הוואנה וויחה

העיר העתיקה בהוואנה מהווה את מוקד התיירות המרכזי בעיר. 
מרבית שטחה של העיר העתיקה בנוי בסגנון ספרדי עתיק, מתקופת השלטון הקולניאלי הספרדי, כולל כיכרות וחזיתות מתפוררות של מבנים קולוניאליים ישנים המלמדים על עבר עשיר וגאה.
העיר העתיקה מוגדרת כאתר מורשת עולמי משנת 1982 ומאז נמצאת בתהליך של שימור בחסות הממשל הקובני וקרן האו"ם לשימור (אונסקו). העיר משופעת בשלל אתרים היסטורים, מוזיאונים' כנסיות, ארמונות ומבצרים.
הרחוב המרכזי בהוואנה וויחה הוא אוביספו (OBISPO) ומהווה את הלב התיירותי הפועם של העיר העתיקה.
העיר העתיקה נחלקת חלקת לארבעה רובעים קולוניאלים ובהם כיכרות מרכזיים:
כיכר PLAZA DE ARMAS שמשה כמרכז ביצורים הגנתי
כיכר CATEDRAL SAN CRISTOBAL שמשה כמרכז הרוחני
כיכר VIEJA PLAZA שמשה כמרכז המסחרי
כיכר SAN FRANCISCO DE ASISI  שמשה כמרכז הדתי
אתרים מרכזיים נוספים בהוואנה וויחה: הקתדרלה של סן קריסטוּבָּל, רחוב אוֹבִּיספּוֹ, מלון אמבוס מונדוס, לה בודיגיטה ולה פלורדיטה.

IMG_2955

Hotel Inglaterra

מלון אינגלטרה (אנגליה)

מלון מג'סטיק אינגלטרה נהנה מאז ומעולם ממיקומו הגיאוגרפי בעיר הוואנה, על שדרות פסאו 416 כלומר, מטרים ספורים מן הקפיטול ומדרחוב סן רפאל וממוקם ממש ממול לסנטרל פארק. חוגג 143 שנים להיווסדו. מלון אינגלטרה היה המלון הראשון שהוקם בהוואנה. נחנך רשמית ב 23 בדצמבר 1975 והוא מדגם מייצג של העושר האדריכלי ההיספאני. הרעפים מהעיר סביליה, הפסיפסים מוולסיה והרהיטים מאנדלוסיה שילוב מרתק במבנה ניאו קלאסי. חזיתו כוללת אלמנטים קריאולים מפוארים של העידן הישן, כגון מרפסות עם מעקות ברזל יצוק, חלונות ויטראז ועוד אלמנטים אדריכליים מרשימים.

קרא עוד v

בתחילה נבנה עם שתי קומות בלבד, בשלב מאוחר יותר ב 1886 היה זה רב החובל של הצבא הספרדי, דון פרנסיסקו וילאמיל שהוסיף את הקומה השלישית. בשנת 1901 הפך המלון לאחד הטובים בעולם, מאחר והיה בין הראשונים שסיפק אור חשמל וטלפון בכל אחד מ 100 חדרים. בנוסף חדר אמבטיה בכל חדר עם מים חמים וקרים וכן שירות טלגרף עם תקשורת בכל מקום של העולם. ב 1914 נבנתה הקומה הרביעית והגזטוטרה הסמוכה לרחוב שבה יש מופעים חיים של להקה מקומית. בין האורחים הקובנים המפורסמים ששכנו במלון הם הגיבור הלאומי של קובה חוסה מארטי, הגנרל אנטוניו מאסיו, חוסה ראול קאפבלאנקה ורמון פונסט. בין האורחים הזרים המהוללים הוא סר וינסטון צ'רצ'יל, רקדנית הבלט הרוסית המפורסמת, אנה פבלובה, השחקנית הצרפתיה שרה ברנהרדט, המשורר הניקרגואי רובן דריו, הטנור המפורסם אנריקו קארוזו, זוכת פרס נובל לספרות הצ'יליאנית גבריאלה מיסטרל, השחקן המקסיקני חורחה נגרטה ועוד. המלון הוכרז אנדרטה לאומית מאז 1981. מלון אינגלטרה, כיום, שייך למלון Gran Caribe Hotel, והוא עבר מודרניזציה עם שירותים הבסיסיים עבור האורחים כגון מיזוג אוויר, טלוויזיה בלוויין, ועוד..מדורג כיום כמלון 4 כוכבים.

