Baracoa Bay Panorama

באראקואה

La Casa de chocolate

בית השוקולד של בארקואה

המבנה נחנך ב- 13 באוגוסט 2006, בברכה ליום הולדתו ה -80 של הנשיא פידל קסטרו ומהווה הגשמת חלום לתושבי העיירה כהוקרה לנשיא. ביקור בבית השוקולד מאפשר להכיר באופן נרחב את מסורת הקקאו של ברקואה, הנחשבת לאזור ייצור הקקאו הגדול ביותר במדינה. בחנות נמכרים שוקולדים וכן קקאו נוזלי טעים, ממתקים והצ'ורוטה המפורסמת (גרסה עשירה המוכנה עם קקאו, חלב קוקוס וקמח או קורנפלור) וגם גלידות בטעמים שונים. מטעמי הקקאו השונים בחנות כוללים חמאת וקקאו, מיקרו אבקת קקאו, שוקולדים מוצקים, מלאים ועוד.

קרא עוד

חלק גדול מאספקת הקקאו מגיע מהמפעל הממוקם כ 5 ק"מ מערבית לעיירה. המפעל הוקם על ידי שר התעשייה דאז, ארנסטו צ'ה גווארה, באפריל 1963. בבארקואה ישנם המטעים הלאומיים הגדולים ביותר של צמח זה השייכים למטע של משפחת esterculiáceas. השוקולד של בארקואה נחשב למיוחס והטוב ביותר אצל הקובנים.

צמצם

Senora de la Asuncion

קתדרלה הקהילה של גבירתינו

הקתדרלה המרכזית של באראקואה ממוקמת מול הכיכר המרכזית של העיר, וקרובה מאוד לבית העירייה הישן, הוקמה בשנת 1807. ב- 14 באוגוסט 1833 היא סבלה מפגיעה של מטאור לוהט שהרס אותה חלקית. בשנת 1886 שופצה, ובתחילת המאה העשרים נוספו לארכיטקטורה שלה שני מגדלים לרוחב, בצורה של פירמידות צרות, שאינן קיימות כיום.

קרא עוד

הקהילה של "גבירתנו מההנחה של ברקואה" נמצאת בחלק הדרום מערבי באותו מרכז היסטורי של העיר . זהו שריד היסטורי-תרבותי שלם שנבנה על שרידי שתי הכנסיות הקודמות שנבנו ממש באותו אתר זה משחר המאה ה -16 עם הקמת העיר. לאורך כל השנים עברה הקתדרלה אינספור טרנספורמציות במבנה ובהרכב שלהן כתוצאה מתופעות טבע והתקפת פיראטים במאות ה -17 וה -18. הקהילה אימצה את המבנה הנוכחי שלה בסוף המאה ה -18 בתכנית של נדבך מרכזי ושני לווים רוחביים. בנייתו של החזית והכניסה הנוכחית החלה בשנת 1886 והושלמה בשנת 1905. הסגנון האדריכלי הינו נאו-קלאסי המדגיש את המונומנטליות והעצמה בסימטריה מושלמת. הכנסייה מהווה נקודת ציון הן בפרופיל העירוני והן בפרופיל האדריכלי של בארקואה ומהווה חלק מרכזי משביל התיירות של המרכז ההיסטורי של העיר. ממול לחזית הקתדרלה בכיכר המרכזית נמצא פיסלו של Hatuey עמוד אבן עם ראש ברונזה, מנהיג מנהיג שבא האינדיאנים שהתנגד לכיבוש העיר על ידי הספרדים . Hatue נלכד והוצא להורג על ידי הכובש הספרדי ולסקז בשנת 1512, נשרף על המוקד כשסירב לקבל את הדת הקתולית.

