Santiago Panorama

סנטיאגו דה קובה

סנטיאגו דה קובה הינה העיר השנייה בגודלה בקובה, והיא גדושה באוצרות היסטוריים ותרבותיים ומתחרה בהוואנה בתחומי הספרות המוסיקה והפוליטיקה. העיר נחשבת לבסיס המהפכה הקובנית. במאה ה 19 הגיעו לכאן  מתיישבים צרפתים ותרמו את תרומתם לפסיפס האפריקאי והספרדי שהפך את סנטיאגו לעיר הקאריבית ביותר בקובה. סנטיאגו יושבת לחופו של מפרץ המהווה נמל טבעי, ומשמשת למעשה כבירת האוריינט, מזרח קובה. האוכלוסייה שחורה וכך גם התרבות והמוסיקה.

קרא עוד…

לצד מגוון המבנים הקולניאלים בעיר ישנם מבנים רבים בעלי ארכיטקטורה מודרנית יותר. כמו כן בעיר נמצאים כמה מהמוזיאונים והארמונות העתיקים ביותר בקובה כמו: המוזיאון העירוני, בית דייגו ואלסקאס, מפעל הרום באקרדי מוזיאון הקרנבל ובית הקברות סמנטריו סנטה איפיחניה מקום מנוחתם האחרון של מהפכנים מפורסמים. יתרונה של העיר הוא בכמות הצעירים הרבים השוהים בה עקב לימודיהם באוניברסיטה המקומית ההופך את העיר לצעירה ותוססת, בעיר נחגגים מס' רב של פסטיבלים בעיקר בחודשי הקיץ. מחוץ לעיר ניתן לנסוע לחוף סיבוניי כ 19 ק"מ מסנטיאגו. זהו החוף הקרוב ביותר אל העיר חוף בינוני ברמתו אבל בכל זאת מהנה.

צמצם

Santiago - Bakardi

Moncada

קרקסטין המונקדה

נקרא ע"ש גיירמון מונקאדה, אסיר שנכלא כאן בשנת 1874 ולחם בספרדים.
​המבנה הוקם לפני כ- 150 שנה כקסרקטין צבאי לכל דבר, ובמהלך ההיסטוריה שינה את ייעודו, פעם כמרכז חולים צבאי ופעם ככלא ומרתפי עינויים. 
בבוקר ה 26 ביולי 1953 תקפו כאן יותר מ 100 מהפכנים בראשותו של פידל קסטרו את כוחותיו של באטיסטה
הם קיוו שהמתקפה תצית את המרד ברחבי קובה, אך התוכניות השתבשו, התקפת הפתח נבלמה והמהפכה נדחתה למשך שלוש וחצי שנים.
אחר המהפכה ב 1960 הוסב המחנה הצבאי לבית ספר ולאחמ"כ בשנת 1967 למוזיאון המתעד את  תולדות קובה מהכיבוש הספרדי ועד ימינו בדגש על המהפכה.
במקום דגם מוקטן של המונקאדה מתאר את המתקפה של 1953.

Santiago - Moncada

Carlos Manuel de Ceppedes Plaza

כיכר סספדס

רוב המטיילים מתחילים את הביקור בעיר סנטיאגו בפארק סספדס. הכיכר שוכנת בלב המרכז ההיסטורי של העיר סנטיאגו דה קובה. ומהווה את אחד המקומות העמוסים ביותר בעיר. במרכזה מוצג פסל מארד של קרלוס מנואל סספדס אשר הכריז לראשונה על עצמאות קובה ב-10 לאוקטובר 1868, הכרזה שבעקבותיה החלה מלחמת עשר השנים, שבמהלכה נהרג. ​מטרות המלחמה שחרור כל העבדים לחירות ועצמאות לקובה לא הושגו בסופה, אך סימנו את תחילת הדרך לעצמאות ופרידה מהכתר האנגלי. הכיכר מוקפת במספר בניינים מרשימים, ביניהם בית העירייה ממנו נאם קסטרו לראשונה לאחר ניצחונו, במהלך נאומו הודה גם לאנשי סנטיאגו דה קובה, ולימים, כינה את העיר "עיר הגיבורים". עד היום נחשבת סנטיאגו לעיר השומרת אמונים לרעיונות המהפכה. מבנים נוספים מסביב לכיכר הם: קתדרלת נואסטרה סניורה דה לה אסונסיון, קאסה לה טרובה, מלון קאסה גרנדה והספריה העירונית.
SANTIAGO, CUBA - OCTOBER 2, 2007: View from the roof patio of the Grande Hotel, towards Santiago de Cuba City Hall and Parque Cespedes