צמצם

Hotel Inglaterra Havana

Calle Obispo

רחוב אוביספו (הקרדו)

רחוב OBISPO ממוקם הוואנה במרכז העיר העתיקה של הוואנה, מהווה מדרחוב צר תוסס, ה'שנקין' של הוואנה. עורק מרכזי זה מקורו במאה השש-עשרה, סביב 1519 כארבע שנים לאחר היווסדה של הוואנה, הרחוב תוכנן בדפוס של רשת שתי וערב האופיינית לערים היספניות-אמריקניות. באוביספו ישנם ציוני דרך מרכזיים בהוואנה בניהם: בר FLORIDITA 'ערש הדאקירי', מלון אמבוס מונדוס הצבוע בוורוד, האוניברסיטה לאומנות, מלון פלורדיטה, קפה פריז עוד תריסר מוזיאונים ואתרים היסטוריים: מוזיאון בית מרקחת TAQUECHEL, המוזיאון הנומיסמטי, מוזיאון ציור הקיר, מוזיאון הזהב, מוזיאון הרובע העתיק ומוזיאון המטבעות.

קרא עוד…

ברחוב זה ניתן לבצע המרה של מטבע זר למטבע מקומי CUC ולמשוך כסף מקומי בעזרת כרטיסי אשראי במבנה הניאו קלאסי המרשים של משרד האוצר (לשעבר מטה הבנק המרכזי של קובה) ההמוקם במרכז הרחוב.  מקומיים ותיירים כאחד מדשדשים ויוצאים מחנויות המציעות עבודות יד, גלריות לאמנות, חנויות, מוזיאונים, בתי מרקחת, עתיקות, נעליים, ספרים, מכשירי חשמל, כרזות קולנוע ,גלידות ופיצות. מוסיקה וקולות של רומבה קובנית נשמעת מתוך ברים ומסעדות מקומיים הפרושים לכל אורכו של הרחוב.

צמצם

Calle Obispo

La Floredita

בר מוסיקלי לה פלורדיטה

הצטרפו לחגיגות ה-200 שנה לבר "EL FLORIDITA" בהוואנה ! בינינו, אתם מכירים בר כלשהו בעולם שזכה לחגוג 200 שנה? זהו בדיוק הבר המפורסם וההיסטורי "אל פלורידיטה" בהוואנה, שהוקם לפני 200 שנה ב-1817 והיה מקום היוולדו של משקה ה"דאקירי" המפורסם. הוקם ב 1817 בשם LA PIÑA DE PLATA זמן קצר לאחמ"כ ב 1914 שונה השם ל LA FLORIDITA ידוע בכינויו מלך הדאקירי. הבאר הפך לידוע בעולם בזכות הפטרון שלו הסופר ארנסט המינגווי, שנהג לפקוד את הבר תכופות בזמן שהתגורר במלון אמבואז הסמוך.

קרא עוד…

יש סיפור שביום אחד שתה כ 13 כוסות של דאקירי, המשקה שהיה חביב עליו ביותר. ישנם שני פסלים של המינגווי בפאב, אחד בפינה החביבה עליו, והשני פסל ברוזה בגובה טבעי כשהוא נשען על הבר. בשנת 1953 המגזין "אסקווייר" זיהה אותו כאחד מ 7 הברים המפורסמים ביותר בעולם, ובשנת 1992 הוענק לו BEST OF THE FIVE STAR DIAMOND AWARD BEST מן האקדמיה האמריקאית למדעי הגסטרונומיה.