צמצם

Ingelsia de Baracoa

La Cueva del Paraíso

מערת מוזיאון הארכיאולוגיה

האתר ממוקם בסביבה טבעית במרפסת הגיאולוגית הנקראת ¨Terraza Seboruco ¨ כ 500 מטרים מהמלון קסטילו בעיר ברקואה,  המערה נוצרה ככל הנראה בתקופה הרבעונית ועשירה בשרידים של ילידים. מערת המוזיאון מורכבת משלושה חדרים. המתחם הראשון על צלע ההר מתחיל מהמרפסת השלישית של הסבורוקו שם ניתן לראות מערכת תחריטים פטרוגליפים מאזורים שונים באזור בארקואה, עדים לאמנות הסלע הנהוגה בתרבות הפרה-קולומביאנית.

קרא עוד

חור עצום שנפער במערה שימש לאיתור גרם מדרגות לולייני שגובהו 15 מטרים ומשמש צוהר להחדרת אור טבעי לחדר הגדול של המוזיאון. בהמשך הסיור תגיעו לחדר שלישי מרווח בו תוכלו לראות אוספי כלי שיט מעוטרים, סט פסלונים ופיסות שימוש טקסיות בעלות ערך ארכיאולוגי רב, ייחודיות מסוגן בקובה. בהמשך תראו צורת קבורה של ילדי הטאינו עם מנחות הלוויה בהתאמה משלימ וכן  כפר טאינאו המשוחזר באותה סביבה של המערה בבתי מגורים שונים בעיקר קנים וחימר. בהם זני פסלים המדמים את פעילויות שונות שקבוצות אנושיות אלה פיתחו בעבר.

צמצם

Cueva Arqueologia

Malecon Baracoa

הטיילת של באראקואה

ממוקמת ממזרח למפרץ מול הים הקריבי בחוף הצפוני הטיילת משתרעת לאורך של 2 ק”מ מכיכר Cacique Hatuey ועד למבצר המוזיאון של ברקואה Fuerte de Matachín אחד משלושת הביצורים שנעשו על ידי הספרדים בעיר להגנה מפני הפיראטים.
בטיילת זו מתקיימות פעולות הפנאי של העיירה, העיקריות בהם קרנבלים, אירועי תרבות, ירידי איכרים, פסטיבלי ספורט, פסטיבלים מסורתיים ופעילויות פטריוטיות.
העיצוב והבנייה של הטיילת אינם הומוגניים מכיוון שיש לו ממדים שונים הנעים בין 7 מטרים ל 14 מטר.
בחלק המזרחי ממקום פיסלו של קולומבוס כריסטופר קולומבוס (1451 עד 1506)  ממוקם קרוב למקום המדויק בו נחת, על פי האגדה והניח את צלבו באדמה.

Malecon Baracoa

Finca duava - El Yunque

שמורת דואבה והר השולחן יונקה

מומלץ לצאת ליום טיול לפסגת אל יונקה הנמצא כ 7 ק"מ מערבית לברקואה, וממוקם בשמורת הטבע פינקה דואבה (Finca Duava). רבים מהבתים הקטנים שתפגשו בשביל הגישה לשמורה נבנו באמצעות חומרים וטכניקות עץ דקל מסורתיות. הפלורה הבוטנית המקומית מגוונת למדי וכוללת מינים אנדמיים  בהם גבעות שלמות המכוסות בשרכים. גם מבחינת החי ישנו עולם חיים מגוון עם מספר רב של מינים אנדמיים בהם ציפורים, צפרדעים וזוחלים כמו סלטקוקוט  (Anolis baracoae) הייחודי לאזור בארקואה.

קרא עוד..

