סנטרו הוואנה

Centro Havana
שכונת סנטרו הוואנה ממוקמת בתווך בין העיר העתיקה המתוירת לבין שכונת וודאדו המתקדמת. בסנטרו הוואנה נמצא ריכוז האוכלוסייה הצפוף ביותר בעיר, השכונה הגדול המהווה את המראה העצובה של העיר הוואנה. השכונה עטורה בבתים בסגנונות ארכיטקטורה אקלקטית מגוונות: קולוניאלית, ארט דקו ואקלקטי המשותף לכולם הוא טיח צבעוני המעטר את חזיתות הבתים, שמזמן נס ליחו. מרבית הבתים בני שלוש קומות עם מדרגות צרות המובילות מהרחוב לקומות המגורים, חלק גדול מבמבנים הקולוניאלים בסנטרו הוואנה מתפוררים ומטים ליפול עקב הזנחה רבת שנים.

קרא עוד..

עם זאת, ולמרות זאת, לסנטרו הוואנה יש את הקסם, היופי והיחודייות שלא דומה לאף שכונה אחרת בעיר. סיור ושיטוט ברחובות יתנו לכם המטילים קורטוב של חיים אחרים לגמרי המציאות של הוואנה. עם זאת שכונות סנטרו הוואנה הנם גן עדן לצלמים, כמו כן מרבית הקליפים של המוסיקה הלטינית הסוחפת מצולמים ברחובות אלו. האתרים המרכזיים שיש בשכונה הם: הקפיטול, התיאטרון הגדול, מלון אינגלנטרה, מדרחוב סן רפאל, שדרות פסאו, מוזיאון המהפכה, שגרירות ספרד ועוד. בשנים האחרונות חל מפנה משמעותי בחלק מהרחובות וניכרות שם עבודות שיקום ושיפוץ של הבתים לצורך הכשרתם למגורי תיירים הגודשים את הוואנה בהמוניהם.

צמצם

Capitolio

בניין הקפיטוליו

El Capitolio
נבנה כהעתק של הקפיטול בוושינגטון בהוראתו של הרודן חררדו מאצ'אדו. נחנך ב 1929 ומשתרע על שטח של יותר מ-47,000 מ"ר. יותר מ 5000 עובדים, 3 שנים, 3 חודשים ו 20 ימים של עבודה נדרשו להשלים את בנייתו בעלות של יותר מ 17 מיליון דולר. אל המבנה מובילות 54 מדרגות רחבות עשויות גרניט, ומצִדֵיהן שני פסלים מרשימים מברונזה המסמלים את מוסר העבודה והיושר. תקרת טרקלין הכניסה נתמכת על ידי 12 עמודים, שקוטרם 1.55 מטרים וגובהם 14.1 מטרים, המסודרים בשתי שורות. על הדלתות 60 תבליטי ברונזה המתארים את האירועים החשובים בהיסטוריה של קובה.

קרא עוד..

הקפיטוליו שימש את שני בתי הקונגרס, הן הסנאט והן בית הנבחרים, עד המהפכה הקובנית ב .1959 לאחר המהפכה עבר לבניין משרד המדע, הטכנולוגיה והסביבה, וכיום הוא משמש את האקדמיה הקובנית למדעים ואת הספרייה הלאומית למדע וטכנולוגיה. ברצפת הכיפה שגובהה 62 מטר נמצא יהלום 25 קראט, ממנו מוערך המרחק מהוואנה לכל יעד בקובה.

צמצם

Hotel Inglaterra|Centra Park

מלון אינגלטרה וסנטרל פארק

Hotel Inglaterra Havana
מלון היסטורי זה ממוקם מול הסנטרל פארק , מדרחוב סאן רפאל וקרוב מאוד לקפיטוליו של הוואנה. נוסד בשנת 1875 והיה המלון הראשון בהוואנה שהוכרז כאנדרטה לאומית וכן כמלון הפופולרי ביותר במאה התשע עשרה. המבנה בן שתי הקומות היה בבעלות מנואל לופז ואורבן גונזלס תוכנן בסגנון הניאו-קלאסי. בשנת 1886 נמכר המלון לדון פרנסיסקו וילאמיל, שהוסיף קומה שלישית לבניין. הגנרל אנטוניו מייסיו שהה במלון במשך שישה חודשים בשנת 1890. וינסטון צ'רצ'יל נשאר שם בעת ביקור בקובה ככתב צבאי במלחמת ספרד-קובה בדצמבר 1895.