צמצם

La Floredita

Plaza Vieja

יכר העיר העתיקה פלאזה וויחה

מהמאה ה 16 הייתה מאז ומתמיד מקום מגורים. למרבה הפלא מעולם לא שמשה כשטח צבאי, דתי או אדמיניסטרטיבי, גם לא לא נבנו סביב הכיכר מבנים דתיים או צבאיים. הכיכר מוקפת בבתי מגורים קולוניאליים קלאסיים, בשילוב מבנים בולטים מאוד מהמאה ה 20. במהלך 150 השנים האחרונות, פלאזה VIEJA שינתה את יעודה לעיתים. פעם שוק מזון פתוח שנהרס בשנת 1908, אמפיתאטרון, חניון תת קרקעי שערורייתי שנבנה על ידי בטיסטה בשנת 1952 (נהרס עכשיו לטובת שיקום ושחזור הכיכר).

קרא עוד…

המזרקה הנצבת במרכז הכיכר היא העתק מדויק למזרקה המקורית שנבנתה במאה ה 18 על ידי הפסל האיטלקי ג'ורג'יו מסארי, אולם נהרסה במהלך בניית החניון בתקופתו של הרודן בטיסטה. רבים מהמבנים שהיו בכיכר שוחזרו, הקומות העליונות עבור דיור ובקומה התחתונה מוסדות מסחריים, כולל כמה מוזיאונים קטנים וגלריות לאמנות. בנייתה של כיכר העתיקה היוותה למעשה את הניסיון המתוכנן הראשון להרחיב את העיר בתגובה לצמיחה של הוואנה. זה היה החלל השלישי הפתוח של הוואנה אחרי פלאזה דה ארמאס ופלאסה דה סן פרנסיסקו.

צמצם

Plaza Vieja

Camera Oscura

תצפית כיכר העיר העתיקה

​ממוקם בפינה הצפון מזרחית של כיכר העיר העתיקה, בקומה העליונה של המגדל האקלקטי EDFICIO GÓMEZ VILA מתנשא לגובה של 35 מ' ומהווה את המגדל הגבוה בעיר העתיקה.
הקומה העליונה נשקף נוף פנורמי של 360 מעלות של רוב הוואנה העתיקה של 360 מעלות על העיר באמצעות מראות, המוצבות על מגדל בגובה 35 מטרים ומקרינות על לוח עגול במרכזו של חדר חשוך.
המתקן מציג תמונות ומראות של העיר בזמן אמת, והצופים יכולים לראות את כלי הרכב והאנשים בתנועתם.
​המפעיל או המרצה יכול להתעכב על אתרים שונים ולהתקרב עליהם לפי העניין או רצונם של הצופים.

Camera Oscura

Plaza de Catedral

כיכר הקתדרלה

כיכר הקתדראלה הינה אחד המקומות היפים של הוואנה העתיקה ואחד הסמלים המרכזיים של העיר. סביב כיכר הקתדרלה יש כמה מבנים ואתרים עם היסטוריה עשירה. הכיכר מהווה מעין מוזיאון בארוק מקורי אותנטי, שכן כל המבנים הממוקמים בו, כולל הקתדרלה, הם מהמאה ה 18. במקור, היא נקראה פלאזה דה לה צ'יאנגה (כיכר הביצות) בגלל השטח הבוצי שלה, אך במאה ה 18 הפכה לאחד הרובעים החשובים ביותר בעיר. בנוסף לקתדרלה, אשר מעניקה לכיכר את המראה העיקרי שלה, שלושת הצדדים האחרים עטורים בחזיתות של ארמונות בארוק אריסטוקרטי מהמאה ה 18, כולם נבנו בתוך במהלך 40 שנה, ומציגים הרמוניה אדריכלית חזקה ויחודית.

