בעקבות המינגווי

גם אם אתם לא נמנים מבין מעריציו או קוראיו, סביר להניח שלא תצליחו להתחמק מצילו הגדול של המינגווי במהלך הטיול שלכם בקובה.
בין האתרים במאמר המפורט נמנים אתרים חשובים שחובה לבקר במהלך כל טיול בקובה כמו הברים "אל פלורידיטה" וה-"בודיגיטה" בהוואנה בהם נהג לשתות לצד אתרים קצת פחות מפורסמים כמו המרינה בכפר הקטן קוחימר שהיוותה השראה לסיפור "הזקן והים", הבית של המינגווי הפתוח לציבור הרחב ועוד.
בואו לערוך מסע אחורה בזמן בעקבות הסופר האמריקאי המפורסם והאהוב בעולם.
טיול בקובה בעקבות ארנסט המינגוויי הוא רעיון נהדר לטיול בקובה, מכיוון שכמו בסרטים אתם יכולים לערוך "מסע אישי" בעקבות המינגווי המפורסם במדינה שהיא בעצמה מסע בזמן בפני עצמה.

5c0fb2da7bc92_800x450_800x450

המינגווי היה סופר ועיתונאי אמריקאי, והוא היה משפיע מאוד בזכות הסגנון הספרותי המיוחד שיצר והיה לסימן ההיכר שלו. כמה מהספרים שלו היו ליצירות מופת ורבי מכר, וסביר להניח שגם אם לא קראתם את הספרים שלו, בטוח שמעתם את שמם, כמו למשל הספר המפורסם "הזקן והים" (שנכתב בהשראת דייג קובני) שהביא לו את פרס פוליצר ופרס נובל לספרות.
​גם אם אתם לא נמנים מבין מעריציו או קוראי הספרים של המינגווי, סביר להניח שלא תצליחו להתחמק ממנו במהלך טיול עצמאי לקובה. בין האתרים במאמר האלו נמנים גם אתרי חובה שחובה לבקר במהלך הביקור שלכם בקובה כמו בברים "אל פלורידיטה" או ב"בודיגיטה". ומי שרוצה להרחיב קצת יותר, מוזמן לקרוא את המאמר המקיף הזה שהכנו לכם שכולו מוקדש לאחת הדמויות המשפיעות והחשובות בקובה: ארנסט המינגווי.

bnv0ke9comix

El Floredita Pub

פאב אל פלורידיטה

​הוקם לפני 200 שנה ב-1817 היה מקום היוולדו של משקה ה'דאקירי' המפורסם. הבר הוא כל כך מפורסם שלאורך השנים הוא הפך לאתר עלייה לרגל בהוואנה בפרט ובקובה בכלל, ובין המפורסמים ששתו כאן דאקירי אפשר למנות את ג'ק ניקולסון, נעמי קמפבל וג'ורג'יו ארמני, אך הוא בעיקר ידוע בזכות הסופר המפורסם ארנסט המינגווי שחי בקובה והיה כאן מבקר שגרתי.
אטרקציה תיירותית אהובה וידועה בהוואנה היא להגיע לכאן ולשתות דאקירי, ממש כמו שעשה המינגווי מדי יום. גם לאלו מכם שלא מעוניינים להתנהג כאחרון התיירים, מומלץ לקפוץ לבקר כאן בגלל ההיסטוריה, האווירה, ופסל הברונזה של המינגווי הניצב על הכיסא הקבוע בבר בו הוא נהג לשבת ולשתות דאקירי מדי יום.

floredita 2_800x534

La Bodeguita Del Medio

פאב המוחיטו

בר-מסעדה שהוקם ב-1942 וכבר כשנוסד שימש כבית עבור מפגש של המקומיים בהוואנה. הבר נחשב למקום בו "נולד" משקה המוחיטו. המינגווי היה נוהג להגיע לכאן כל יום כדי לסעוד ולשתות מוחיטו, והאמרה המפורסמת שלו "המוחיטו שלי בבודגיטה והדאריקי שלי באל פלורידיטה" כתובה כאן בחזית הבר בכתב ידו. המנות כאן הן קובניות ואותנטיות, אך נחשבות מעט יקרות בהשוואה למקומות אחרים, אך שווה לבקר כאן בזכות ההיסטוריה והאווירה, התמונות ברחבי המקום והכיתוב על כל הקירות של מפורסמים ואנשים לא מפורסמים שהשאירו כאן את חתימתם.
החזית של הבר והשלט החיצוני הצהוב עליו מתנוסס שם הבר, שבתרגום חופשי לעברית זה "המסבאה של האמצע", הפכה לסמל ואייקון של הוואנה בפרט וקובה בכלל, וסביר להניח שתיתקלו בזה כל מקום בקובה במזכרות, בתמונות, בציורים ועוד, מה שהופך אותו לאחד מהאתרים הכי מתוירים בהוואנה ובקובה כולה, לכן עמוס פה תמיד וכדאי להגיע למקום כמה שיותר מוקדם.

medio 5_800x534

Villa Finca Vigia


מוזיאון והחווה של המינגווי

המוזיאון נמצא בוילה שנרכשה על ידי הכותב עצמו ב-1949 ונקראת VILLA FINCA VIGIA. הוא התגורר כאן חלק ניכן מחייו והכתיב את זמנו לכתיבה פה. הווילה הייתה מקום הלידה למבחר גדול של עבודות ספרותיות של המינגווי, ביניהם כמובן "הזקן והים".
המוזיאון שופך אור על חייו הפרטיים וגם המקצועיים של הסופר האהוב, תוכלו לראות כאן את הספרייה שלו ואת אוסף הספרים שלו, והוא נשאר אותנטי מהיום שבו המינגווי עזב אותו, כך שמאפשר למבקרים להיכנס ממש אל תוך חייו ולספוג את האווירה של המקום, לעצום עיניים ולדמיין שאתם המינגווי בכבודו ובעצמו.