קרא עוד..

המלון שופץ בשנת 1901, כמלון מודרני עם תוספת של חשמל, טלפונים, חדרי אמבטיה פרטיים בכל חדר, וכן קישור טלגרף. בשנת 1931 נאלץ המלון להיסגר, עקב השפעת השפל הגדול. המלון נפתח מחדש ב -1939. קומת הקרקע של האינגלטרה מעוצבת בפאר, עם נברשות, ויטראז ', ברזל יצוק מעוטר, רצפות שיש ותקרות מעוצבות. לבית הקפה בכניסה יש היסטוריה מכובדת. הוא היה ידוע בתור LA ACERA DEL LOUVRE והפך למקום מפגש עבור תומכי העצמאות הקובנית משלטון מלכי ספרד.

צמצם

Gran Teatro Havana

התיאטרון הגדול

Gran Teatro Havana
הארמון החברתי של מרכז גליציה של הוואנה נחשב אחד המבנים הציוריים והיפים ביותר בהוואנה. תחילה נבנה כמקום מפגש חברתי עבור העולים הגליציאנים בהוואנה. והמשכו כתאטרון טאקון, נחנך באפריל 1838. בזמנו היה זה התיאטרון הראשון החשוב ביותר של הוואנה ואחד הטובים ביותר בכל אמריקה הדרומית. על האלגנטיות, הנוחות וההכנה הטכנית יוצאת הדופן של התיאטרון נכתב בכל עיתוני התרבות של אותה תקופה. שנים לאחר מכן, בשנת 1914, נרכש התיאטרון עצמו והבניינים סביבו כדי לבנות במקום זה את "מרכז גאלגו". במקביל תיאטרון טאקון הישן שופץ, ושולב עם האלמנטים החדשים החדשים ביותר לאולם אירועים מסוגו.

קרא עוד..

מאז 1965 משמש GRAN TEATRO DE LA HABAN כמקום מושבו הקבוע של הבלט הלאומי של קובה. ​בחזית הפונה לרחוב המרכזי ארבע קבוצות של פסלים בשיש לבן מאת ג'וזפה מורטי, המייצג צדקה, חינוך, מוסיקה ותיאטרון. כיום נכס זה שייך ל GRAN TEATRO DE LA HABANA ומשמש כמקום מושבו של הבלט הלאומי של קובה בהנהגתה של הפרימה בלרינה אלישיה אלונסו. מידי שנה נערך באולם פסטיבל הבלט הבינלאומי של הוואנה, אירוע המחול הגדול בעולם ומשתתפות בו להקות מכל העולם.

צמצם

Partagas Royal

מפעל הסיגרים פרתגס

Fabrica Partagas
נחשב לאוצר לאומי תרבותי בקובה. רויאל פרטגס נוסדה בשנת 1845 על ידי פרטגס חיימה יזם רב פעלים יליד קטאלניה (07.12.1816) שהיגר לקובה ופתח ב 1827 מפעל קטן לטבק. הבנייה המקורית, כללה חצר המוקפת 'ארקייד'. החזית הצהובה למחצה של בית החרושת נבנתה בהתאם לרוח התקופה: נוכחות מוצקה חזק, פתחים מוארכים מלבני ומרפסת רציפה עם מסילות ברזל. המבנה המשובח והמפואר בסגנון הקולוניאלי שבו ממוקם המפעל שוחזר בקפידה בשנת 2013.

קרא עוד..

