיול

מיקוד עיקרי: היכרות עם מדינה שנשכחה בזמן, היסטוריה של מעבדות לרודנות. המאפיה האמריקאית בקובה הדיסוננס בין ההשכלה הגבוהה והרפואה לבין השכר בקובה. ביקורים בבתי ספר בפרובינציות ומפגשים עם אנשי חינוך בקהילות נסתרות באזור הכפרי של קובה, מפגש עם אומנים קובנים, שכונות בפאתי העיר. הוואנה, הכרת המוסיקה הלטינית תוך השתתפות בסדנת סלסה קבוצתית, על דת סנטריה המשלבת בין הנצרות לאלילות אפריקאית.  ורשימה ארוכה של הפתעות.

מסלול הטיול

המראה מישראל
נפגשים כולם בשדה התעופה
המראה מישראל דרך יעד ביניים להוואנה

נחיתה בהוואנה
קבלת פנים בשדה התעופה, העברה לעיר הוואנה קליטה והתארגנות בקאסה.
את היום תקדישו לסיור בהוואנה, בירת קובה, העיר הגדולה ביותר בקריביים ומרכז החיים.
העיר הוקמה לפני כ 500 שנה בעלת עבר קולוניאלי מפואר המתבטא בסגנון ובעיצוב שימרה את צביונה הארכיטקטוני והוכרזה כאתר מורשת עולמית.
העיר הוקמה כבירת המושבה הספרדית בקובה במאה ה-16, ומהווה את תמצית החיים הקובניים.
על רחובותיה של הוואנה שורה אווירת פאר מאובקת של ימים עברו, זכר לעברה הסוער כבירת הוללות ושעשועים, ובכבישיה עדיין מחליקות מכוניות עתיקות משנות ה 50, שהפכו זה מכבר לסמלה המסחרי.
החלק העתיק של העיר המכיל בנינים בסגנון ספרדי, כולל כיכרות וחזיתות מתפוררות של מבנים קולוניאליים ישנים המלמדים על עבר עשיר ומסוגנן.
ברחובותיה ניתן למצוא שרידים מימי הכיבוש הספרדי ועד לשרידי תרבות אמריקאית מימי הזוהר של טרום קסטרו.
מכוניות אמריקניות משנות החמישים אשר חולפות בין הבתים המתפוררים, חיי לילה עשירים ותמונות של פידל קסטרו וצ'ה גווארה הן רק חלק מאופיה המיוחד.
תבקרו ב: רח' אוביספו ובסמטאות והכיכרות הציוריות של העיר העתיקה מהם בוקעת מוסיקה קובנית בכל שעות היממה, סנטרל, כיכר העיר העתיקה, הקפיטוליו, הרובע הסיני, שדרות פסאו, מדרחוב סאן רפאל ותקנחו בסיור ממונע במשך שעה וחצי לאורך המלקון ברכב וינט'ג משנות ה 50.
לינה   הוואנה
בילוי ערב  מופע בואנה ויסטה קלאב BVC