Casa Diego Velazquez

הבית העתיק בקובה

הבית העתיק ביותר בקובה, נבנה ב 1522 בסגנון אנדלוסי נמצא בפינה הצפון מערבית של  כיכר סספדס.
קומת הקרקע שימשה כבית מסחר ואילו בקומה העליונה התגורר דייגו וואלסקס.  
הבית נבנה בסגנון אנדלוסי הכולל אלמנטים אדריכליים דקורטיביים בהשפעה מורית מדהימה, מאפיינת אותו המרפסת הסגורה המקושטת בעבודות עץ נאות בסגנון מוסלמי. 
​כיום ניתן לראות במוזיאון  עושר סגנונות כמו כמה ריהוט צרפתי מדהים, קרמיקה ספרדית ועוד.
הבית שופץ בסוף שנות ה 60 של המאה הקודמת ובשנת 1970 הוא נפתח כמוזיאון להיסטוריה של קובה. 
המוזיאון שואף להציג את הסגנונות השונים ותקופות של החיים במושבות, מעין דרך להציג ולראות את התפתחות 'הנדל"ן' בין המאות ה 17 ל 19. ​ממוקם בחזית המערבית של פארק סספדס.

Santiago - Casa Valaskez

Ayuntamiento

בניין העיריה הישן

מבנה בסגנון ניאו קלסי, ממוקם בצד הצפוני של כיכר סספדס. בית העיריה נבנה בהתאם להוראתו של דייגו ואלסקאז ב 1515.
עיריית סנטיאגו היא הראשונה שהוקמה בקובה ובכל אמריקה כולה.
המבנה הנוכחי הוקם בשנות ה 50 של המאה הקודמת
על ידי המהנדס פרנסיסקו פרת פואיג.
במרפסת האמצעית של בנין זה נאם פידל קסטרו בפני ההמונים בינואר 1959 והכריז על ניצחון המהפכה.
בחזיתו רפליקה של המנהיג הצבאי אנטוניו מסאו הגיבור של סנטיאגו.

Santiago-de-Cuba-city-hall-main-square_800x531

Cemeterio Santa Ifigenia

בית הקברות לגדולי האומה

בבית הקברות המרשים שנחנך ב 1868 נחשפת ההיסטוריה המרתקת של קובה בכלל וסנטיאגו בפרט דרך הקברים של גדולי האומה, באתר כ 8000 קברים ואנדרטאות.
מדינאים ואנשי מוסיקה. שיטוט לאורך משעוליו הוא כמו ביקור במוזיאון לפיסול ועיצוב ניאו-ברוקי וניאו-קלאסי.
המפורסמים בהם אבי העצמאות הקובנית קרלוס מנואל דה סספדס והגיבור הלאומי חוסה מרטי, וכן וגיבור העת האחרונה הזמר פאי סקונדו. האתר נחשב לאנדרטה לאומית מאז 1979 ובו ארסנל אוצרות היסטוריים, אדריכלות ותרבות עשירה.
המזוליאום של מרטי שנבנה בשנת 1951 מקושט בפסלי המוזות ובנוי כמשושה, כאשר כל צד מוקדש לאחד מששת מחוזותיה של קובה בעבר. ​כל חצי שעה נערך כאן טקס מרשים של חילופי משמר כבוד. האטרקציה העיקרית כיום באתר היא אתר ההנצחה והקבר של מנהיג המהפכה הנערץ פידל קסטרו, הסמוך למזוליאום של חוזה מרטי.

Santiago - Cemeterio2

Castillo de La Roca

מבצר מורו

מבצר ענק הנמצא על צוק בגובה 60 מ', בפתחו של מפרץ סנטיאגו כ 10 ק"מ מערבית לעיר. התכניות העיקריות עוצבו ע"י המהנדס האיטלקי, ג'ובאני באוטיסטה אנטולי בשנת 1587 אולם רק 45 שנה לאחר התכנון החלה בניית המבצר שנמשכה שנים רבות והסתיימה בשלהי המאה השבע עשרה.
המבצר נועד במקור להגן על העיר סנטיאגו מפני התקפות פיראטים, אולם גם שימש ככלא אימתני.
כיום המבנה פתוח לקהל ובתוכו מוזיאון ימי המתעד את הקרב הימי שנערך כאן ב 1898, וכן מוזיאון להיסטוריה של הפירטים.  בתערוכה מוצגים כלי נשק וחפצים שונים.  נבחר כאתר מורשת עולמית.
מחצר המבצר בשביל המוביל לתצפית, ניתן לצפות למפרץ סנטיאגו ולאיים הקטנים סוקאיה וגראנמה וכן להרי הסיירה מאסטרה.