במשך כ 20 שנים הקדיש חיימה את עצמו כדי לקנות כמויות גדולות של קרקעות באזור וואלטה אבאג'ו, ובשלב מסויים הופך לבעל היבול הגדול ביותר של מטעי טבק בקובה. בנוסף, הוא היה אחד הראשונים שהקפיד על טכניקות יצור חדישות על מנת לשפר את הייצור כולל התנסות בהליכי תסיסה שונים ופיתוח שיטות חדישות ליישון עלי הטבק. תוך זמן קצר נודעה למרחקים האיכות המשובחת של הסיגרים שיוצרו במפעל PARTAGÁS והוא החל לספק את הסיגרים למדינות שונות באירופה ובאסיה. הוא נהרג ב 18 ביולי 1868 בעת שנורה באחד מטעי הוולטה אבג'ו שלו ע"י יריב קנאי כנראה על פרשת אהבים. במהלך 160 שנות קיומו של המפעל יוצרו מעל ל 8,000,000 סיגרים משובחים בממוצע לשנה ע"י 400 -500 עובדים. המפעל ייצר את המותגים הידועים והחשובים ביותר של סיגרים בקובה, כמו מונטקריסטו וקוהיבה.

צמצם

El Malecon

טיילת החומות של הוואנה

Malecon Havana

שדרה בת 8 נתיבים הנמתחת לאורך כ 8 ק"מ ומהווה את עורק החיים של הוואנה. השדרה מחברת בין שכונת מירמאר היוקרתית לעיר העתיקה.
בנייתו של המלקון החלה ב 1901 ע"י האמריקאים ונמשכה לסירוגין כ 50 שנה. ​תפקידה העיקרי של הטיילת מלבד היותה מתקן אסטרטגי לעצירת גלי הים היא מרכז תיירותי ותשומת לב מקומית.
תושבי האי מבלים לעתים קרובות את הלילות וממתינים לזריחה, שותים משקאות ושרים עם גיטרות מתחת לכוכבים.​
בסופי השבוע של חודש אוגוסט מתקיימת תהלוכת הקרנבל הסגגוני והעממי של הוואנה לאורך הטיילת.
לאורכו של המלקון נמצא בניינים גבוהים ומלונות, פארקים, כיכרות ואנדרטאות. חזיתות הבניינים הפונות לים נהרסו במשך השנים על-ידי הגלים. לאחרונה מתנהלים כאן שיפוצים נרחבים בעזרת קרן האו"ם לשימור אתרים.

Bario Chino

הרובע הסיני הזעיר

Bario Chino Havana
כמו לכל עיר גדולה בעולם גם להוואנה יש 'ציינה טאון' עוד שכיית חמדה שיש לעיר העתיקה בהוואנה להציע. הגירה סינית לקובה החלה בשנת 1847 מהמחוז הסיני 'גוואנג' במטרה לעבוד בשדות הסוכר. במהלך המאות 19 ו 20 היגרו רבים נוספים לקובה. תהליך ההטמעה בעם הקובני חל לאחר שהסינים שותפו במלחמות וחלקם קיבלו עיטורי גבורה ואף הונצחו באנדרטה עם עמוד שבור בצומת הרחובות LINEA Y L. לאחר המהפכה כשמרבית העסקים של הסינים הולאמו לטובת הממשל, עזבו סינים רבים לארה"ב ולרפובליקה הדומיניקנית וניכר בירידה חדה במספרם של הסינים בקובה.

קרא עוד..

בכניסה לרובע נמצא שער הכניסה המרשים שצורתו מזכירה פגודה, גובהו 13 מ' ורוחבו כ 19 מ', הוא המונומנט הגדול ביותר מחוץ לשטחה של סין ונתרם להוואנה בסוף שנות ה 90 ע"י הממשלה הסינית. השכונה היא למעשה אזור קטן ומגודר עם מסעדות סיניות ואיטלקיות, שפעם היתה אווירה ססגונית ושוקקת חיים ובו רוכלים המוכרים מוצרים מאסיה. כיום, הפך למקום עצוב ומוזנח, ודממה אופפת אותו בכל שעות היום, ותיירים פוסחים עליו כאילו אינו קיים. מומלץ לסייר בתוך הרובע ולקבל ניחוח של פעם.