finca 4_800x534

Dos Hermanos Bar

באר שני האחים

​עוד בר/פאב שהמינגווי נהג להעביר בו זמן.  ממוקם בין הכנסיה הרוסית אורתודוכסית ומלון ארמדורס סמוך לנמל.
למרות שהוא פחות ידוע ומפורסם מהבודגיטה ומאל פלורידיטה, יש לבר קסם משלו ומציע גם ​ לתיירים ואוהבי המינגווי 'חווית המינגווי' מיוחדת, אך המשקאות כאן עדיין נחשבים יקרים ופחות טובים מהברים השניים בה נהג המינגווי לשתות.
​בבר זה עיצוב הפנים הוא קלאסי  עם ציפוי עץ כהה בעלי הבר הנוכחי טוענים  שהוא הבר הוותיק ביותר של הוואנה.
בלוח ההנצחה הממוקם בתוך הבר נכתב' משפט העוסק בחשיבות הידיות ושמחת החיים' עליו חתומים המינגווי, מרלון ברנדו ועוד אישים מפורסמים.
מול הבר תוכלו ניתן לראות את מסוף סיירה מאסטרה  ואת המעבורות המובילה לכפר "קאסה בלנקה" מעבר למפרץ.

dos hermanos5_800x534_800x534

Amboes Mundo Hotel

מלון אמבואס

​במלון זה נהג המינגווי לשהות ולשקוד על ספריו במשך 7 שנים בשנות ה 30 של המאה הקודמת.
המינגווי נהג לישון בחדר מספר 511. בחדר זה הוא כתב את רוב הסיפור בספר 'למי צלצלו הפעמונים', אחד מהספרים המוצלחים של המינגווי. כאן גם סיים את ספרו 'מוות אחר הצהריים' (1932).
המלון הפך לאטרקציה תיירותית בזכות המינגווי וגם בזכות מיקומו המרכזי ברחוב אוביספו.
בלובי של המלון ניתן לראות את מעלית הברזל המקורית ואת תמונותיו לאורך השנים של המינגווי על הקיר המזרחי של הלובי.

ambos-mundos_800x495

Hemingway Marina

המרינה של המינגווי

​יש לציין שהמקום נקרא על שם המינגווי לאחר מותו לאות הוקרה של תושבי קובה לסופר האהוב.
אך לא תמצאו פה מקום היסטורי בו המינגווי היה או בילה. מה שכן, המקום המלא ספינות, סירות, דגים וים נתן השראה לסופר לכתוב את הספר הכי מפורסם שלו שהביא לו פרסים רבים, הלא הוא "הזקן והים".
אז אם אתם רוצים להיכנס לאווירת הספר, לצפות על דייגים, לחפש אנשים שהכירו את הזקן האמיתי מהספר (שנפטר בשנת 2002) או אולי סתם לקבל השראה למשהו משלכם, כדאי ומומלץ לבקר כאן.

marina-hemingway-havana

Cojimar Pueblo

כפר הדייגים קוחימר

​קוחימר, כפר דייגים קטן כ 20 דקות נסיעה מהוואנה, הכפר היה מקור השראה עבור ארנסט המינגוויי לכתיבת ספרו היותר מפורסם מבין ספריו הזקן והים.
המינגווי נהג לשבת עם חבריו הדייגים לשתות רום ולשחק דומינו תוך שהוא מאזין לסיפוריהם, חלקם הוכנסו לתוך ספריו.
במרכז הכפר כיכר קטנה צבוע בכחול עטורת כיפה ובתוכה פסלו של הסופר (פסל יצוק זה פוסל ע"י האומן באל פלורדיטה) הודות לתרומתם של הדייגים שתרמו קרסים עוגנים וכלי עבודה ע"מ לממן את יציקתו של הפסל.
ממול לכיכר ניצב מבצר קטן שנבנה ב 1946 כנקודת הגנה מזרחית לעיר הוואנה. הכפר תמצאו גם את המסעדה לה טראסה שהייתה האהובה ביותר על המינגווי.
​הכפר מתאפיין בבתי עץ של קומה אחת ובעבר התגוררו בו רק משפחות של דייגים.
ההוריקן האחרון אירמה שטף את הכפר ב אוקטובר 2017 וגרם נזקים חמורים לבתי הכפר.

Cojimar 2_800x534
Cuba My Trip

לקבלת פרטים לטיול פרטי

זמינות  24 שעות
כל שירותי התיירות לקובה בקליק אחד

בית דגן, מנחם בגין 5 מתחם אמות פארקטק
(בניין ברן) כניסה צפונית

העמוד הזה סייע לכם הגיבו ושתפו

המומחים לקובה

לוגו gif 3
Shahar Gal
יועץ התיירות האישי שלך לקובה

Servicio Turisticos Locales En Toda Cuba

לטייל |להרגיש |ולראות את קובה בעיניים קובניות 

Office

Virtudes #214 Centro Habana | Cuba

שד' מנחם בגין 5 אמות פארקטק בית דגן | ישראל

© כל הזכויות שמורות לאתר קובה מרכז מידע החוויה הקובנית. 
אין להעתיק, לצלם מסך ולהשתמש בתוכן זה ללא אישור.

Scroll to Top