ההר מזכיר בצורתו סדן /שולחן והוא מתנשא לגובה של 575 מ' וממנו נשקף נוף מרהיב ביופיו על המפרץ. ההר הוזכר בכתבי העת של קולומבוס כנקודת ציון שסייעה לו להגיע לחוף לאחר מסע ארוך באוקיינוס האטלנטי לגילוי יבשת אמריקה. הגבעה הוכרזה כשמורה ביוספרית של אונסק"ו והיא ביתם של כ 1932 זנים נדירים של צמחים בניהם צמחים טורפים ושל מיני ציפורים בסכנת הכחדה. צפיפות הצומח מגנה על האדמה – והחיכוך המתמיד של העננים הנמוכים עם הצמחייה שומר על כל לחות. והתחושה היא של שהות ביער טרופי. אתם יכולים ליהנות מרצף עשיר של גשם ואור שמש – מזור לגוף ולנפש. במחצית הטיפוס ליונקה, ישנו ראנצון (סככת עץ) המציעה מרכולת של פירות האופיינים לצומח בהר בשיטת אכול כפי יכולתך ב 1 CUC, כדאי להצטייד בנעלים סגורות לחצות את הנהר, טיפוס מאתגר וכייפי בערך 5 שעות. עלות: 8 CUC לאדם.

צמצם

el Yunque |baracoa bay

Cuchillas de Rio Toa

נהר טואה

נחשב לנהר השני בגודלו בקובה עם 72 יובלים המשתרע על פני 124 ק"מ. הטואה אינה הנהר הארוך ביותר בקובה,  ארוך ממנו הוא נהר קאוטו הנמשך לאורך 343 ק"מ, אך נפח המים של נהר הטואה גדול פי ארבעה. בעוד שקאוטו מתפתל לאט ומסתיים כביצה גדולה, טואה מקבל את הכוח מהמפלים כשהוא נופל מההרים בהרי גואנטאנמו. אגן טואה הוא אחד האזורים הגשומים ביותר בברקואה. בנהר תוכלו לפגוש את הקיאוקות – cayucas סירות קאנו שטוחות המשמשות במשך דורות כאמצעי תחבורה הן לאנשים והן לתוצרת חקלאית.

קרא עוד..

טיולי הסירות בנהר זה. וכן רפסודות הבמבוק bamboo האופייניות באותה מידה לנהר טואה ויובליו. המקומיים לומדים לבנות אותם כשהם ילדים, ומשתמשים בהם גם כדי לחצות את הנהר כשהם הולכים לבית הספר ובחזרה הביתה. אגן טואה כולל מספר מפלים קשים לגישה. אחד מהם הוא סלטו פינו Salto Fino הנופל מגובה של 305 מטרים. לאחרונה סולטו פינו הוגדר כאזור מוגן והוא ייהנה מגישה ניהולית ספציפית. שייט בנהר טואה מאפשר גישה לסביבה טבעית רגועה מאוד, התבוננות בצמחים וציפורים. האוכלוסייה המקומית באזור עדיין שומרת על מנהגי אבות ומסורת.

צמצם

Rio Toa Baracoa

Parque Alenjandro de Homblot

שמורת פארק הומבלוט

קיבל את הכינוי ה'יהלום האקולוגי של האנושות', אחת האטרקציות הגדולות ביותר בקובה ובאיים הקריביים. הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי קרן אונסק"ו בועידת האקולוגיה העולמית שהתקיימה בהלנסינקי, פילנד ב 11 בדצמבר 2001. ממוקם במחוזות הולגין וגואנטנמו שבדרום-מזרח קובה, כ 40 ק"מ צפונית-מערבית לברקואה. הפארק קרוי על שם המדען ומגלה הארצות הגרמני אלכסנדר פון הומבולדט, שביקר וחקר את קובה בשנים 1801-1800. הפארק משתרע על שטח של כ 700 קמ"ר (כ 70,0000 דונם) ונחשב לאחד האתרים החשובים ביותר בחצי הכדור המערבי לשימור צומח אנדמי. ואחד האתרים הגדולים בעולם מבחינת המגוון הביולוגי והבוטני.

