קאסה או מלון

מה זה קאסה פרטיקולאר

שחר גל | My Cuba | פורסם 10.11.2014 | עודכן 15.04.2020

על מנת לחוות ולקבל את ההוויה הקובנית אני ממליץ בחום להתארח אצל משפחה מקומית. הבונוס הוא הזדמנות לראות מקרוב איך חיים הקובנים, לשבת איתם לשוחח עימם, זאת באמת חוויה אמיתית.  אין ספק שהקשר עם בעלי הקאסה יפתח בפניכם אפשרויות נוספות בטיול. לדוגמא נהג מונית זול, מועדון למקומיים או המלצות שלא כתובות בספרי תיירים.
לפיכך, הדרך הזולה, הבטוחה והיעילה היא לישון במהלך הטיול בקובה בקאסות חוקיות.

פרוש השם קאסה פרטיקולר משמעה אירוח ולינה בבית מקומי שבו חדר אחד או יותר אשר הוסב ברישיון הממשלה לארח תיירים. 
ניתן לזהות קאסה חוקית ע"פ סימן הכר על מפתן הדלת (עוגן כחול).
בעל הקאסה ייבצע רישום עם הגעתכם וילך עוד באותו היום או למחרת למשרדי ההגירה, כך שבכל רגע נתון ממשלת קובה תדע איפה אתם נמצאים.

למטיילים העצמאיים הנוסעים בזוג או שלישיה ישנם קאסות עם חדר אחד בלבד מרביתם עם 2 חדרים וישנם כאלה עם שלושה חדרים ארבע וחמישה חדשים. כיום יש כבר קאסות עם 7 או שמונה חדרים. 
בד"כ המשפחות מסבירות פנים וחמות מאוד, החדרים נקיים והתנאים לאירוח תיירים הנם בהתאם לרישיון מהממשל.  

הלינה בקאסה שאינה חוקית לא מומלצת בכלל ואף עלולה להיות מסוכנת. ישנם לא מעט סיפורים של גניבות מהקאסות הנ"ל, הלינה בקאסה שאינה חוקית כשמה כן היא עבירה על החוק. 
המשטר מפקח בצורה נוקשה וקפדנית מאד על בעלי הקאסה ולכן יתכן ותתקלו בדרך כלל באנשים מפוחדים מאד שמקפידים על כל פרט ביורוקרטי (הם יכולים לאבד את הרישיון  שלהם על כל טעות רישום ולכן היו סבלניים ועוזרים).
בנוסף קיים איסור מוחלט להכניס מקומיים לקאסה ולכם ברוב הקאסות אתם תגלו שבעלי הקאסה מחכים לשובכם על מנת לוודא שאתם לא חורגים מהאיסורים.
לידיעתכם, בעלי הקאסות החוקיות משלמים לממשלה מיסים גבוהים בכל חודש (כ 35-40 CUC) לחדר אחד.

כבר מהקאסה הראשונה ניתן בעזרת המארחים להתקשר ולשריין את הקאסות הבאות לפי הצורך.
כדאי להצטייד בטלפונים עם אזור חיוג  של העיר בה הנכם מתכוונים ללון, אחרת ניסיונות אלו להבטיח את מקומכם  ביעד אחר ייקח שעות.
למרות שבטלפון בעל הקאסה שאליו הנכם מתעתדים להגיע יאשר את החדרים. בחלק מהמקרים כשתגיעו תגלו שהוא מלא והוא ידאג לאכסן אתכם בקאסה של השכנים או קרובי משפחה.
במידה והנכם נתקלים בבעיה זו והגעתם מאוחר בלילה או בשעות הערב קחו את הקאסה החלופית.
אם הגעתם בשעות הצהריים כדאי לחפש קאסות שנראות לכם יותר מתאימות לצרכים שלכם.
למטיילים תקופה קצרה מומלץ להזמין את כל הקאסות המומלצות מראש. חסכו מעצמכם שיטוט באינטרנט (ישנם מאות קאסות מומלצות לאירוח באינטרנט, חלקם גרועות, לא מתוחזקות ולא נקיות) והזמינו רק מהקאסות המומלצות באתר.

מלצה חשובה – להלן רשימת קאסות מומלצות בהם יש לפחות אחד מבני המשפחה הדובר אנגלית ברמה טובה.
כמו כן יש לתאם מראש את האירוח בקאסות, כדאי להזמין את החדרים מהעיר הנוכחית לבאה כדי להבטיח את המקום.
ביציאה מהקאסה חובה להצטייד בכרטיס ביקור עם הכתובת למקרה ולא תדעו כיצד לחזור.
יש להצטייד ביותר מכתובת אחת מומלצת של קאסה כך שתבטיחו את עצמכם בקאסות שקיבלתם עליהן המלצות מראש ולא בקאסה שאליה הגעתם מחוסר ברירה, זמן וכו'.

אתר MY CUBA נמצא בקשר אישי עם יותר מ 150 קאסות בתנאי אירוח שונים, כל קאסה המופיעה ברשימת ההמלצות שלנו עברה בדיקה אישית של מנהל האתר והצוות הקובני והנם עומדים בסטנדרט תיירות המתאים לתיירים שעברו את שלב המוצילה ומחפשים קאסות נקיות, בטוחות, במיקום טוב בעיר ושירות טוב.

אנחנו פה בשביל לסייע לכן כתבו תגובה ושתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top