Santiago - Castillo Moro

Cayo Grenama

גראנמה

אי של קצת יותר מ 2 קמ"ר, ממוקם במפתח המפרץ היפיפה של סנטיאגו דה קובה, בסמוך לחצי האי סוקאפה ולמרגלות מבצר מורו. (סן פדרו דה לה רוקה). האי מאוכלס כיום על ידי קהילת דייגים קטנה המונה כ 1200 נפש. מה תופס את תשומת הלב של פיסה אדמה מיוחדת ושונה זה של סנטיאגו, אשר בסיור מעגלי ניתן להקיף את האי במשך 15 דקות בלבד. ובכן, העיצוב האטרקטיבי של בתי העץ והגגות האדומים מוסיף ערך אדריכלי ונוף נפלא של המפרץ . בקאיו גרנמה ניתן להתרשם מחיי היומיום קובניים השלווים והרגועים המאפיינים את המקום. באי יש כנסייה, הקפלה של סן רפאל שנבנתה 1877, סניף דואר,

קרא עוד…

תחנת טלפון, חנות בודגה – מעין סופר בו הקובנים רשאים לרכוש מוצרים מסובסדים בהקצבה ממשלתית), מספרה, קצביה, בית מרקחת, מרפאה, בית ספר יסודי, ועוד. לקאיו גרנמה היסטוריה עשירה בשל היתרון הגיאוגרפי שלה שנועד להגן עליה מהתקפות של פירטים. בתחילת המאה ה 20 היגיעו תושבים בורגנים ועשירים מהעיר סנטיאגו לקאיו גרנמה והתיישבו באי הקטן שהפך מרכז לספורט מיים, הימורים, וקרנבלים. ב 1959 עזבו רבים מהבורגנים הקובנים וגם אמריקאים את קאיו גרנמה כתוצאה מהמפכה של פידל קסטרו.עם הזמן הכפר גווע אט אט וב 2002 החליטה הממשלה הקובנית להשקיע משאבים כדי להחזיר לכפר את עברו. קאיו גרנמה שרד סופות ציקלון קשות במהלך השנים, ההוריקן סנדי, הרס חלק ניכר מבתי הכפר ששוקמו זה מכבר. לאי מגיעים באמצעות סירות בשייט קצר, מומלץ להגיע רעבים ולאכול בשתי מסעדות הדגים המפורסמות.

צמצם

Cayo Grenma

Gran Piedra

הסלע הגדול  

אתר ייחודי (גיאו-מורפולוגי, אקולוגי, אקלימי וטופוגרפי) המהווה את הנקודה הגבוהה ביותר ברכס הרי הסיירה מאסטרה. משמש כנקודת תצפית מרהיבה כ 1235 מ' מעל פני הים. האתר ממוקם כ 25 ק"מ מדרום לעיר סנטיאגו. סמוך לשמורת באקונאו, וההגעה אליו מחייבת טיפוס עם רכב לאורך כ 12 ק"מ עד לאתר. מרחבת החנייה ועד למרום הסלע נדרש טיפוס מאתגר על 452 מדרגות עם אפשרויות עצירה במקטעים שונים. הערפל הבלתי פוסק הטחב והלחות השוררים במקום מסייעים למסתורין של סביבה זו. מהתצפית ניתן לראות את הבניינים של העיר סנטיאגו וגם את קו החוף של מפרץ סנטיאגו. הסלע למעשה הינו גוש ענק של סלע וולקני