צמצם

Museo de la Revolución

מוזיאון המהפכה

Museo de Revulocion Havana
מוזיאון המהפכה שוכן בארמון הנשיאות הישן, שנבנה בין 1913 ל- 1920 ושימש כמה נשיאי קובה, האחרון שבהם היה פולחנסיו בטיסטה. בניין מונומנטלי זה הממוקם בסנטרו הוואנה מאכלס את אחד המוזיאונים המעניינים ביותר בקובה והוא מהווה אתר חובה, במיוחד עבור כל מי שמסקרן את ההיסטוריה של קובה. המוזיאון מציג תערוכות ואוספים שונים המציגים צילומים, דגלים, תעודות, כלי נשק וחפצים קשורים אחרים על המאבק המהפכני נגד בטיסטה ותולדות קובה, בסדר כרונולוגי, החל מהתרבות הקובה-קולומביאנית של קובה (בקומה העליונה) עד המשטר הסוציאליסטי הנוכחי.

קרא עוד..

התערוכות על תקיפת מונקדה בשנת 1953 ועל חייו של צ'ה גווארה בולטות, המוצגות בחדרים התחתונים. בכניסה למוזיאון יש שבר של חומת העיר העתיקה, כמו גם מיכל SAU-100 ששימש קסטרו במהלך פלישת מפרץ החזירים בשנת 1961. מאחורי הבניין נמצא ביתן ההנצחה של גרנאמה, מחווה ליאכטה באורך 13 מטרים ששימשה להובלת פידל קסטרו וצ'ה גווארה יחד עם 80 מהפכנים נוספים מטוקספן (מקסיקו) לקובה בשנת 1956. ביתן זה מוקף בכלי טיס קלים וכלי רכב אחרים הקשורים למהפכה והוא נגיש ממוזיאון המהפכה עצמו.

צמצם

Museo Nacional Bellas Artes

המוזיאון הלאומי לאומנות יפה

Art Bellas Museom Havana
שוכן בשני מבנים הממוקמים בסמוך לפסאו דה מרטי המפורסם, במרכז הוואנה. מטרת המוזיאון לשחזר, לשמר ולקדם את עבודות האומנות המהוות חלק ממורשת הפלסטיק של קובה. המרכז מצויד ב 24 חדרים שבהם מוצגות אוספי אמנות עתיקים, חדרי אמנות המוקדשים לאדונים בכל הזמנים וחדרים עם תערוכות מתחלפות. אחד הבניינים, במיוחד המרכז האסטורי מתמקד באומנות קובנית. בתוכו מוצגות העבודות בסדר כרונולוגי והן מגוונות להפליא. כאן מוצגות עבודות של אמנים בולטים כמו גילרמו קולצ'ו, רפאל בלנקו, ראול מרטינז או וילפרדו לאם.

קרא עוד..

בבניין ארמון האמנות שוכן האוסף האוניברסאלי לאמנות, תערוכת אמנות בינלאומית משנת 500 לפני הספירה. עד היום. בבניין זה ראוי להזכיר את הקולקציה הספרדית הגדולה עם קנבס של אל גרקו, הפסיפסים הרומאים מלפני אלפיים שנה ועל בד גיינסבורו. יחד הם מאכלסים את אחד מאוספי הציורים והפסלים הגדולים ביותר בכל אמריקה הלטינית. אם יש לכם זמן קצר, רצוי לראות את El Centro Asturiano, מכיוון שאוסף האמנות הקובני הוא השלם יותר מבין השניים. במוזיאון יש גם ספריה המתמחה באמנות פלסטית. זהו, ללא ספק, אחד ממוזיאוני האמנות הטובים ביותר בכל הקאריביים. בתוכו תוכלו לבלות יום שלם בלראות את כל סוגי האומנות, החל מאמנות הפופ הקובנית ועד לקרמיקה יוונית.