קרא עוד

שילוב של מבנים גיאולוגיים מורכבים וטופוגרפיה מגוונת יצרו מגוון של מערכות אקולוגיות יחודיות שהינן ללא תחרות באיים הקריביים. בשמורה ישנה מידה מספקת של שימור קרקע על מנת להבטיח תפקוד תקין של המשך התהליכים האקולוגיים החיוניים להישרדותם של המינים השוכנים בהם. כמו כן הצמחייה הצפופה של האזור סייעה להגן על הפארק הלאומי מפני ההשפעות המזיקות הנגרמות על ידי ההתרחבות של התנחלויות אדם. ​הטבע כאן שגשג בחופשיות, ומאפשר לנו היום ליהנות מאחת מהסביבות הטבעיות המדהימות ביותר באיים הקריביים. נחשב לאזור טבע מוגן הן מבחינת עושר המינים וכן בגין המערכות האקולווגיות המורכבות ביותר בקובה. כ 1000 זני צמחים ושרכים מתוכם כ 80% אנדמיים לאזור וכן יותר מ 12000 מינים של בעלי חיים כ 70% אנדמים לאזור זה, חלקם שרידים אחרונים הנמצאים בסכנת הכחדה. בשמורה נמצאים שלושת בעלי החיים הקטנים ביותר מסוגם בעולם. הצפרדע (ELEUTERODACTILUS (11 מ"מ יונק הדבש (MELLISUGA HELENAE (63 מ"מ העקרב (FUNDORAI MICROTITYUS (100 מ"מ השילוב של ההרים, יער גשם ויערות אורן , נהרות נקיים, בריכות טבעיות ומפלי מים. בסביבה בעלת אקלים קריר ומשקעים רבים, הופכים את שמורת הטבע הומבלוט לאחד הנופים הייחודיים ביותר באיים הקריבים.

צמצם

parque humboldt baracoa

Canion Rio Yumuri

מפרץ יומורי

ממוקם במרחק של 45 דקות נסיעה מבארקואה בסמוך לכפר דייגים קטן ופסטורלי.
ממש לפני הגשר שחוצה את הנהר נמצא 'טונל דה לוס אלמנס' גשר הגרמנים. זוהי קשת טבעית יפיפייה החצובה בסלע המשמשת כבית גידול של עצים, שרכים ועלים.
בסמוך לשפך יש מסעדה שם גם תפגשו את תושבי הכפר, מומלץ לקחת את ארנולדו לשייט עם הסירה.
יש לרדת מתחת לגשר למזח הקטן שם תגיעו לנהר המוקף בסלעי ענק מצידיו היוצרים קניון טבעי רחב ומרהיב.
לאחר מס' דקות עוצרים באי שנמצא באמצע הנהר ומטיילים בו בערך שעתיים בין העצים וצמחי המרפא.
בקצה המסלול יש בריכה טבעית בנהר שאפשר להתרענן בה בטבילה.

Rio Yumury

Playa Maguana

החוף האטלנטי מאגואנה

חוף מאגואנה נמצא בסמיכות שני אתרים נוספים: פאר הומבלוט, מפלי הסרטנים הנמצאים ממערב לבאראקואה.
ממול לכניסה לחוף מאגואנה נמצאת פלאדה (מסעדה ביתית) ניתן להזמין אוכל מראש ולאחר הרחצה בחוף להגיע ישיר לאכול אחרת תאלצו להמתין זמן רב להכנת ובישול האוכל המתבצע במקום.
חוף מגואנה רצועת חוף לבנה, מכוסה עצי דקל, שקטה ושלוה. רמת החוף היא סבירה ובד"כ בחופשים ובימי חג החוף הומה אדם, תשובי הכפרים והרבה צעירים מבראקואה.
במקום ישנם גם כמה מתקנים תיירותיים כמו וילות להשכרה ומסעדות שבמקרה הזה דווקא מתמזגים
צמחייה ואינם פוגמים בתפאורה היפה של החוף. ​