הוואנה מודרנה אוצרת בחובה אתרים היסטורים יחודיים עם נגיעות והשפעות כלל עולמיות.
את הסיור תתחילו במלון נאסיונאל דה קובה הסמל של הוואנה. מלון נסיונל דה קובה, שנחנך ב 1930, חוגג 88 שנים להיווסדו.
המלון ממוקם בשכונת וודאדו ובנוי על גבעת Taganana לומה דה טגאנאנה, הכינוי של הגבעה הינו בגלל הדמיון של הנוף עם טגנאנה בטנריף שבאיים הקנריים. זהו אחד המלונות הקלאסיים ביותר בהוואנה המשלב סמליות, יוקרה, ואלגנטיות, מהשורה הראשונה של המלונאות הקובנית ומהווה מעין אנדרטה לאומית ואתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.
באוקטובר 1962 במהלך משבר הטילים בקובה, חפרו חיילים קובניים מנהרות מתחת לגן והותקנו סוללות נ"מ תוצרת ברה"מ זאת על מנת להתגונן ממתקפה אמריקאית.
בין האישים והאורחים המפורסמים הראשונים של המלון נמנים אנשי אמנות, משחק וספרות כמו ג'וני וייסמילר, באסטר קיטון, חוסה מוז'יקה, חורחה נגרט, אגוסטין לארה, טיירון פאוור, רומולו גאייגוס, ארול פלין, מרלון ברנדו וארנסטו המינגווי. בנוסף, נציגים מפורסמים של המאפיה האיטלקית-אמריקאית כמו סאנטו טרפנטה, מאיר לאנסקי, לאקי לוצ'יאנו ופרנק קוסטלו. בנוסף מנהיגים ידועים ופוליטיקאים כמו וינסטון צ'רצ'יל, הדוכס מווינדזור ואחרים.
משם תמשיכו לבית הכנסת הגדול הקונסרבטיבי בית שלום הגדול והמפואר בין בתי הכנסת בקובה.
ב 17 ינואר 1953 הונחה האבן הפינה הראשונה של בית מקדש זה, שעלותו הסתכמה בלמעלה מחצי מיליון פסוס.
בחזית ביה"כ בולטת קשת בטון יצוקה מונומנטלית המייצגת את הקשת שבאה אחרי עשרה חודשי המבול וזה היה הסימן לברית של הקב"ה עם נח בברית הישנה התנ"ך. בכניסה מעבר לגרם המדרגות נמצא עמוד השער שלביה"כ ובו מוצגים אלמנטים פיגורטיביים הרומזים למסורת הטהורה ביותר ואת התחושה של העם העברי המאוחד ע" 12 השבטים.
בתוך ביה"כ מול ארון הקודש מופיע נר תמיד, המייצג את הזרוע המערבית של המנורה של מקדש שלמה ובית המקדש השני בירושלים. בימי א' מתקיימים לימודי תורה במדרשה. היהודים בהוואנה לומדים בבתי-ספר רגילים ונפגשים במקום לתפילה בימי שישי ושבת, וכן בחגיגות בר-מצווה, המתקיימות באופן מרוכז. כ-80% מהמתפללים משתייכים לעדה הספרדית, בדרך כלל משתתפים בתפילות כ 70 מתפללים.
משם תמשיכו לבניין פוקסה המרשים הבנוי בצורה של כריכת ספר ממנו תעשו תצפית על הוואנה מהקומה העליונה.
המשך נסיעה וביקור בשכונת פוסטרלנדיה -בהוואנה, ממש כמו בברצלונה, יש שכונה ייחודית ומתחם פתוח של אמנות מופשטת, מדהימה ומיוחדת שנוצרה ע"י האמן חוסה רודריגז פוסטר, שנחשב "פיקאסו של הקריביים" בזכות סגנונו האמנותי הייחודי שמזכיר אמנים כמו פיקאסו וגאודי המשולב עם ניחוח קובני וקריבי מיוחד.
פוסטר שאב את יסודות עבודתו האומנותית מגאודי הקטלוני וברנקוסי הרומני והפך את שכונתו הענייה בהוואנה לממלכת
אמנות עממית חולמנית שהיא לוקיישן צילום חובה עבור כל תייר ומטייל שאוהב לצלם ולהצטלם במקומות מיוחדים.
משם למוזיאון של ארנסט המינגווי המוזיאון נמצא בוילה שנרכשה על ידי הכותב עצמו ב-1949 ונקראת Villa Finca Vigia. הוא התגורר כאן חלק ניכן מחייו והכתיב את זמנו לכתיבה פה. הווילה הייתה מקום הלידה למבחר גדול של עבודות ספרותיות של המינגווי, ביניהם כמובן "הזקן והים". המוזיאון שופך אור על חייו הפרטיים וגם המקצועיים של הסופר האהוב.

