הוואנה מודרנה - וודאדו

Bario Vedado
רובע וודאדו בנוי בצורת שתי וערב בסגנון מודרני עם רחבות רחבים, גינות גדולות ובתי מידות גדולים ואחוזות. פירוש השם וודאדו הוא 'אסור' וניתן לאזור עוד במאה ה 16 כשנאסר לבנות בתים ולסלול רחובות על מנת להשאיר את המרחב פתוח, זאת מחשש לפלישה של שודדי ים. במאה ה 19 הורחב הרובע והפך לאזור מגורים יוקרתי ולמרכז החדש הפועם התרבותי והפוליטי של העיר, בו מרוכזים המלונות, המסעדות, התיאטראות ובתי הקולנוע ובתי המגורים הגבוהים המזכירים את גורדי השחקים של ניו יורק.

קרא עוד..

בשנות ה 40 המאוחרות ועד סוף שנות ה50 הפכה וודאדו למקום הבילוי של אמריקאים רבים בהם המאפיונרים המפורסמים מאיר לנסקי ולאקי לוציאנו. בוודאדו נמצאים נקודות תיירות חשובות המעוגנות בהיסטוריה של הוואנה בכלל וודאדו בפרט כגון אוניברסיטת הוואנה, בית הקברות קולון כיכר המפכה, וגם שתי נקודות יהודיות כמו בית הכנסת הגדול בית שלום והמרכז הספרדי – מוזיאון השואה.

צמצם

Hotel Nacional

המלון הלאומי של קובה

נמצא במיקום מיוחס במרכז שכונת וודאדו ולמעשה מרכז הוואנה. המלון ניצב על גבעה רק כמה מטרים מהים, ומציע נוף נהדר של נמל הוואנה, המלקון ומראה פנורמי של העיר. כ 14 חודשים נמשך הליך הבנייה בעזרת כ 8000 עובדים. המלון משלב מספר סגנונות בהם: אקלקטי, בארוק, ארט דקו וקולוניאלי עם מאפיינים של האדריכלות הספרדית מורית. המלון נפתח בשנת 1930 והפך במהרה למקום מקלט לכוכבי קולנוע ומאפיונרים. לאחר המהפכה ב 1959, הולאם והפך למרכז אימונים לנשות הכפר וב 1974 חודש כמלון לתיירות בינ"ל. במהלך משבר הטילים בקובה חיילים קובניים חפרו מנהרות מתחת לגן והותקנו סוללות נ"מ תוצרת ברה"מ. המלון שופץ מחדש בשנים 1992-1989 ואז נפתח בו הקברט המפורסם 'פריזיאן'.

קרא עוד..

המלון מתבלט בזכות האלגנטיות המעודנת שלו , אשר משכה מאז 1930 מספר רב של אישים מפורסמים מכל תחומי החיים האמנויות, המדע והפוליטיקה, כגון ראש ממשלת בריטניה וינסטון צ'רצ'יל, האמנים פרנק סינטרה, אווה גרדנר, ג'וני וייסמולר, מריה פליקס, חורחה נגרטה, והמדען אלכסנדר פלמינג, כיום המלון נחשב לסמל של אנדרטה לאומי בהוואנה וקובה בכלל.

צמצם

Hotel Nacional Havana

Plaza de Revulpcion

כיכר המהפכה

בכיכר זו הממוקמת בדרום שכונת וודאדו, שוכנת עיריית הוואנה ועוד מס' משרדי ממשלה חשובים. כונתה בעבר פלאסה דה לה רפובליקה וכיום כיכר המהפכה. מלבד היותה אחת הכיכרות הגדולות בעולם כ 72,000 מטרים רבועים, יש בכיכר ערך היסטורי רב, שכן בזירה זו התקיימו האירועים העיקריים של המהפכה בקובה. הכיכר משמשת עצרות המונים שמארגנת המפלגה הקומוניסטית. בעצרת הראשונה לאחר המהפכה ב 1959 הגיען לכיכר זו כמיליון איש (עשירית מאוכלוסיית קובה על מנת לשמוע את נאום הניצחון של פידל קסטרו).