Playa Maguana

Playa Maguana

La Farola
כביש אלומת האור

אחד משבעת פלאי ההנדסה האזרחית בקובה. הדרך נוסדה בשנת 1964 כמשימה עיקרית של קישורה של באראקואה העיר הקובנית הראשונה שבמחוז גואנטנמו שהיתה מבודדת לחלוטין עם שאר חלקי האי הקובני. נחנכה בתחילת שנית ה 70. הכביש נמתח מתפתל בעקומות רבות לאורך 154 ק"מ עם נוף משתנה שמחזיק את הנוסע בו בדריכות וצפייה מתמדת. יצירה זו ראויה למקומה בין שבעת פלאי ההנדסה האזרחית הקובנית בזכות המאמצים והאתגרים האימתניים וכושר ההמצאה של המהנדסים הקובניים שנדרש בתהליך בנייתה כדי להתגבר על המכשולים הטבעיים, מצב שדרש פתרונות קונסטרוקטיביים יחודיים וחדשניים…

קרא עוד

בשל אי סדירות השטח והגבהים המגיעים עד 450 מטר מעל פני הים. מזכיר את הכבישים של ברנו-ציריך בשווייץ ורומא-נאפולי, באיטליה. כ 500 עובדים שעבדו במשמרות של 17 שעות ביום בעלות של כ 11 מליון פסו קובני. בפברואר 1997, אגודת ההנדסה האזרחית של האיחוד הלאומי של אדריכלים ומהנדסי בניין של קובה (UNAICC) כללה את גשר לה פרולה בין שבעת פלאי ההנדסה האזרחית בקובה. בין ההרים האלה יש חיים חברתיים: עיירות קטנות וכפרירים המיושבים בעיקר ע"י כפריים חקלאים. הכביש הוא חלק בלתי נפרד מקיומם של האנשים הללו, אשר תוכלו לראות בצידי הדרך מוכרים תוצרתם החקלאית, פירות בננות אדומות וממתקים כמו קורנית, קוקוס מגורר מתערובת עשירה עם פירות אחרים עטוף YAGUA, חלקם הם נדירים לתיירים המערביים. על קירות המצוק תפגשו זרזיפי מיים. המים מגיעים ממעיינות הסלע. אלו מים ראויים לשתייה, מים קרים, זרם בלתי נדלה שמרגיע את העייפות והצמא. מפולות הם נורמליים באזור זה, עם כמות הגשמים הגבוהה ביותר בקובה כ -3,000 מילימטר מעוקב בשנה. לכן, בימים גשומים עדיף לבחון את כדאיות הנסיעה מבאראקואה לסנטיאגו מבחינת הבטיחות. מקור השם LA FAROLA אינו ברור וחד משמעי ישנם תיאוריות כאלה ואחרית לגבי הפירוש המילולי. מצד אחד, פנס הממוקם בנקודה הגבוהה ביותר של הגבעה, אשר שימש כמגדלור . מאידך גיסא, יש כאלה שאומרים כי השתקפות אור השמש מאחורי הגבעה, שפסגתה זורחת עם שחר ומקבלת את השקיעה עד הרגע האחרון, מציירת פנס טבעי גדול, שניתן לראותו מרחוק. כל אחד מהם יכול להיות, או בכלל לא. כשתיסעו בטיולים שלנו למזרח קובה בציר הנסיעה של לה פארולה, תנסו לחשוב של שם הולם ומתאים לכביש המפותל שנוגע בעננים.

צמצם

la parola cartera de Baracoa

Guantanamo Prison

מתקן הכליאה האמריקאי דלתה

שם נרדף לבסיס הצי האמריקאי הממוקם 21 ק"מ מצפון לעיר גואנטאנמו. רצועת אדמה הנמצאת כבר 113 שנה בשליטת האמריקאים, מאז הסכם פלאט בין קובה לארה"ב. כלא גואנטאנמו מהווה את אחד המכשולים העיקריים בתהליך הפשרה שהחל שתי מדינות ב -15 בדצמבר 2014. זאת בנוסף לדרישה של הממשל הקובני להסיר את האמברגו הכלכלי והמסחרי שארה"ב הטילה על האי מאז 1961. הבסיס מהווה נתח של 116 קמ"ר משטחה של קובה. הוקם במטרה לשמור על בסיס הגישה המזרחי לתעלת פנמה. זהו הבסיס האמריקאי הוותיק ביותר שנמצא על אדמה זרה, מה שגורם למתח קבוע בין המדינות…