ביום זה נצא לטיול כוכב למחוז הטבק 'פינר דל ריו'.
נבקר בשמורה הביוספרית ובכפר האומנים האקולוגי לאס טראסאס, גן ירוק של 5,000 דונם הנחשב למוזיאון אקולוגי פתוח.
האתר משמש היום ללימוד חקלאות אורגנית מסורתית ובכפר חיים בקהילה אומנים, וחקלאים העוסקים בפיתוח בר קיימה ונקנח ברחצה ושכשוך במרחצאות סאן חואן.
משם נסיעה לכיוון שמורת סורואה המכונה ה'קשת של קובה' בגלל משקעים של 1,300 מ"מ.
המשך ישירות לעמק הטבק ולעיירה וינאלס.
בביקור בתצפית יפיפייה לגבעות המוגוטוס הנישאות מעל עמק וינאלס על שלל צבעיו. נבקר בחוות טבק מקומית, נקבל הסבר באסם הגדול על תהליך גידול הטבק וייבוש העלים. משם נרד לעמק גבעות המוגוטוס – שילוב ייחודי גיאולוגי המתבטא גם בצבעים הירוקים של שדות הטבק והאדמה בצבעים מרהיבים של חום אדום וירוק.
תבקרו בציור הקיר הפרהיסטורי הענק, המתאר את התפתחות האבולוציה. שייט מודרך בנחל סן וינסטה בתוך נקבת המערה האינדיאנית. ארוחת צהריים מאוחרת במסעדה האקולוגית. חזרה להוואנה.
לינה: Casa Vinales 

השכמה מוקדמת, יום נסיעה ארוך לפניכם.
לאחר ארוחת הבוקר נסיעה אל אזור הביצות של זאפתה.
זו אחת השמורות היפות בקובה ZAPATA SWAM ביקור בחווה לייצור קפה ובחוות התנינים שנועדה להציל מינים בסכנת הכחדה, בו ניתן לראות את כל שלבי הריבוי מהדגרת הביצים, דרך תניני מחמד קטנטנים, ועד לטורפים אימתניים. שמורה זו נחשבת לשטח הירוק הגדול ביותר בקובה ובאיים הקאריבים בפרט. שייט לאורך 8 ק”מ לכפר האינדיאני גואמה ולגונת האוצר.
משם נסיעה לחוף חירון ומפרץ החזירים. שם ניסו כוחות של גולים קובנים בסיוע ה C.I.A להפיל את משטרו של קסטרו ונחלו כשלון חרוץ. בסמוך לאתר 'סנוטה' בעומק 70 מ’ עם חיבור לים הקריבי.
המשך לעיר סינפואגוס שפירוש שמה הוא 'מאה הלהבות' השוכנת לחופו של הים הקריבי חלוצים שהיגרו מבורדו ומהאיטי הניחו את יסודות העיר לפני כ 200 שנה והשפעתם עדיין ניכרת במבטא הצרפתי השגור בפי התושבים ובתכנון העיר המרהיב. 
העיר שגשגה בזכות הנמל ששימש ליצוא הסוכר.  נוסף על הסוכר היווה האזור מרכז לגידולי קפה, מנגו וטבק.
לינה   סיאנפואגוס
ערב    TEATRO TERRY

נפרדים מסיאנפואגוס.
ביקור בגן הבוטני ע"ש 
ביקור בלגונה גואנרוקה שייט למושבת הפלמינגו הוורוד. נסיעה למפלי אל ניטשו סיור מעגלי בשמורה, ושכשוך בבריכות הטבעיות, המשך נסיעה לטרינידד.
לינה   טרינידד
ערב  Casa La Musica