קרא עוד..

מדרום לכיכר אנדרטה בגובה של 142 מ' לזכרו של חוסה מארטי, הכוללת גם פסל בדמותו, בגובה של 17 מ'. מאחורי האנדרטה שוכנים משרדי המפלגה הקומוניסטית ולשכתו של פידל קסטרו. מצפון לכיכר בניין משרד הפנים הקובני, עליו משורטט דיוקנו של צ'ה גווארה, ועל בניין משרד התקשורת מוצגת תמונתו של קמילו סיאנפואגוס אחד מגיבורי המהפכה. ממערב לכיכר שוכן התיאטרון הלאומי של קובה.

צמצם

Plasa revolucion Havana

Necropolis Colon

בית הקברות הלאומי של קובה

​ממוקם ברובע וודאדו שבהוואנה נבנה בין השנים 1871-1886 ועוצב על ידי האדריכל הספרדי CALIXTO DE LOIRA, בפריסה תכנונית של 5 צלבים בהתבסס על ארכיטקטורת המחנות הרומיים. בית הקברות קולון ידוע בשל עושר הארכיטקטורה האקלקטית, האנדרטאות, אחוזות הקבר, הקפלות והויטרינות המפוארות. שטחו של בית העלמין 5.5 דונם של אדמות ברובם חקלאיות וקבורים בו כמיליון בני אדם.

קרא עוד..

הכניסה הראשית מסומנת על ידי שער גרנדיוזי בעיצוב ניאו ביזנטי קלאסי מעוטר בתבליטים תנ"כיים ומעליו פסל שיש שעוצב על ידי חוסה וילטה דה סאבדרה ומסמל את שלוש המידות הטובות הנחשבות למעלות תיאולוגיות אמונה, תקווה וצדק. הקברים הפופולריים ביותר בנקרופוליס הינם של אמליה גואר דה לה הוז אשר ידועה כיום בשם "LA MILAGROSA", שמתה עם התינוק שלה בעת לידתו ב 1901 בהיותה רק בת 24. האגדה מספרת שכבור מס' שנים נפתח הקבר והיא נמצא יחד עם התינוק בריאים ושלמים. כך שלפי האמונה הפכה אמיליה לסמל של אהבת אם והמגינה על נשים בהריון ותינוקם בני יומם.

צמצם

Nacropolis Havana

FINCA VIGIA

החווה והמוסיאום של המינגווי

עשרה מיילים ממזרח להוואנה נמצא בית החווה והמוזיאון של הסופר האמריקאי הנודע ארנסטו המינגוויי – ידוע גם בשם "בית התצפית". החווה שוכנת בעיירה הקטנה של מעמד הפועלים בהוואנה סן פרנסיסקו דה פאולה. העם הקובני תמיד כיבד את בחירתו של הסופר המפורסם לגור בעיירה צנועה. המתחם נבנה בשנת 1886 על ידי האדריכל הספרדי MIGUEL PASCUEL ונרכש על ידי המינגווי בשנת 1940 בעלות של 12,500 $. בחווה זו התגורר המינגווי ברציפות כ 20 שנה. מידי יום נהג להתעורר עם עלות השחר, לשבת שעות על מכונת הכתיבה שלו כשלרגליו מוקסינים גדולים ומולו מראה גדולה. בערבים אירח חברים טובים למסיבות שתייה. במקום זה כתב המינגווי

קרא עוד..

שניים מהרומנים המפורסמים ביותר שלו: עבור מי צלצלו הפעמונים והזקן והים. ב1960 עזב המינגווי את קובה וחזר לארה"ב, את הבית הוא תרם לעם הקובני וממשלת קובה קיבלה בעלות על הנכס. לאחר שנים של הזנחה החלו עבודות שיקום ושימור החווה והמוזיאון נמצאים ברשימת קרנות המונומנטים העולמיים של 100 האתרים בחסות הקרן הלאומית לשימור היסטורי. בשנת 2019, במופע נדיר של שיתוף פעולה אמריקאי בקובה הוקם באתר מרכז שיקום לשמירה על עבודתו של המינגווי.