קרא עוד

מיד לאחר המהפכה ביקש קסטרו להחזיר את הבסיס לקובה, אך ארה"ב סירבה. עם הידרדרות היחסים בין המדינות הפסיקה קובה את זרם החשמל לבסיס. שמו של הבסיס נודע לשמצה, עקב הבידוד והתנאים. בינואר 1992 הוחזקו כאן 11 אלף מהגרים מהאיטי. ב 1994 הושלכו לכאן 32.000 קובנים שניסו לברוח לפלורידה ונתפסו ע"י משמר החופים הקובני. מאז מתקפת הטרור ב 2011 יש פה 600 עצירים שלא הועמדו למשפט, מרביתם מיליטנטים מוסלמים (לוחמי אלקעידה והטליבן) ומחבלים חשודים אחרים שנתפסו על ידי כוחות ארצות הברית באפגניסטן, בעיראק ובמקומות אחרים נוספים. לאחרונה נודע על הרבה נסיונות התאבדות במתקן. בתוך בסיס הצי הוקם מחנה מעצר (מתקן כליאה) על ידי ממשלו של הנשיא ג'ורג 'בוש ב 2002 במהלך המלחמה שלו בטרור. הנשיא ברק אובמה הבטיח לסגור את הכלא, אך נתקל בהתנגדות מפלגתית חזקה בקונגרס. מעבר לגדר נהנים 7000 אנשי צבא אמריקאים ממגרש גולף, מתקני ספורט ושייט, בתי קולנוע ושירותים רפואיים. המתקן מוקף במגדלי שמירה ו 25 אלף מוקשים. הנקודה הקרובה לתצפית על הכלא הינה אתר La Gobernadora הנמצא על גבעה הנמצאת בסמיכות לעיר גואנטאנמו וממנה ניתן לראות את המפרץ ואת הכלא. אגב, סניף ה Mcdonald היחיד בקובה נמצא בבסיס הצי בגואנטאנמו.

צמצם

Guantanamo Prison

Zoologico piedra del Guantanamo

גן החיות המאובן

אוהבים בעלי חיים? מחפשים לוקיישן מיוחד לתמונות מיוחדות במקום סוריאליסטי? אסור לכם לפספס את המקום הזה בקובה !!! במחוז גואנטאנמו שבמזרח קובה, נמצא גן חיות מיוחד, עוצר נשימה ונדיר מסוגו בעולם – גן חיות שכל החיות בו עשויות מ… אבן!. ניתן לראות כאן פסלים בגודל אמיתי החל מחיות ענקיות כמו אריות, פילים וגורליות ועד חיות זעירות כמו נחשים, סנאים, צבים וכמובן גם בני אדם מאבוריג'ינים ועד חקלאים שעסוקים בעבודתם..

קרא עוד

מה שמוסיף לאווירה של הגן הזה, שהוכרז כאתר מורשת התרבות הלאומית ב-1985, הוא שהפסלים משתלבים בטבעיות בסביבה בה הם נמצאים מה שהופך את כל המקום למקום חובה עבור אנשים שאוהבים לצלם ולהצטלם! פסלי החיות נוצרו ע"י הפסל האוטודידקט אנחל בלנקו (1935-2001), שגדל במשפחה כפרית ללא השכלה פורמלית באמנות פלסטית, אך מגיל צעיר החל לפסל בחומרי גלם כמו שעווה וחימר ועד מותו יצר 426 פסלים מגולפים באבן גיר. נציין שכל פסלי האבן של גן החיות הזה הינם תוצאה של עבודה בכלים. אף חיה לא נפגעה במהלך העבודה על הגן.