קרא עוד…

בממדים ענקיים בגובה של 51 מטר, ו כ 30 מטר רוחב עם משקל מוערך לעיל 63,000 טון. נחשב כסלע הוולקני הגבוה ביותר על פני כדור הארץ כולו, ולכן נכלל בספר השיאים של גינס. על פי המחקר, רכס הרי גראן פיידרה היה היישוב המרכזי של המהגרים הצרפתיים במאה ה -19, זאת ע"פ עדיות ושרידי עשרות חוות קפה הסמוכות לסלע. לא רחוק משם, אפשר למצוא את הגן הבוטני של האזור, שבו מינים כגון ציפור גן עדן, סחלבים, דליות, מגנוליות וכ 222 סוגי שרכים. 22 % מהשפע הבוטני באזור הוא של צמחים אנדמיים יחודיים לאזורה מנצלים את מיקרו האקלים השורר באזור. הקפטל לה איזבלה (Cafetal La Isabelica), במרחק של 2 ק"מ משם, הוא אחד ממטעי הקפה הראשונים באזור, אשר נמנה גם כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. האחוזה הקולוניאלית של המטע היא עדיין משמשת כמוזיאון ושווה את הביקור. באתר 4 מסלולים מודרכים ע"י צוות הדרכה מקומי. בסמוך לגראן פיאדרה נמצא מלון הוריזונטס גראן פידרה, המציע 17 בקתות וחמישה בונגלוס, מספק חדרי אירוח ולינה סבירים לאוהבי הטבע וטיולי אתגר, חובבי טיפוס הרים, תיירות אופניים וכו.

צמצם

Grand Piedra 3

Parque Baconao

השמורה הביוספרית באקונאו

הפארק הלאומי של סנטיאגו, מכסה אזור רחב וממוקם כ 20 ק"מ מהעיר.
השטח הכולל של הפארק הוא כ 84,600 דונם. בשנת 1987 הוכרז כשמורה ביוספרית עולמית
על ידי אונסק"ו.  זהו אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר על ידי מטיילים מקומיים וזרים.
בפארק מגוון רחב של אטרקציות, בהם: העמק הפרהיסטורי חוות הדינוזאורים, מוזיאון המכוניות והדולפינריום. יש גם חופים יפים מצדו של הים הקריבי.

Baconao

Desembarco del Granma

 דסמבארקו דל גראנמה

​על הפארק הלאומי בקובה שמעניק תחושה שאתם באמזונאס – שמעתם? זהו הוא פארק עצום בשטח של 261 קמ"ר בחופה הדרום מזרחי של האי קובה. הוא הוכרז כפארק לאומי ב-1986 וב-1999 הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. זה אחד הפארקים היפים ביותר בקובה בפרט ובעולם בכלל. הנופים של הפארק מתאפיינים במצוקים יפהפים על החופים, יער עצום של צמחים עתיקים וישנים הנחשב מאחרוני יערות הגשם של המדינה; לצד בעלי חיים מגוונים ורבים כמו צבי ים, תחש הנהרות ועוד. הפארק מפורסם גם בהיסטוריה הקובנית

קרא עוד…

בגלל שבשנת 1956 עגנה כאן היאכטה "גראנמה" (על שמה נקרא הפארק) בהם מורדים וגולים קובנים (ביניהם פידל קסטרו וצ'ה גווארה ועוד) ויש כאן מוזיאון העוסק במסע היאכטה לצד העתק כמעט מדויק שלה. בעלי החיים והצמחייה במקום סובלים מסכנת הכחדה, צייד, כריתת עצים ומינים פולשים, לכן לא ידוע עד מתי הפארק הזה יחזיק מעמד, למרות שהוא אטרקציה תיירותית אהובה. אל תפספסו את הפלא הזה כשאתם בקובה, לפני שהוא ייעלם לחלוטין!

צמצם

Untitled-1

Valle de la Prehistoria

עמק הפרהיסטוריה

תשכחו מהדינוזאורים הענקיים בסינמה סיטי: הוא מרכז נופש ותיירות המוקדש למדע הפליאונטולוגיה (חקר המאובנים) בקובה, וביקור כאן יחזיר אתכם לתקופה שבה דינוזאורים חיו בעולמנו.
ביקור כאן יגרום לכם לחשוב שנכנסתם לסט של סרטי "פארק היורה": הדינוזאורים מפוזרים בכל רחבי הפארק באגמים, ליד מפלים מלאכותיים, בשטחים הפתוחים, בין העצים ועוד, לצד מינים נוספים שנכחדו מעולמנו כמו ממותות ופורוסרקוסיים – כולם בגודל אמיתי!
לאלו מביניכם שאוהבים לצלם ולהצטלם, המקום הזה הוא גן עדן של ממש, תוכלו להשתלב בקלות בתפאורה הטבעית ולהצטלם כאילו דינוזאור רודף אחריכם, שאתם מתחבאים מדינוזאור, כשאתם מלטפים דינוזאור פצוע או אפילו מצליחים להביס דינוזאור עצום!