צמצם

Paseo del Prado

שדירות פסאו דל פראדו

Prado Paseo Havana
שדירה רחבה הנמתחת בין Malecon עד Calle Máximo Gómez ומזרקת האישה האינדיאנית שפוסלה ע"י האומן Giuseppe Gaggini. לשדרה היו כמה שמות שהוחלפו במהלך השנים, האחרון בהם Paseo de Martí שהתקבל בשנת 1898 עם עצמאות האי מספרד. למרות ההתייחסויות ההיסטוריות תושבי הוואנה מכיאים את השם הנפוץ יותר שהשתרש שדירת אל פראדו. שדירה זו היא למעשה הרחוב הראשון מסוגו מחוץ לחומות העיר ונבנתה לאורך השנים מ 1770 עד לסיומה באמצע שנות ה -30 של המאה ה -19.

קרא עוד..

בשנת 1925 אדריכל הנוף הצרפתי ז'אן קלוד ניקולה פורסטייה עיצב מחדש את שדירות פסאו דל פראדו, ריפד אותו בעצים, פסלי ברונזה של אריות, קירות אבן אלמוגים וספסלי שיש. אריות הברונזה נוספו בשנת 1928. האריות הוזמנו על ידי הנשיא ג'רארדו מצ'אדו. הם פוסלו על ידי הפסל הצרפתי Jean Puiforcat והפסל יליד קובה Juan Comas Masique, שהשתמשו במתכת מתותחים שהופקו כדי ליצור את האריות. לאורך השדרה ניתן לראות מבנים חשובים כמו התיאטרון הגדול, מלונות, בתי קולנוע ותיאטראות ואחוזות שעיצובן וסגנונן הארכיטקטוני מזכיר את הארמונות של מדריד, פריז ווינה. אל פראדו היה הרחוב הסלול הראשון בהוואנה. כאשר נבנה אל קפיטוליו בשנת 1929 הוסר החלק הזה בטיילת.

צמצם

הקאסות המומלצות שלנו

ישנם אלפי קאסות בקובה ברמות אירוח שונות חלקן ישנות, רובן משופצות ומיעוטן חדשות.
הקאסות נבדקות אישית ופרטנית על ידינו אנחנו בקובה שלי דואגים לתת לכם את רמת הקאסות הטובה ביותר בהתאם לנוחות והתקציב שלכם

מסעדות מומלצות

בסנטה קלרה בעיקר במרכז ההיסטורי תמצאו מסעדות רבות בכל סוגי הטעמים, קריאולית, איטלקית, דגים ומאכלי ים. ריכזנו לכם רשימה של 6 מסעדות מובילות הן מבחינת הטעם והעלות

העמוד הזה סייע לכם הגיבו ושתפו

לקבלת פרטים לטיול פרטי

זמינות  24 שעות
כל שירותי התיירות לקובה בקליק אחד

בית דגן, מנחם בגין 5 מתחם אמות פארקטק
(בניין ברן) כניסה צפונית

תתחילו להתרגש

מדריך ערים

לרשותכם מדריך ערים מפורט ומעודכן כולל מסלולים ואתרים
היכן לטייל, מסעדות מומלצות, קאסות, חיי לילה והכל בעברית

טיסות מוזלות לקובה

אנחנו נדאג לתת לכם כל אפשרויות הטיסה בהתאם לדרישתכם כולל טיסות שילוב ליעדים נוספים בהתאם למחיר ולקונקשיין

חבילות טיול

התרשמו ממגוון חבילות הטיול המוזלות שלנו עם הצוות המקומי שלנו תכירו את קובה בזוית ייחודית ובעיניים קובניות

Servicio Turisticos Locales En Toda Cuba

לטייל |להרגיש |ולראות את קובה בעיניים קובניות 

Office

Virtudes #214 Centro Habana | Cuba

שד' מנחם בגין 5 אמות פארקטק בית דגן | ישראל

© כל הזכויות שמורות לאתר קובה מרכז מידע החוויה הקובנית. 
אין להעתיק, לצלם מסך ולהשתמש בתוכן זה ללא אישור.

Scroll to Top