את היום תבלו בטרינידד הציורית, אחת הערים העתיקות המיוחדות של קובה, המהווה שריד לתקופה הקולוניאלית.
עיירה זו נבנתה בתקופת השלטון הספרדי ומיוחדת בזכות הארכיטקטורה והרומנטיקה, הרחובות מרוצפי האבן וגגות הרעפים "טרה קוטה" האדומים וכן הבתים הצבעוניים בני הקומה האחת.
תבקרו במפעל הקרמיקה הביתי של צ’צ’י, במרכז ההיסטורי ושוק המזכרות והבדים שנשתמר מהמאה ה 15 ועד ימינו.
פלאסה מאיור ותצפית ממוזיאון בנדידוס.
שיעור סלסה פרטי בקאסה או בסטודיו פרטי. אתנחתא מוסיקלית ורענון בבר קאצאנצ’ארה LA CANCHACHARRA בו אפשר לטעום מהמשקה הטיפוסי וליהנות מהמוסיקה הקובנית המקורית.
סיור צילום עצמאי בסמטאות של טרינידד
לינה   טרינידד
ערב   מועדון CASA DE LA MUSICA

נפרדים מטרינידד ונשים פעמינו לאזור מאנאכה שם נמצא עמק העבדים.
עמק רחב ידיים המשתרע למרגלות הרי אסקמבריי, מעט צפונית מזרחית לטרינידד במחוז סנטי ספיריטוס.
העמק משתרע על פני 250 קמ"ר במעין מישור משולש, ידוע גם בשמו "עמק חוות הסוכר" (ואייה דה לוס אינחניוס).
עד לא מכבר היו בעמק עשרות אלפי דונמים של מטעי סוכר, אשר עובדו, נקצרו והובלו על ידי עבדים.
בעמק היו פזורות כ- 40 חוות סוכר גדולות, בכל חווה היו עשרות עבדים, אגף בו הוחזקו העבדים, תחנת רכבת אליה היו מביאים את התוצרת, וכמובן בית חווה גדול לבעל המטעים.
​החווה הטיפוסית לגידול קני הסוכר, בספרדית "אינחניו" הייתה גם כור ההיתוך של התרבות הקובנית הנוכחית, אשר התפתחה כאן כתוצאה ממיזוג בין עבדים שחורים לאדונים לבנים.
ב"אינחניו" התפתחה המוסיקה הקובנית, המחולות, וכן נשתמרה הדת הקרוייה סנטריה.
משם המשך נסיעה ישירה לסנטה קלרה.
תבקרו במאוזוליאום של צ'ה גווארה שהוקם ב-1987, לציון 20 שנים למותו.
באתר, אנדרטה גדולה בדמותו ומוזיאון המוקדש לו אשר בו נמצא המוזוליאום. המוזיאון כולל חפצים שונים מחייו, מתעד את פועלו של גיבור המהפכה ואת הקרב שהתקיים בסנטה קלרה. בטקס מיוחד בו הדליק פידל קסטרו לפיד אשר בוער כאש תמיד.
ביקור באתר הקרון שם השתלטו חייליו המעטים של צ'ה גווארה על קרון רכבת עמוס בתחמושת ובכך למעשה קבעו את ניצחון המהפכה.
ביקור ומפגש מרגש עם נציגי הקהילה היהודית הקטנה בסנטה קלרה וביקור בבית הכנסת 'עם שלום'.
משם ישירות לעיר הקייט ואראדרו.
לינה: מלון הכל כלול בוואראדרו
ערב: מופע במלון

עיר הקייט המפורסמת של קובה.
ממוקמת בחלק הצפוני ביותר בקובה, הנקודה הקרובה ביותר למיאמי. מהווה טריטוריה קובנית יחודית.
שוכנת בחצי האי Hicacos במחוז המערבי של העיר מטאנזס ומהווה יעד התיירות השני בחשיבותו באי לאחר הוואנה. ואראדרו משמשת כמרכז נופש קובני כבר משנת 1872.
יותר מ 20 ק"מ של חופים חוליים לבנים ואטרקציות תיירותיות, כגון: דולפינריום, פארק אתגרים, שייט בקאטאמרן וכו'.
התיירים הראשונים ביקרו את ואראדרו כבר בשנות השבעים של המאה התשע עשרה, ובמשך שנים נחשבה לאתר נופש עילית.
ב 1915 נבנה בעיר המלון הראשון בשם Varadero.
התיירות גדלה בתחילת שנות ה 30 של המאה העשרים כאשר אירנה דו פונט, מיליונר אמריקאי, בנה
את אחוזתו בחצי האי ובעקבותיו הגיעו אנשים מפורסמים. רבים נשארו בואראדרו בהם אל קאפונה.
לאחר המהפכה הקובנית ב 1959 הופקעו רבים מן האחוזות מבעליהן העשירים.
ארמונות אלה הפכו עד מהרה למוזיאונים. בין שנות השישים והשמונים הפכה ואראדרו למרכז תרבות.
בשנות ה 90 לאחר קריסת ברה"מ, החלה בנייה מסיבית של מלונות.
רבים מהמלונות מופעלים בבעלות משותפת של בעלי עסקים זרים עם הממשל הקובני.קפה קובני אחרון בואראדרו, התארגנות לעזיבה.
העברה מוארדרו דרך מאתאנס ישירות לנמל התעופה הבינלאומי חוזה מרטי בהוואנה, טיסה נעימה ובטוחה