Prehistoria

Pico Turquino

שמורת פיקו טורקינו

קובה אינה מדינה המתאימה לתיירות אתגרית או למטיבי לכת.
בקובה עיקר התיירות נשענת על שמורות טבע עם מסלולי הליכה קצרים המתאימים למטייל הממוצע.
למעט מסלול הר היונקה (במחוז גואנטאנמו).
פיקו טורקינו (Pico Turquino) ההר הגבוה בקובה הוכרז כפארק לאומי ב1980. פירוש השם נגיעה בשמיים. הרכס מתנשא לגובה של 1974 מ' וממוקם בפארק הלאומי Nacional Sierra Maestra השוכן בין המחוזות גראנמה וסנטיאגו.
ההר עומד במרכז הרכס כ 17.500 דונם של נהרות, יערות, עמקים וכ 17 פסגות.
בשל המאפיינים של האקלים….

קרא עוד…


הטרופי קיימים יש גשמים בשפע המזינים ומגדילים את הערך הבוטני העשיר המסייעים לשמירתם מסכנת הכחדה ממשית, לעומת מינים אחרים הנמצאים בסכנת הכחדה בחלקים אחרים של הארכיפלג הקובני.
נקודת הפתיחה הטובה ביותר לטיול בסיירה מאסטרה היא ויה סנטו דומינגו (Villa Santo Domingo) כ 35 ק"מ מדרום לכביש באיאמו – מאנסאניו.
לפיקו טורקינו משמעות סימלית חשובה הן גיאורפית והן היסטורית , שכן באזור זה התקיימה מלחמת הגרילה בין פידל קאסטרו וחייליו המזוקנים (הברבודוס) לבין בטיסטה וחייליו. כמו כן ברכסים ישנה צמחיה יחודית האנדמית רק לחבל ארץ יחודי זה, כמו סחלבים נדירים, מעל 600 מינים שונים של חרקים, 15 יונקים, 10 דו חיים, 60 מיני ציפורים ו30 מיני זוחלים. גן עדן לחובבי טבע ומטפסי הרים.
ניתן ומומלץ לטייל באזור בשלושה ימים
יום 1:
יציאה 5:00 לִפנֵי הַצָּהֳרַייִם מהעיר סנטיאגו דה קובה למחוז גרנמה. בדרך תעברו בעיירות סנטה ריטה (Sant Rita) וברטולומה מסאו (Bartolome Maso) עד הגיעכם למרכז המידע בסנטו דומינגו, שם תקבלו הסבר קצר על הסיור.
יציאה מ (Alto del Naranjo) אלטו אל נרנחו תחילת הטרקים במפקדת הגרילה וחזרה לחלק העליון של Alto Naranjo והמשך לכיוון La Platica שם תאכלו צהרים (פיקניק) ביקור בקהילה ולאחר מכן לינה בקמפינג.
יום 2:
6:00 בבוקר: ארוחת בוקר ויציאה בשביל וטיפוס לפיקו חואקין (Peak 1360) מנוחה והפסקה, ולאחר מכן המשך אל אלטו דה רגינו (Alto de Regino) הנמצא בגובה של 1680מטרים.
משם ממשיכים לאורך השביל עולה מההרים אל שיאו של Pico Turquino אשר בפסגתו ניצב פיסלו של הגיבור הלאומי הקובני חוזה מארטי בגובה של 1974 מטרים.
משם ירידה למחנה Aguada חואקין.
יום 3:
8:30 בבוקר: ארוחת בוקר ויציאה מנקודת המוצא לכיוון המערות (Las Cuevas) והמשך ירידה מפרכת לאורך המדרון הדרומי התלול של רכס הסיירה מאסטרה עד למטה למול הים הקריבי, שם תשלבו שחייה מרעננת במים הצלולים של הנהר פלמה מוקה (Palma Mocha) ותאכלו ארוחת צהריים קריאולת טעימה.

חשוב לדעת:
1. חלקים נרחבים מהרכס הינם אזור צבאי סגור.
2. לטרק מסוג זה חובה לשכור שירותים של מדריך מקומי צמוד.
3. ההליכה בטרק מחייבת כושר גופני טוב ונסיון בטרקים (טיפוס הרים) ברכסים הרריים.
3. להצטייד בציוד תואם: נעלי טרקים, גרביים עבות, חותלות, סוודר, כובע, מעיל רוח ואוהל חסין מים.
4. הצטיידו בסוכריות, עוגיות, סוכר ופחמימות שהם המפתח לשמר וליצור אנרגיה בטרק מסוג זה.