צמצם

Finca Heminguey Havana

Colina Lenin

מתחם האנדרטה לזכר לנין

באנדרטה הקומוניסטית השנויה במחלוקת לכבוד לנין בהוואנה, בירת קובה – כבר הייתם? אתם כבר בטח יודעים שביקור בקובה הוא כמו מסע בזמן לשנות ה-50, אך יש פינות נסתרות במדינה שגם יחזירו אתכם לאווירה של ימי לנין והקומוניזם! נסיעה לא קצרה ממרכז העיר הוואנה תקח אתם לאנדרטה מרשימה למהפכן הקומוניסטי ולדמיר לנין עם דמות פניו המפורסמות מברונזה שמוקף ב-12 דמויות אנושיות המביעות סולידריות עם לנין והמהפכה הבולשביקית. האנדרטה קולינה לנין (Colina Lenin) נבנתה בגבעה שבה קובנים מקומיים התכנסו כדי לחלוק כבוד למנהיג הסובייטי לשעבר…

קרא עוד..

ולאות הוקרה שונתה שם הגבעה לשמו של לנין והקובנים נטעו עץ זית כדי להנציח את זכרו. זוהי האנדרטה הראשונה ללנין שנבנתה מחוץ לברה"מ. כמובן שגם המקום ידע הפגנות רבות נגד הממשלה הקובנית ואף הותקף פעמים רבות במהלך ההיסטוריה והעץ נכרת כמה וכמה פעמים, אך תמיד נשתל במהרה עץ חדש. תופתעו לגלות, אך האתר הזה, שהפך לאנדרטה לאומית של קובה, עדיין עומד במקום ומסמל את הקשר של המדינה לקומוניזם. המקום הוא גן עדן עבור תמונות בזכות האנדרטה ובזכות הנוף הנשקף ממנה על הוואנה, והוא יגרום לחברים שלכם לחשוב שלא רק שחזרתם לשנות ה-50, חזרתם לימי הקומוניזם האפלים!

צמצם

Colina Lenin Havana

Parque Lenon

פארק גון לנון

במדינה כמו קובה, בה המוסיקה היא דרך חיים ואוויר לנשימה, בטוח לא תופתעו לגלות שישנו פארק ברובע ודאדו שבהוואנה על שמו של חבר להקת הביטלס האהוב ג'ון לנון. בשולי הפארק, קיים משנת 2000 ספסל אחד בו ניצב הפסל של לנון בכבודו ובעצמו, היושב להנאתו ובוהה בפארק. לידו תוכלו לזהות את השורה המפורסמת "You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one" באנגלית ובספרדית, מתוך שירו Imagine. בפארק הזה קיים הג'וב הכי מוזר בעולם (לפחות לנו הישראלים, לא עבור הקובנים): שומר המשקפיים של לנון!

קרא עוד..

מכיוון שבמהלך השנים המשקפים של לנון נגנבו והושחתו מספר פעמים, מוצב במהלך היום שומר שיושב קרוב לפסל ומחזיק את המשקפיים. אם אתם מגיעים לשם וג'ון ללא המשקפיים, פשוט תבקשו בנימוס מהאיש שלידו שישים את המשקפיים כדי שתוכלו להצטלם עם הפסל כמו שצריך. כל שנה ב-8 בדצמבר, היום בו לנון נרצח, מתקיימים בפארק הופעות לזכרו, אזכרה ומעריצים מכל העולם מגיעים להניח זרי פרחים. אם אתם בקובה בזמן הזה ואוהבים את לנון, אל תפספסו ביקור במקום!