קרא עוד…

בנוסף, תמצאו גם מרכז ויופרדו לאם, מוזיאון קטן וגלריה המוקדש לוויפרדו לאם, אחד מהאומנים המודרניים החשובים והנחשבים ביותר בקובה. בסמטה DEL CHORRO הגובלת בכיכר נמצא את הסדנה הניסויית לאמנות גרפית, תחריטים, ליתוגרפיות ו הדפסי משי. העבודות שלהם בדרך כלל נהנות מאיכות מעולה, והן מדגם מצוין של האמנות הפלסטית הקובנית. בפינה הצפונית-מערבית של הכיכר שוכנת הקאזה דה לוס קונדס דה פניאלבר מהמאה ה 18, אשר שימשה בזמנים שונים כסניף דואר, בנק ובית ספר.

צמצם

ezgif.com-optimize (3)

Bodeguita del Medio

מקדש המוחיטו של קובה

זהו למעשה ה'מקדש' של המוחיטו הקוקטייל הלאומי הקובני המשובח.
נפתח ב 19 באפריל 1942, ביוזמתו של סוחר בשם מרטינז שפתח מעין מכולת למצרכי מזון בסיסיים בסמוך לקאתדרלה. קירות הפאב עטורות בתמונות וחתימות של ידוענים מפורסמים מהעולם.
בעקבות היוזמה של העיתונאי ליאנדרו גרסיה, שחתם על הקיר את שמו, החלה מסורת של אישים מפורסמים להשאיר סימן, זיכרון, חותם, תמונה, אובייקט או גרפיטי.
בניהם ניתן למצוא את הפוליטיקאי סלבדור איינדה, המשורר פבלו נרודה, והסופר גבריאל גרסיה מארקס.
בניהם אישים אמריקאים משנות החמישים, המפורסמת בהם תמונתו של המינגווי יחד עם פידל קסטרו.
בתוך הפאב יש מסעדה  קובנית טיפוסית מאכלים טעימים המבוסס על מטבח קריאוליו ומוסיקה מעולה.
כיום לאור הפרסום הרב של הפאב המהווה מוקד משיכה לתיירים, נפתחו פאבים נוספים באותה מתכונת בטרינידד ובסנטיאגו דה קובה.

Pub Bodguita del Medio

Plaza de Armas

כיכר הספרים

פלאזה דה ארמס "מגרש המצעדים" כיכר הנשק שמשה כמרכז המנהלי המרכזי של העיר ומרכז הכוח הפוליטי. בתקופה הקולוניאלית שמשה הכיכר כמקום של תהלוכות צבאיות, קונצרטים מוסיקליים וטיילות ערב פורמליות לאריסטוקרטיה של הוואנה. הכיכר שמרה על תפקידה המדיני והמנהלי עד אמצע המאה ה 20. הכיכר מוקפת בחלק מהמבנים הארכיטקטוניים היסטוריים החשובים ביותר בעיר מהמאות ה 16 עד ה 20. במזרח נראה את 'אל טמפלטה' (EL TEMPLEE), מקדש ניאו קלאסי בסגנון יווני מהמאה ה 19, המציין את המקום האגדי שבו הוקמה הוואנה בשנת 1519. המבנה הסמוך לו נקרא קאסה דל קונדה דה סנטובניה (CASA DEL CONDE DE SANTOVENIA) ארמון מפואר שנבנה במאה השמונה עשרה ושופץ בשנת 1998 וכיום שוכן בו מלון סנטה איזבל.

קרא עוד…

מצפון עומד הקסטילו דה לה ריאל פורזה מהמאה ה 16, המצודה הראשונה עם מחיצות משולשות שהוקמו בעולם החדש. בצד המערבי נמצא פאלאסיו דה לוס קפיטן ג'נרלס  ארמון המושל לשעבר, בו התארחו תכופות מלכי ספרד, כיום הוא משכן את מוזיאון המוקדש להכרת ההיסטוריה של העיר. הכיכר פעילה בכל ימות השבוע (למעט ימי שני) הוא בדוכנים של יריד ספרים יד שנייה. מוצרי סידקית, סיכות דש עתיקות רבות, תגים, חותמות דואר, פוסטרים, אלבומי תמונות למכירה.