Map Ocidente bus

נעים להכיר | צוות הטיול

Shahar 3

שחר גל
שחר גל בן 55, לשעבר מנהל המרכז ללימודי הסביבה בנס הרים.
מורה דרך, מלווה קבוצות לחו"ל, מטייל חוקר ומומחה לקובה.
באמתחתו מאות מאמרים העוסקים בכל רובד אפשרי באי הקריבי.
במהלך 14 השנים האחרונות ולאחר אלפי ק"מ לארכה ולרחבה
הטביע חותם אישי וטביעת אצבע בכל פינה ברחבי קובה.
קובה בשבילו היא בית, אהבה, אנשים, הוויה,
שפה, חלום מתמשך ו'שריטה עמוקה בלב'

Naama Ozeri

נעמה עוזרי
בלוגרית טיולים חובבת צילום וכתיבה, מובילה ומשפיעה בתחום התיירות הפרטית.  בת 40 (רק בגיל), אמא ל4 ילדים, בוגרת הטכניון, שכירה (במשרה מלאה) ומנתחת מערכות מידע.
באתר שלה תמצאו תיעוד מפורט לעשרות טיולים ברחבי העולם הכולל המון אינפורמציה, תמונות מרהיבות ומסלולים מטריפים.
לנעמה קהילת עוקבים נאמנה הנהנים מההמלצות שלה ומיישמים אותם ובכך מבטיחים טיול מוצלח ומהנה. 

נעים להכיר

Shahar 3

שחר גל | שירותי תיירות ואופרציה
שחר גל בן 55, לשעבר מנהל המרכז ללימודי הסביבה בנס הרים. מורה דרך, מלווה קבוצות לחו"ל, מטייל חוקר ומומחה לקובה.
באמתחתו מאות מאמרים העוסקים בכל רובד אפשרי באי הקריבי. במהלך 15 השנים האחרונות ולאחר אלפי ק"מ לארכה ולרחבה הטביע חותם אישי וטביעת אצבע בכל פינה ברחבי קובה.
קובה בשבילו היא בית, אהבה, אנשים, הוויה,
שפה, חלום מתמשך ו'שריטה עמוקה בלב'

Naama Ozeri

נעמה עוזרי | מארגנת הטיול
בלוגרית טיולים חובבת צילום וכתיבה, מובילה ומשפיעה בתחום התיירות הפרטית.  בת 40 (רק בגיל), אמא ל4 ילדים, בוגרת הטכניון, שכירה (במשרה מלאה) ומנתחת מערכות מידע.
באתר שלה תמצאו תיעוד מפורט לעשרות טיולים ברחבי העולם הכולל המון אינפורמציה, תמונות מרהיבות ומסלולים מטריפים.
לנעמה קהילת עוקבים נאמנה הנהנים מההמלצות שלה ומיישמים אותם ובכך מבטיחים טיול מוצלח ומהנה. 