צמצם

Pico turquino

Dolfinario de Santiagoo

הדולפינריום של סנטיאגו

ממוקם ברצועת החוף הדרומית-מזרחית, 44 ק"מ.  מהעיר סנטיאגו דה קובה. האקווריום של באקונאו הנו אחד המקומות המתויירים ביותר בפארק הנושא את אותו שם.  ישנם אזורי תצוגה של מינים ימיים שונים ואולם תערוכות של עולם הים.  התוצר הייחודי שלה הוא מופע היונקים הימיים ואמבטיית הדולפינים.  יש גם שירות צילום, גסטרונומיה קלה וחנות מזכרות עם אפקטים מצולמים. מנהרת צוללת בעומק 30 מטר, מסעדה ודולפינריום. בנוסף יש חדר עם מיכל דגים ענק

קרא עוד…

בו ניתן להתבונן במגוון גדול של מינים בהם גם מינים של מים  מתוקים ודגים בכל מיני צבעים. אחת האטרקציות של המקום היא הכריש, שתחתיו תוכלו ללכת ולהתפעל מהחיה המרהיבה.  יש בו גם אולם תצוגה בו תוכלו ללמוד עוד על החיים הימיים והמורשת ההיסטורית מתחת למים של האזור. אטרקציה נוספת של מתקן זה, השייכת לחברה הלאומית להגנת החי והצומח, היא האפשרות להתבונן בדגימות הימיות הנפוצות באזור הקריביים. מקלט שלווה צבעוני זה מאפשר למבקרים להתבונן בבית הגידול של יונקים כגון כרישים, ברונטיות וקרני מנטה. הם משלימים את הביקור במעמקי הים, את הסיור במכלי הדגים, הכריש והשונית ובריכות האוקיאנוס.  מנות המיוצרות עם דגים ורכיכות, הן ההצעות של בתי הקפה Las Brisas ו- Marejadas, מבטיחות לענג את החיך של אורחיה תוך כדי נהנה מנופי החוף הגובלים במקום.

צמצם

Playa Sibonney

חוף סיבוניי

החופים של סנטיאגו דה קובה, למרות שהם פחות מרהיבים מאלה של החוף הצפוני, מתאפיינים במים צלולים, טמפרטורה נעימה ודקלי קוקוס על החוף. 
חוף סיבוניי – מעוצב כסהר, מעין ירח תחום כפרסה, שוכן כ 19 ק"מ ממזרח לעיר.
קרבתו היחסית לעיר הפכה אותו לפופולרי בקרב התושבים. השם סיבוניי משמעותו אחד משבטי הילידים שאכלסו את האי, לפני הגעתו של השלטון הקולוניאלי הספרדי.

siboney-7__800x480
Cuba My Trip

הקאסות המומלצות שלנו

ישנם אלפי קאסות בקובה ברמות אירוח שונות חלקן ישנות, רובן משופצות ומיעוטן חדשות.
הקאסות נבדקות אישית ופרטנית על ידינו אנחנו בקובה שלי דואגים לתת לכם את רמת הקאסות הטובה ביותר בהתאם לנוחות והתקציב שלכם

מסעדות מומלצות

בסנטיאגו בכל פינה בעיר תמצאו מסעדות רבות בכל סוגי הטעמים
קריאולית, איטלקית, דגים ומאכלי ים.
ריכזנו לכם רשימה של 6 מסעדות מובילות הן מבחינת הטעם והעלות

העמוד הזה סייע לכם הגיבו ושתפו

לקבלת פרטים לטיול פרטי

זמינות  24 שעות
כל שירותי התיירות לקובה בקליק אחד

בית דגן, מנחם בגין 5 מתחם אמות פארקטק
(בניין ברן) כניסה צפונית

המומחים לקובה

יועץ הטיולים האישי שלך
Shahar gal

Servicio Turisticos Locales En Toda Cuba

לטייל |להרגיש |ולראות את קובה בעיניים קובניות 

Office

Virtudes #214 Centro Habana | Cuba

שד' מנחם בגין 5 אמות פארקטק בית דגן | ישראל

© כל הזכויות שמורות לאתר קובה מרכז מידע החוויה הקובנית. 
אין להעתיק, לצלם מסך ולהשתמש בתוכן זה ללא אישור.

Scroll to Top