צמצם

Plaza Armas

Plaza de San Fransico de Asis

כיכר סן פרנססיקו

הכיכר שוחזרה במלואה בשנות ה 90, והיא נושאת את שמה הנוכחי מהמנזר הפרנציסקני שנבנה שם. מלכתחילה שימשה הכיכר למתן שירותי פריקה והעמסה של ספינות ומקור אספקת מים לספינות  שנקשרו על הרציפים. ​במהלך התקופה הקולוניאלית המוקדמת התקיים בכיכר יריד שנתי בחודש אוקטובר לקרבות ותצוגה של כלי נשק. בסוף המאה ה 17 והמאה ה -18, אצילים עשירים רבים בנו את בתיהם על מסביב לכיכר המרוצפת, השוק והקרבות הועברו לאזור הכיכר העתיקה, זאת לאור תלנות התושבים העשירים ובקשת הנזירים. בניגוד לשאר הכיכרות בהוואנה וויחה, התחומות מבנים מכל עבריהן, כיכר זו פתוחה יותר ללא סוגרים של מבנים סביבותיה. בניין המסחר הקובני שנבנה ב 1907 בסגנון ניאו קלאסי, בניין משרדים בן מיצירתו של פסל הפלמנקו חואן דה בולוניה, הפסל המקורי נמצא במוזיאון הלובר בפריז.

קרא עוד…

פסל מפורסם יותר הוא של הצרפתי 'קבלרו' אדם ללא קורת גג שבידר את תושבי העיר עם שלו פילוסופיות בשנות החמישים. בניית המנזר סן פרנסיסקו והכנסייה  החלה בשנת 1579 על ידי הנזירים הפרנציסקאנים והסתיימה 12 שנים לאחר מכן. בגלל הפאר שלה, הכנסייה הפכה למועדפת ביותר ע"י האצילים תושבי העיר במשך זמן רב. במאה ה 19 הכנסייה סבלה מהידרדרות רבה, בעיקר מסופת הציקלון של 1846. ממרומי המגדל המתנשא לגובה של 42 מטרים מן המנזר ניתן לצפות בנוף היפה של העיר.

צמצם

Plaza san Fransisco

Mirador Cristo

תצפית ישו מגבעת קזבלנקה

תשכחו מ"הפסל של ישו" בריו דה ז'ניירו: אל תפספסו את הפסל המיוחד של ישו בהוואנה, קובה! ישו של הוואנה (בספרדית: Cristo de La Habana) הוא פסל גדול של ישו הנמצא על גבעה גבוהה המשקיפה על כל בירת קובה; הוואנה. את הפסל פיסל האמן הקובני ג'ילמה מאדרה ב-1953 והוא נחנך ב-24.12.1958, בדיוק 15 יום בלבד לפני שפידל קסטרו נכנס להוואנה במהלך המהפכה הקובנית וכעבור 27 שנה משחנכו את הפסל של ישו בריו דה ז'ניירו שבברזיל.

קרא עוד…

הפסל נחצב משיש לבן ששימש עבור רבים מהמונומנטים של בית הקברות קולון המפורסם שבעיר. הפסל נבנה מגושי שיש שהובאו במיוחד מאיטליה לאחר שבורכו אישית בוותיקן על ידי האפיפיור פיוס ה-12. הפסל נמצא 51 מטר מעל פני הים והגובה שלו הוא 79 מטר כך שאפשר לראות אותו מהמון מקומות בעיר. אם אתם מחפשים תצפית פנורמית ועוצרת נשימה על הוואנה – כדאי להגיע עד למרגלות הפסל כדי לקבל את תמונות התצפית הכי טובות, יפות ומושלמות על הוואנה! אם תשימו לב, התנוחה של ישו היא מחווה לתרבות הקובנית – יד ימין נמצאת בתנוחה של החזקת סיגר ויד שמאל בתנוחה שמחזיקה מוחיטו.