חשוב לדעת

במדינה מתפתחת כקובה, יתכנו שינויים בכל הנוגע לשירותי התיירות באי.
כמו בכל מדינת עולם שלישי מעת לעת מתרחשות הפתעות ואף תקלות בלתי צפויות, בשל גורמים אשר אינם תלויים בנו ואשר יש בהם כדי לגרום לשינויים בטיול או לפגיעה ברמת השירותים המובטחת של שירותי התיירות.
חשוב שתדעו כי אמינות השירותים ורמתם אינם כמו אלה המוכרים לנו במדינות מערביות, ולכן יש לקחת בחשבון שטיפול בבעיות שנוצרות במסגרת הטיול אורכות זמן ממושך מהרגיל במדינות אירופה.
התאזרו בסבלנות והבנה מאחר והזמן הקובני לא דומה לשעון הישראלי. וחשוב לנו להביא לידיעתכם עובדה זו.
אנא, קבלו זאת ברוח טובה, באורך רוח, בסבלנות ובהומור, וראו זאת כחלק בלתי נפרד מחוויית הטיול ומההיכרות עם המדינה הייחודית בה בחרתם לטייל.
הצוות המקומי בקובה יעשה את המירב על מנת שלא לשבש את קצב הטיול שלכם. אנו מצדנו נעשה הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח וחוויתי.

Car Cuba

פרטי הטיסה

חב' התעופה | Turkish Airlines 
14/02/23 TK837 טיסה הלוך מת"א | איסטנבול
המראה| 20:00  נחיתה| 22:20
15/02/23 TK183 טיסת המשך איסטנבול | הוואנה
המראה| 01:50  נחיתה| 07:30
23/02/23 TK183 טיסת חזור הוואנה | איסטנבול
המראה| 08:50  נחיתה| 08:10
24/02/23 TK794 טיסת המשך איסטנבול | תל אביב
המראה| 11:20  נחיתה| 13:25

עלות הטיול 0000 €

עלות הטיסות על פי המחיר הידוע לנו נכון ליום הפרסום הינו 1100 $ – 1450 $ אותם יש להוסיף למחיר החבילה המצוין במסמך.
(עלות הטיול יכולה להשתנות בהתאם לשינוי בעלויות מחירי הטיסה, וזמני הכרטוס).
עלות הטיסות אינה נכללת במחיר החבילה, מחיר מדויק של עלות הטיסה יינתן במעמד ההרשמה לטיול.
—————————–
תוספת לחדר יחיד: 440 €
מספר המשתתפים מוגבל למינימום 14 מטיילים.

el nicho

המחיר כולל

● ויזה | אשרת כניסה לקובה
● תחבורה: מיניבוס תיירים ממוזג ונוח 
● כלכלה: חצי פנסיון | ארוחות בוקר וערב בקאסות ובמסעדות 
● מלווה קבוצות ישראלי | שירה סיבוני
● מדריך טיולים מטעם משרד התיירות הקובני 
● 7 לילות בקאסות (בתים מארחים) ברמת תיירות טובה.
● 2 לילות במלון ריזורט 5 כוכבים בעיירת הקייט חוף וואראדרו
● סיורים וכניסה לכלל האתרים המפורטים בתכנית, ימי סיור מלאים.
● סיור ממונע במכוניות וינטג', שיעור סלסה קבוצתי ועוד. 
● טיפים לנותני השירותים בחו"ל
● מופע להקת Buena Vista Club

המחיר לא כולל

● המחיר אינו כולל טיסות בינ"ל.
● נסיעות עצמאיות בחזרה מבילוי לילה
● בדיקות קורונה בכניסה לישראל ובקובה על פי ההנחיות שייקבעו.
● ביטוח אישי ומטען |
● בטוח ביטול כרטיס טיסה
● ארוחות נוספות שאינן כלולות בתכנית.
● הוצאות ושירותים אישיים.
● שנויים כתוצאה מדחייה או עיכוב של של חב' התעופה (לדוגמא, לילה נוסף בהוואנה)
● הוצאה שאינה מצוינת תחת "המחיר כולל"
● מופע Parisian Cabaret Show במלון נסיונאל