צמצם

Parque Lenon Havana

Monumento a las Víctimas del Maine

האנדרטה לזכר חללי הספינה מיין

אנדרטת קרבנות מיין ממוקמת קרוב מאוד לאל מלקון, מערבית למלון נאסיונל, ברובע וודאדו בהוואנה. אנדרטה זו נבנתה בשנת 1926 על ידי פליקס קברוקאס לכבוד קורבנות מיין ה- USS, ספינת מלחמה שהתפוצצה באופן מסתורי במפרץ הוואנה במהלך 1898 ושימשה את ארה"ב כעילה להצהיר מלחמה על ספרד. זה היה קצת לפני השעה 10 בערב. באותו לילה בפברואר בשנת 1898, כשפיצוץ לוהט שוטט את המים הרגועים בדרך כלל של נמל הוואנה, פוצץ חלונות בעיר והטביע את ה- USS מיין לתחתית המפרץ, רק התורן וקצת שברים מתכתיים מפותלים נותרו לחטט מעל הגלים.

קרא עוד…

האנדרטה של ​​הוואנה ל 266 ארה"ב מלחים שמתו באותו לילה הוקדשו כעבור 27 שנים כמחווה לידידות קובנית אמריקאית מתמשכת, תודה על עזרתו של וושינגטון בהשבת עול השלטון הקולוניאלי הספרדי, שהיה ידוע באכזריותו. זמן קצר לאחר שקיעתו הפתאומית של USS מיין לפני חוף הבירה הקריבית הזו לפני 115 שנה ביום שישי, האשימה ארצות הברית את הרשויות הקולוניאליות הספרדיות באחריות לפיצוץ. זכור את מיין! הפכה לזעקת עצרת בארצות הברית, ואחרי ארה"ב הניצחון במלחמה הספרדית-אמריקאית הארוכה של חודש, ספרד קיבלה שליטה על קובה, פורטו ריקו, הפיליפינים וגואם. אנדרטת מיין נחנכה בשנת 1925 ונושאת את שמותיהם של כל 266 המלחים. שני פסלים העומדים כתף אל כתף בבסיס מייצגים אמריקה אימהית המנחה את קובה הנערה לעצמאות. מילים שנחרטו בתוך השיש ציטטו ארה"ב משנת 1898. החלטת הקונגרס המכירה בזכותה של קובה להיות חופשייה, והנשר הברונסי המסיבי שכבר זמן רב הושיט את האנדרטה שפונה צפונה בסמל ההבטחה של וושינגטון לחזור הביתה לאחר שסייע לאי להתפרץ מספרד. ממשלתו של קסטרו הוסיפה כתובת חדשה לבסיס האנדרטה השבורה בה נטען כי קורבנות מיין "הוקרבו על ידי תאוות בצע אימפריאליסטית בלהיטותה לתפוס את אי קובה", התייחסות להשערות כי ארה"ב. בכוונה פוצץ את מיין כדי להצדיק מלחמה נגד ספרד.

צמצם

Monomento Main Havana

הקאסות המומלצות שלנו

ישנם אלפי קאסות בקובה ברמות אירוח שונות חלקן ישנות, רובן משופצות ומיעוטן חדשות.
הקאסות נבדקות אישית ופרטנית על ידינו אנחנו בקובה שלי דואגים לתת לכם את רמת הקאסות הטובה ביותר בהתאם לנוחות והתקציב שלכם

מסעדות מומלצות

בסנטה קלרה בעיקר במרכז ההיסטורי תמצאו מסעדות רבות ומגוונות, בכל סוגי הטעמים קריאולית, מזרחית איטלקית, דגים ומאכלי ים.
ריכזנו לכם רשימה של 6 מסעדות מובילות הן מבחינת הטעם והעלות

העמוד הזה סייע לכם הגיבו ושתפו

לקבלת פרטים לטיול פרטי

זמינות  24 שעות
כל שירותי התיירות לקובה בקליק אחד

בית דגן, מנחם בגין 5 מתחם אמות פארקטק
(בניין ברן) כניסה צפונית

Servicio Turisticos Locales En Toda Cuba

לטייל |להרגיש |ולראות את קובה בעיניים קובניות 

Office

Virtudes #214 Centro Habana | Cuba

שד' מנחם בגין 5 אמות פארקטק בית דגן | ישראל

© כל הזכויות שמורות לאתר קובה מרכז מידע החוויה הקובנית. 
אין להעתיק, לצלם מסך ולהשתמש בתוכן זה ללא אישור.

Scroll to Top