צמצם

Mirador Cristo Casablnca

Castillo Moro y Cabañ​a

מבצר קאבניה

במחצית השנייה של המאה ה-16, בתקופת שלטונו של המלך פיליפ השני, החלו הספרדים לבנות ביצורים ומצודות בכניסה לנמל הוואנה, סביבו ולאורכו, כדי להגן על מה שהיה באותה תקופה הנמל החשוב ביותר בעולם החדש. ההגנה על הוואנה הייתה נחוצה לא רק כדי להגן על נתיבי השיט בים הקריבי, אלא גם כדי לשמור על פריטי העושר, שהאימפריה הספרדית הוציאה ובזזה מהעולם החדש, ואשר נשמרו בהוואנה עד העברתם לספרד. עם ניצחון המהפכה ב -1959 הוקם במבצר מטה הפיקוד של צה' גווארה, מפקד ארנסטו "צ'ה" גווארה שם נשפטו מתנגדי המהפכה. כיום נמצא באתר מוזיאון קטן המוקדש לצ'ה, ובו מסמכים וחפצים הקשורים למלחמת הגרילה ולמהפכה.

קרא עוד…

כיום מהווים המבצרים מוֹרוֹ וקָבָּאנהפארק  מתחם היסטורי צבאי גדול, ומשמשים כמוקדי תיירות. באותם הימים נחשבו שני המבצרים האלו לגדולים מסוגם בעולם, ועם המבצרים רֵיאַל פואֶרזָה (Real Fuerza) ולָה פּוּנְטָה (La Punta), שבעברו השני של המפרץ היוו את קו ההגנה של העיר. מכאן נשקפת הפנורמה היפה ביותר של הוואנה. האטרקציה העיקרית במתחם הבקניה היא טקס יירי התותחים המסורתי המתקיים מידי יום בשעה 21:00  להתריע על סגירת מפרץ הוואנה עם שרשרת בלילה על מנת למנוע התקפות של פיראטים.

צמצם

הקאסות המומלצות שלנו

ישנם אלפי קאסות בקובה ברמות אירוח שונות חלקן ישנות, רובן משופצות ומיעוטן חדשות.
הקאסות נבדקות אישית ופרטנית על ידינו אנחנו בקובה שלי דואגים לתת לכם את רמת הקאסות הטובה ביותר בהתאם לנוחות והתקציב שלכם

מסעדות מומלצות

בהוואנה בעיקר בעיר העתיקה תמצאו מסעדות רבות בכל סוגי הטעמים
קריאולית, איטלקית, דגים ומאכלי ים.
ריכזנו לכם רשימה של 9 מסעדות מובילות הן מבחינת הטעם והעלות

העמוד הזה סייע לכם הגיבו ושתפו

לקבלת פרטים לטיול פרטי

זמינות  24 שעות
כל שירותי התיירות לקובה בקליק אחד

בית דגן, מנחם בגין 5 מתחם אמות פארקטק
(בניין ברן) כניסה צפונית

מדריך ערים

לרשותכם מדריך ערים מפורט ומעודכן כולל מסלולים ואתרים
היכן לטייל, מסעדות מומלצות, קאסות, חיי לילה והכל בעברית

טיסות מוזלות לקובה

אנחנו נדאג לתת לכם כל אפשרויות הטיסה בהתאם לדרישתכם כולל טיסות שילוב ליעדים נוספים בהתאם למחיר ולקונקשיין

חבילות טיול

התרשמו ממגוון חבילות הטיול המוזלות שלנו עם הצוות המקומי שלנו תכירו את קובה בזוית ייחודית ובעיניים קובניות

Servicio Turisticos Locales En Toda Cuba

לטייל |להרגיש |ולראות את קובה בעיניים קובניות 

Office

 Calle Virtudes #214 Centro Habana | Cuba

שד' מנחם בגין 5 אמות פארקטק בית דגן | ישראל

© כל הזכויות שמורות לאתר קובה מרכז מידע החוויה הקובנית. 
אין להעתיק, לצלם מסך ולהשתמש בתוכן זה ללא אישור.

Scroll to Top