Cuban Nino

הערות בנושא הקורונה

בקובה יש שליטה מלאה על נגיף הקורונה, 90% מהאוכלוסיה מחוסנת.
כניסה למחוסנים בלבד וילדים עד גיל 12
בדיקת קורונה: החל מ 6 לאפריל 2022 אין צורך בהצגת בדיקת Pcr בכניסה לקובה
חבישת מסיכה: החל מ 31 במאי 2022 בוטלה ההנחיה לחבישת מסכה בקובה
הנחיות נוספות:
* יש להצטייד בביטוח נסיעות הכולל כיסוי קורונה.
* חובה למלא טופס הצהרת נוסע עד 48 שעות בטרם הטיסה.
* לקובה נדרש להיכנס עם ויזה אשרת כניסה לתייר

הצהרת בריאות

אני הנוסע מחוייב ליידע את מארגני הטיול במידה וקיימת מגבלה כשלהיא במצבי הרפואי. כמו כן הנני משחרר את מארגני הסדנא מאחריות לגבי מצבי הבריאותי ומצבי הנפשי. במידה ואת/ה נוטלים כדורים פסיכיאטרים, או במצב נפשי לא יציב (דכאון קליני, חרדה קשה), יש לדווח למארגנים ולצוות. במידה ולא דיווחתי, אני מסיר/ה אחריות על מצבים נפשיים אליהם אני עשוי/ה להגיע. לצערנו אין אפשרות להירשם במידה והינך נמצא במצב פסיכוטי קליני, או נמצא בהתאוששות ממשבר נפשי קשה.

תנאים והגבלות

✺ קיבלתי ו/או קראתי היום את דף התנאים הכלליים ואת פרטי הטיסות והמסלול + תנאי הביטול והתוספות האפשריות לטיול מאתר האינטרנט,  והם ברורים לי .
אני מצהיר כי קראתי והבנתי את האמור בטופס ההרשמה ואני מאשר אותו וחותם עליו מרצוני החופשי. כמו כן ידוע לי שבאחריותי לבדוק מול משרד הבריאות את הצורך לחיסונים ליעד אליו נרשמתי.
✺ ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
✺ חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד מארגני הטיול והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי 'לכיש טורס ' וקובה שלי יהיו פטורים מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

הרשמה

לצורך הרשמה, אנא מלא/י את טופס הרשמה הכולל :
בנוסף חובה לשלוח גם צילום דרכון.
ההרשמה באמצעות טופס הרשמה. עם ההרשמה תגבה מקדמה על סך 200 $ אשר לא תוחזר בשום מקרה ( למעט במקרה של ביטול הטיול).
התשלום מבוצע עד שלושה תשלומים שווים חודשיים.

יתרת התשלום תגבה עד 45 לפני מועד היציאה בשלושה תשלומים בכרטיס אשראי, העברה בנקאית,  או במזומן שקלי או דולרי.
ביטול ההרשמה:
ביטול עפ"י סעיף עסקת "מכר מרחוק "בתוך 14 יום מיום ביצוע העסקה ובתנאי שמועד ביטול העסקה חל בתוך 7 ימים שאינם ימי מנוחה לפני מועד מתן השירות %5- או 100 ₪ הנמוך בינהם. ובתוספת 25 $ דמי טיפול.
45 עד 30 ימי עסקים % 20 מעלות הטיול
29 עד 15 ימי עסקים % 50  מעלות הטיול
14 עד 7  ימי עסקים % 75 מעלות הטיול
6 ימי עסקים מלאים ועד מועד הנסיעה דמי ביטול מלאים (אין החזר לאחר יציאה לטיול)
לא יוחזרו הוצאות שנבעו בגין הנפקת אשרות ו/או רכישת שירותים שנרכשו מראש עבור הלקוח ואין אפשרות לקבל בגינם החזר.

טופס הרשמה לטיול לקובה

מטיילים עם נעמה

קובה | פברואר 2023

לפרטים נוספים | הקישו על החייגן

נעמה

0525111153

שחר

050-7489920

Scroll to Top