צמצם

Zoologico piedra del Guantanamo

El Faro Punta de Maisi

המגדלור במאיסי 

אחד האתרים החשובים ביותר בהיסטוריה הקובנית אולם הכי פחות מתוייר. האתר ממוקם כ 60 ק"מ מדרום לבאראקואה ושוכן לחוף הים הקריבי. החוף אומנם עם חול לבן ורך אבל מזוהם בשברי עצים וסחף אשפתי. באתר המגדלור ישנו מוזיאון המתאר את ההיסטוריה של המקום, מגדלור ושלושה בתים עבור שומרי המגדלור ובני משפחותיהם. המגדלור של מיאיסי הינו המזרחי ביותר בקובה והוא אחד מ 457 מגדלורים הפרושים לאורך חופיה של קובה. מגדלור זה המתנשא לגובה של 37 מ' ובתוכו 144 מדרגות ספירלה המאפשרות טיפוס עד לרום המגדל. הוקם בשנים…

קרא עוד

1856 – 1862 ע"י מפקד ההנדסה דון מריאנו מורנו הוזמן ע"י מלכת ספרד הודות ליוזמתו של קפטן הגנרל של קובה, חוסה גוטיירס דה לה קונצ'ה. המגדלור שוחזר ב 1975 ובנוסף בביקור האחרון שלי באזור בנובבמבר 2018 גיליתי כי מתבצעות בו עבודות שימור ושחזור נוספות. המגדלור תוקן מספר פעמים ושינה את מערכת התאורה שלו. האור הראשון שלה היה פתיל, אחר כך מנורת שמן, ולאחר מכן הוחלף על ידי אור של אדי שמן ולחץ. כיום יש רפלקטור מכני המסתובב 240 פעמים לשעה ומייצר הבזק כל חמש שניות, אשר ניתן לראותו עד 27 מיילים ימיים משם. שימושו העיקרי היה אכלוס חיל מצב ספרדי שישב באופן קבוע במתחם על מנת להנחות את הספינות ולהובילן לנמל מבטחים, תוך שימוש באותות ימיים ובאורות. ובנוסף למטרת הגנה על גבולה המזרחי של קובה. ביום בהיר ניתן לראות מתצפית המגדלור את חופיה של האיטי. באזור חווה סולארית אחת מיני רבות שהממשל הקובני מקים לאחרונה ברחבי קובה. וכן מלונית לנופש Villa de Punta Maisi הנמצאת בסמוך למגדלור ובה מס' חדרי נופש, בריכת שחיה ושתי מסעדות.

צמצם

El Faro Punta de Maisi
Cuba My Trip

הקאסות המומלצות שלנו

ישנם אלפי קאסות בקובה ברמות אירוח שונות חלקן ישנות, רובן משופצות ומיעוטן חדשות. הקאסות נבדקות אישית ופרטנית על ידינו 
אנחנו בקובה שלי דואגים לתת לכם את רמת הקאסות הטובה ביותר
בהתאם  לנוחות והתקציב שלכם

מסעדות מומלצות

בסנטה קלרה בעיקר במרכז ההיסטורי תמצאו מסעדות רבות בכל סוגי הטעמים קריאולית, איטלקית, דגים ומאכלי ים.
ריכזנו לכם רשימה של 6 מסעדות מובילות הן מבחינת הטעם והעלות

העמוד הזה סייע לכם הגיבו ושתפו

לקבלת פרטים לטיול פרטי

זמינות  24 שעות
כל שירותי התיירות לקובה בקליק אחד

בית דגן, מנחם בגין 5 מתחם אמות פארקטק
(בניין ברן) כניסה צפונית

Servicio Turisticos Locales En Toda Cuba

לטייל |להרגיש |ולראות את קובה בעיניים קובניות 

Office

Virtudes #214 Centro Habana | Cuba

שד' מנחם בגין 5 אמות פארקטק בית דגן | ישראל

© כל הזכויות שמורות לאתר קובה מרכז מידע החוויה הקובנית. 
אין להעתיק, לצלם מסך ולהשתמש בתוכן זה ללא אישור.

Scroll to Top